Graficka kartica problem !

poruka: 26
|
čitano: 8.341
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica problem !

Pozdrav imam graficku karticu Nvidia geforce 8400gs 1gb , ugradio sam je i instalirao driver al mi u racunaru prikazuje kao 512mb . POMOC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Graficka kartica problem !

Provjeri sa GPU-Z

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka kartica problem !
Xboxn00b kaže...

Provjeri sa GPU-Z

Opet pokazuje kao 512mb

12 godina
offline
Graficka kartica problem !

Onda pogledaj dali imas kakvu naljepnicu di bi mogao pisati model grafe i MB na grafickoj na onoj strani suprotnoj od coolera

 

NPR: ova skroz desno naljepnica http://www.technic3d.com/article/pics/594/gra_038.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2013 12:17 (Xboxn00b).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka kartica problem !
Xboxn00b kaže...

Onda pogledaj dali imas kakvu naljepnicu di bi mogao pisati model grafe i MB na grafickoj na onoj strani suprotnoj od coolera

 

NPR: ova skroz desno naljepnica http://www.technic3d.com/article/pics/594/gra_038.jpg

Imaju neke druge naljepnice a nema ovakve . Da nije mozda driver odgovarajuci ?

12 godina
protjeran
offline
Graficka kartica problem !

Vjerojatno ti je prodavač rekao da je 1 Gb a nije. {#}

Das Herz hat seine Grunde, die der Verstand nicht kennt !
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Graficka kartica problem !

Nevjerujem da su driveri problem, a odakle ti da je tvoja 1gb?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2013 12:33 (Xboxn00b).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka kartica problem !
Budokai kaže...

Vjerojatno ti je prodavač rekao da je 1 Gb a nije. {#}

Kod prodavaca je vec bila u kompu i provjerio sam je da je 1gb

11 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka kartica problem !
Xboxn00b kaže...

Nevjerujem da su driveri problem, a odakle ti da je tvoja 1gb?

Provjerio sam kod lika sto sam kupio i kod njega je vec bila u kompu i ocitavala je kao 1 gb

11 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica problem !

Pozdrav. !
Znaci imam jedan dosta iritirajuci problem sa grafickom karticom. Graficka koju imam je HD 5670 512 MB.

Graficku sam kupio prije nekih 6 mjeseci novu iz ducana. Sve sam uredno ugradio i instalirao drivere.
Ali kad igram neku bolju igru npr. COD 8 ili Far Cry 3 dogodi mi se problem da mi se pokaze ovakva slika nakon nekih 10-15 minuta igre, i nista nemogu poduzet osim da RESTARTAM komp. Sad neznam di je problem....jer moguc problem u temperaturi, kvaru na grafickoj ili nesto sl..
Molio bih sve koji znaju da mi pomognu naci rijesenje..
HVALA !

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 22:50 (kazo26).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Graficka kartica problem !

cemu uopce opterececivanje - ralike u ovom slucaju nema

PR0MATRAC
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Graficka kartica problem !
kazo26 kaže...

Pozdrav. !
Znaci imam jedan dosta iritirajuci problem sa grafickom karticom. Graficka koju imam je HD 5670 512 MB.

Graficku sam kupio prije nekih 6 mjeseci novu iz ducana. Sve sam uredno ugradio i instalirao drivere.
Ali kad igram neku bolju igru npr. COD 8 ili Far Cry 3 dogodi mi se problem da mi se pokaze ovakva slika nakon nekih 10-15 minuta igre, i nista nemogu poduzet osim da RESTARTAM komp. Sad neznam di je problem....jer moguc problem u temperaturi, kvaru na grafickoj ili nesto sl..
Molio bih sve koji znaju da mi pomognu naci rijesenje..
HVALA !

nove drivere instaliraj -13.1 - ovdje mozes odabrato koji OS imas i te instaliraj

 

http://www.techpowerup.com/178939/AMD-Catalyst-13.1-WHQL-Drivers-Released.html

 

 

PR0MATRAC
13 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka kartica problem !
ATV kaže...

Pozdrav imam graficku karticu Nvidia geforce 8400gs 1gb , ugradio sam je i instalirao driver al mi u racunaru prikazuje kao 512mb . POMOC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Možda je problem kao i kod RAM-a, ako imaš npr. 4GB ram, a Windows ti je 32-bit pokazat će ti 3,50 gb. Ako je tebi Windows na 64-bit trebalo bi biti 1GB grafička. Ako nije, nadogradi sustav na 64-bit i reci jel radi. {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 10:46 (trugati512).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka kartica problem !
kazo26 kaže...

Pozdrav. !
Znaci imam jedan dosta iritirajuci problem sa grafickom karticom. Graficka koju imam je HD 5670 512 MB.

Graficku sam kupio prije nekih 6 mjeseci novu iz ducana. Sve sam uredno ugradio i instalirao drivere.
Ali kad igram neku bolju igru npr. COD 8 ili Far Cry 3 dogodi mi se problem da mi se pokaze ovakva slika nakon nekih 10-15 minuta igre, i nista nemogu poduzet osim da RESTARTAM komp. Sad neznam di je problem....jer moguc problem u temperaturi, kvaru na grafickoj ili nesto sl..
Molio bih sve koji znaju da mi pomognu naci rijesenje..
HVALA !

Evo, ovdje su ti zadnji driveri od grafičke. Tu odaberi jer imaš notebook, ili desktop računalo (veliki kompjuter) i koji Windows imaš i koji model grafičke. Link: http://support.amd.com/us/psearch/Pages/psearch.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.43&contentType=GPU+Download+Detail

Kad sve to napraviš, klikni na "View Results" i to je to. Kad skineš i instaliraš driver restartaj komp i provjeri jer radi. Ako nije do toga, skini program Speccy i provjeri kolika ti je temperatura kompjutera: http://www.filehippo.com/download_speccy/download/269978c857f6bd15f7acc78935fc61bc/ Ako je 60-50 a imaš kompjuter moraš ga očistiti kompresorom ili usisavačem sve u njemu, grafičku, procesor, matičnu, ma sve... Ako imaš laptop a temperatura 65-75-89 onda direktno otvaraj laptop i čisti ventilator. Eto, to bi bilo to. Meni se jednom desilo da je temperatura na laptopu 90 stupnjeva. Odma sam ga očistio i bilo je 55-60. Nadam se da sam pomogao. {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 11:01 (trugati512).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka kartica problem !

Graficka kartica je na 512mb ram-a radila kao 512mb a kada sam ubacio 1,5 gb ram-a onda radi kao 1gb . Pozdrav

13 godina
offline
Graficka kartica problem !

dobri dan forumasi. ovako imam problem s grafom ,nvidia geforce gtx 460, zotac.znaci pocela mi se rasipavat
grafa po monitoru.evo saljem vam i par slicica, da vidite u cemu je rjec.znami me dali se more sto s njom ucinit, ili
moram kupit novu. pomoc...

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2015 18:31 (fight).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Graficka kartica problem !
fight kaže...
dobri dan forumasi. ovako imam problem s grafom ,nvidia geforce gtx 460, zotac.znaci pocela mi se rasipavat
grafa po monitoru.evo saljem vam i par slicica, da vidite u cemu je rjec.znami me dali se more sto s njom ucinit, ili
moram kupit novu. pomoc...

  Urlam hahahaha

 

Jedini spas ti je Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice. Ako to neuspije, jedino mozes novu kupiti

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2015 18:35 (Tony1999).
11 godina
offline
Graficka kartica problem !

s takvim problemima bi moralo uspjet pečenje, a makar ništa nije sigurno, vrijedi probat

potpuno slično se nedavno ponašala od frenda 570-tka i još ranije kod mene jedna prastara 9600gso i obje su proradile i još uvijek rade bez greške

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Graficka kartica problem !
Tony1999 kaže...
fight kaže...
dobri dan forumasi. ovako imam problem s grafom ,nvidia geforce gtx 460, zotac.znaci pocela mi se rasipavat
grafa po monitoru.evo saljem vam i par slicica, da vidite u cemu je rjec.znami me dali se more sto s njom ucinit, ili
moram kupit novu. pomoc...

  Urlam hahahaha

 

Jedini spas ti je Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice. Ako to neuspije, jedino mozes novu kupiti

 da da mores urlat koliko ti volja, ta grafa je od 2009g, do neki dan radila super. i od jednom mi se to desilo

prvo sam pomislio da je m ozda do maticne,pa sam pomislio da trebam moyca nove biose i ako sam,iskreno

bio siguran da je grafa u pitanju.pa sam ju fino isprobal na drugom pc racunalu.i isto se dogodilo.

ono sto me zanima,nisam provjerio dali radi vent,ali dali mogu probat samo n anjet novu pastu,na predvideno mjesto.

i dali moze pasta za procesor ili mora bit neka dr,tj specijlan bas za grafu..

12 godina
offline
Graficka kartica problem !

Ma smiješno je što se grafa "rasipa". Ajde da si napisao slika, ali grafa. Termalna pasta ide najobičnija, al nemoj biti škrt, uzmi artic cooling mx2 ili mx4. Ja sam prije cca3 tjedna frendu ispekao hd 6850, isto je takva slika bila, i proradila je. Nemaš što izgubiti

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Graficka kartica problem !
fight kaže...
Tony1999 kaže...
fight kaže...
dobri dan forumasi. ovako imam problem s grafom ,nvidia geforce gtx 460, zotac.znaci pocela mi se rasipavat
grafa po monitoru.evo saljem vam i par slicica, da vidite u cemu je rjec.znami me dali se more sto s njom ucinit, ili
moram kupit novu. pomoc...

  Urlam hahahaha

 

Jedini spas ti je Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice. Ako to neuspije, jedino mozes novu kupiti

 da da mores urlat koliko ti volja, ta grafa je od 2009g, do neki dan radila super. i od jednom mi se to desilo

prvo sam pomislio da je m ozda do maticne,pa sam pomislio da trebam moyca nove biose i ako sam,iskreno

bio siguran da je grafa u pitanju.pa sam ju fino isprobal na drugom pc racunalu.i isto se dogodilo.

ono sto me zanima,nisam provjerio dali radi vent,ali dali mogu probat samo n anjet novu pastu,na predvideno mjesto.

i dali moze pasta za procesor ili mora bit neka dr,tj specijlan bas za grafu..

 ok a imam jos jednu gts 250 ona radi, ali ne baca sliku na monitor, dali i za nju vredio pecnica, i 200 stupnjeva.....

 

11 godina
offline
Re: Graficka kartica problem !
fight kaže...

 ok a imam jos jednu gts 250 ona radi, ali ne baca sliku na monitor, dali i za nju vredio pecnica, i 200 stupnjeva.....

 

 probaj, što te košta

a jel ova prva proradila?

13 godina
offline
Re: Graficka kartica problem !
fight kaže...
fight kaže...
Tony1999 kaže...
fight kaže...
dobri dan forumasi. ovako imam problem s grafom ,nvidia geforce gtx 460, zotac.znaci pocela mi se rasipavat
grafa po monitoru.evo saljem vam i par slicica, da vidite u cemu je rjec.znami me dali se more sto s njom ucinit, ili
moram kupit novu. pomoc...

  Urlam hahahaha

 

Jedini spas ti je Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice. Ako to neuspije, jedino mozes novu kupiti

 da da mores urlat koliko ti volja, ta grafa je od 2009g, do neki dan radila super. i od jednom mi se to desilo

prvo sam pomislio da je m ozda do maticne,pa sam pomislio da trebam moyca nove biose i ako sam,iskreno

bio siguran da je grafa u pitanju.pa sam ju fino isprobal na drugom pc racunalu.i isto se dogodilo.

ono sto me zanima,nisam provjerio dali radi vent,ali dali mogu probat samo n anjet novu pastu,na predvideno mjesto.

i dali moze pasta za procesor ili mora bit neka dr,tj specijlan bas za grafu..

 ok a imam jos jednu gts 250 ona radi, ali ne baca sliku na monitor, dali i za nju vredio pecnica, i 200 stupnjeva.....

 

 

 

ljudi eto uspio sam s pecnicom.moja gtx 460,proradila pa sam vam zahvalan po prvi put na forumu da mi netko pomaga bas ljepo od vas..... .

probao sam jos dvje od kojih ni nisam ocekivao nista.ati jedna stara i palit nvidia gts 250.one nisu proradile ali nisam to ni ocekivao.jer su

i ovak bile mrtve.ali sam s ovom uspio pa vam puuuunnnoooo hvala.....

 

13 godina
offline
Re: Graficka kartica problem !
fight kaže...
fight kaže...
fight kaže...
Tony1999 kaže...
fight kaže...
dobri dan forumasi. ovako imam problem s grafom ,nvidia geforce gtx 460, zotac.znaci pocela mi se rasipavat
grafa po monitoru.evo saljem vam i par slicica, da vidite u cemu je rjec.znami me dali se more sto s njom ucinit, ili
moram kupit novu. pomoc...

  Urlam hahahaha

 

Jedini spas ti je Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice. Ako to neuspije, jedino mozes novu kupiti

 da da mores urlat koliko ti volja, ta grafa je od 2009g, do neki dan radila super. i od jednom mi se to desilo

prvo sam pomislio da je m ozda do maticne,pa sam pomislio da trebam moyca nove biose i ako sam,iskreno

bio siguran da je grafa u pitanju.pa sam ju fino isprobal na drugom pc racunalu.i isto se dogodilo.

ono sto me zanima,nisam provjerio dali radi vent,ali dali mogu probat samo n anjet novu pastu,na predvideno mjesto.

i dali moze pasta za procesor ili mora bit neka dr,tj specijlan bas za grafu..

 ok a imam jos jednu gts 250 ona radi, ali ne baca sliku na monitor, dali i za nju vredio pecnica, i 200 stupnjeva.....

 

 

 

ljudi eto uspio sam s pecnicom.moja gtx 460,proradila pa sam vam zahvalan po prvi put na forumu da mi netko pomaga bas ljepo od vas..... .

probao sam jos dvje od kojih ni nisam ocekivao nista.ati jedna stara i palit nvidia gts 250.one nisu proradile ali nisam to ni ocekivao.jer su

i ovak bile mrtve.ali sam s ovom uspio pa vam puuuunnnoooo hvala.....

         ono samo sam htio rec sad samo pitanje je koliko ce dugo radit......ali bitno je da je zasad uspjelo,nek radi jos

        neko vrijeme dok se nedode do love....

 

12 godina
offline
Graficka kartica problem !

Može raditi tjedan, mjesec, godinu dana, nikad neznas. Frend ispekao hd6850 i crkla opet nakon 3tjedna

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica problem !

Pozzz gospodo imam jednu grafiku gigabyte gv-n95toc-1gi 1 gb radi nema kockice na ekranu sve dobro ali kad treba da dodje da pise ono welcome na ulazu u sistem tu se pojavi crni ekran i od tu vise nista ako je moguce da mi neko objasni kako da sredim Hvala unapred !!!!!!

alsen
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice