FPS pada ispod 10 a GPU usage je 0%

poruka: 14
|
čitano: 1.993
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
FPS pada ispod 10 a GPU usage je 0%
Pozz. Od nedavno imam sljedeco problem. Kada igram Dotu 2 nakon nekih 10tak min fps mi pada ispod 10 (na nwkih par sekundi) i onda opet skoci gore i bude ok. Kada krene sa padanjem to se ponavlja svakih par min. Onda sam instalirao MSI Afterburn i vidio da se to desi manje vise u isto vrijeme kada mi GPU Usage padne na 0%. Sutra cu instslirati i Witcher 3 da vidim kako ce tamo rwagirati. Sustav mi je sljedeci:
Amd fx 8350, AsRock 970 Extreme 4, Corssair 2x4gb, Kingstone SSD 120gb i graficka je asus r9 390x. Takodjer sam kupio 4k tv i spojio ga na komp. Pokrenuo sam preko vlx playera 4k film i imao sam lag. Par sekundi je sve ok i onda se slika smrzne i tako stoji par sekundi pa skoci napred i film se nastavi vrtiti dok se nakon pola min opet slika ne smrzne. Trenutno radim test RAM-a a ako ima netko jos neku ideju sto bih mogao probati neka napise pa cu sutra testirat...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: FPS pada ispod 10 a GPU usage je 0%

Jesi li probao s drugim driverima (novijim, starijim). 

16 godina
offline
Re: FPS pada ispod 10 a GPU usage je 0%

Kod mene se ista situacija dogodila bas nedavno, znaci zastajkivanje u igrama i kod reprodukcije filmova, kada je prestao raditi ventilator na mojoj Zotac gtx 1060 mini pa se kartica pregrijavala. Kod sljedeceg boot-a sam otvorio kuciste i rukom pomogao ventilatoru da se pokrene sto je pomoglo ali sam ga svejedno zamijenio jer je poceo i "srotati".

15 godina
neaktivan
offline
Re: FPS pada ispod 10 a GPU usage je 0%
Problem sam imaao sa starijom verzijom drivera isto kao i sa zadnjim verzijom. Pregrijavanje nije jer se sve 3 ventilatora vrte a i temp su uredu dok se igram. Test je pokazao da je i RAM uredu...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: FPS pada ispod 10 a GPU usage je 0%
Mozda ti je kombinacija grafe i procesora pre slaba za 4K, pogledaj moje racunalo, igram se na 1080p, procesor je slican tvome
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
FPS pada ispod 10 a GPU usage je 0%

Namesti da ti se negde zapisuje log bitnih parametara sistema:

  • CPU temperatura
  • CPU frekvencija
  • CPU zauzeće
  • GPU temperatura
  • GPU frekvencija
  • GPU zauzeće
  • FPS
  • RAM zauzeće
  • Page file zauzeće
  • HDD aktivnost

Onda vidi šta se dešava za vreme i neposredno pred pad frameratea: nešto se pregreje, nešto se zakuca na 100%, krene neko swapovanje...

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: FPS pada ispod 10 a GPU usage je 0%

to je iduce sto sam mislio. Moram vidjet koji program je najbolji za to. Mozda i MSI Afterburn ima tu opciju

15 godina
neaktivan
offline
FPS pada ispod 10 a GPU usage je 0%

Pogledao sam log file u MSI Afterburn i primjetio sam nesto. U isto vrijeme mi se smanji brzina ventilatora, temperatura CPU-a padne poprilicno naglo za 20° i tada dodje do pada fps-a. Nakon kratkog perioda skoci temperatura opet na nekih 50°, ventilator se ubrza i opet dobijem oko 90 ps-aa. Imate slike ispod

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
FPS pada ispod 10 a GPU usage je 0%

Kakva je situacija sa chipsetom ? Tu temperature ?

DeaathDealer
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
FPS pada ispod 10 a GPU usage je 0%

U MSI Afterburn nisam nasao gdje tocno mogu snimati tu temperaturu. Imate neki prijedlog za neki drugi program gdje mogu snimati sto se dogadja? HW Monitor?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: FPS pada ispod 10 a GPU usage je 0%
Keklja kaže...

U MSI Afterburn nisam nasao gdje tocno mogu snimati tu temperaturu. Imate neki prijedlog za neki drugi program gdje mogu snimati sto se dogadja? HW Monitor?

 da skini to

DeaathDealer
15 godina
neaktivan
offline
Re: FPS pada ispod 10 a GPU usage je 0%
Probao sam sa HWMonitor al stalno moram alt+tab pa je malo nezgodno
Moram naci neki program koji snima sve temp zajedno sa fps pa cu vidjeti. Predpostavljam da je problem u pregrijavanju jer mi komp nikad nije bio ovako bucan. Moram samo otkriti sto se toliko kriticno grije. Moguce da je maticna jer samo nju nisam sa Afterburn snimio. Ostale temp su bile ok
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: FPS pada ispod 10 a GPU usage je 0%
Keklja kaže...
Probao sam sa HWMonitor al stalno moram alt+tab pa je malo nezgodno
Moram naci neki program koji snima sve temp zajedno sa fps pa cu vidjeti. Predpostavljam da je problem u pregrijavanju jer mi komp nikad nije bio ovako bucan. Moram samo otkriti sto se toliko kriticno grije. Moguce da je maticna jer samo nju nisam sa Afterburn snimio. Ostale temp su bile ok

 Ja se kladim da je do northbridgea, te am3+ maticne su uvik bile zajebane...pogledaj di ti je pozicioniran odma ispod procesora tj iznad graficke...vjerojatno ti senzor od cpu-a pokupi temperaturu od njega i onda cpu fan popizdi...pogkedaj istestiraj ,ali mislim da ti je ploca pri kraju

DeaathDealer
12 godina
neaktivan
offline
FPS pada ispod 10 a GPU usage je 0%

Nemas sta snimat. Upališ Hw monitor i odgonetnes koja temperatura prikazuje što (temp1 ,temp2 ,temp3),udreš neki hardcore jeb*acki test/bench i gledaš što se događa real time dok ti se proc vrit na max-u.

Ako je maticna skuzit ces ...

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 23:29 (MasterOdisasteR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice