Image C: diska s Ghostom!

poruka: 3
|
čitano: 2.144
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Image C: diska s Ghostom!
pitanje

Trenutno mi je C: particija na seagateu iz 2001 godine, iako disk ne radi nikakve probleme, mislim da je vrijeme da se prebacim na SATA,

tako da cu u ponediljak spojit SATA seagate baracudu na drugi SATA kontroler (imam vec jedan identican sata disk), i napravit cu Image s Ghostom na taj novi disk.

 

E sad, gdje i kako da postavim taj novi disk da mi bude primarni? Kod obicnih IDE diskova bi jednostavno na jumperima puknio Cable Select i spojio ih kabelom, no s SATA diskom to nisam nikad radija.

 

 

Iako je pitanje vise hardverske naravi, ali je povezano uz software nadam se nisam previse fulao.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Image C: diska s Ghostom!
prihvaćeno rješenje

SATA diskovi se spajaju po jedan na kabl tako da kod njih nema pojmova Slave/Master. Ako i postoji neki jumper onda on služi za prebacivanje brzine u kojoj će disk raditi (SATA-1, SATA-2).

Da bi odredio da ti je taj novi disk onaj sa kojeg se diže OS uđeš u BIOS i promijeniš boot order (ili kako se već to zove u BIOS-u tvoje matične ploče).

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Image C: diska s Ghostom!
autorov komentar

o da, vidis. Nisam ni isao za tim da ce se sata disk tamo pojavit, kad malo razmislim zasto nebi. tx

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice