Krckanje/pucketanje u zvucnicima

poruka: 20
|
čitano: 32.335
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Krckanje/pucketanje u zvucnicima

ovako da pocnem iz pocetka,,

kupio sam nove zvucnike logitech z906,,i problem je sljedeci

 

pucketa,krcka mi u zvucnicima i slusalicama,,

raskopao sam cijeli komp,, slozio kable ,odvojio kable od izvora struje(uticnica,produznih itd..) ali nista,,

ne mogu skuziti u cemu je problem

koristim opticki izlaz na asus sabertooth x58 maticnoj--integralku

 

jel mozda ima veze puhanje ventilatora po cipu od integralke,,neznam

 

ali mi je problem bio isti i na prijasnjim zvucnicima koji su imali zvucnu karticu u buferu (logitech z cinema) tako da iskreno neznam sto da radim,,dal da kupim novu zvucnu ili..

molim pomoc

 

hvala

Fear is good!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Krckanje/pucketanje u zvucnicima

Nekad kad krcka iz zvucnika moze biti problem u "losoj" el. struji. Probaj spojiti iste zvucnike na drugu uticnicu u zidu ili u prijateljev komp. Ako njemu budu raditi znaci da je problem u tvom kompu, a ako ne budu znaci da je problem u samim zvucnicima. Možda je nešto upalo u sub?

Koma
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Krckanje/pucketanje u zvucnicima

meni x-530 tak krckaju, uvijek kad negde se upali svjetlo..ili tak nekaj...mislim da to niš nije strašno, ak meni 5god već tak delaju.. :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Krckanje/pucketanje u zvucnicima
Koma_Zd kaže...

Nekad kad krcka iz zvucnika moze biti problem u "losoj" el. struji. Probaj spojiti iste zvucnike na drugu uticnicu u zidu ili u prijateljev komp. Ako njemu budu raditi znaci da je problem u tvom kompu, a ako ne budu znaci da je problem u samim zvucnicima. Možda je nešto upalo u sub?

ma novi su tek odpakirani prije koji dan,,imao sam problem takoder sa z5500 ali to je  bila skrinja,,kada se palila zakrcnulo je..ali ovo je sad svako malo i na razlicitim mjestima npr u filmu ili muzici

Fear is good!!
14 godina
offline
Krckanje/pucketanje u zvucnicima

itko jos kakvu ideju???

Fear is good!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Krckanje/pucketanje u zvucnicima

Javlja li se krckanje samo na optičkom ulazu ili na svim ulazima?

Ako na svima, vjerojatno imaš u blizini neku elektromagnetsku smetnju (iz el. mreže ili RF, npr. mobitel, WLAN, ...)

Ako je samo na optičkom ulazu, može biti neko "neslaganje" u pogledu bitrate-a ili frekvencije uzorkovanja (probaj prebaciti s 48000 na 44100 ili obrnuto), i probaj spojiti npr. DVD player optičkim kabelom na te zvučnike i poslušati krcka li, tako ćeš suziti moguće uzroke.

KaeR
11 godina
neaktivan
offline
Pucketanje LCD LED VOX 32880

 kupio sam pre jedno 2 meseca LCD led Tv VOX 32880 .u skorije vreme pojavilo se nekakvo puckanje u tv-u,ne znam kako da vam objasnim kakvo je to pucketanje da bi vam bilo jasnije :( upocetku nisam primecivo,ali sad me nervira :\ to pucketanje bude jednom ,pa za nekoliko minuta opet ,neki put pukne jedno pa za neku sekundu puke opet :( mnogo me nervira,ne znam sta da radim:( i jos nesto : u upustvu pise da nevalja da se poveze LCD TV na komp sa HDMI kablom,pise kao moze da dodje do nekih radio smetnji i preporucuje se VGA prikljucak da nije to do hdmi kabla ,pa zbog toga mi se javlja to pucketanje ,sta vi znate o ovom ? POMOC !

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Krckanje/pucketanje u zvucnicima

Meni pucketaju i kad ništa ne svira , nego su samo upaljeni . Može pomoć ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Krckanje/pucketanje u zvucnicima

Pogledaj dal su dobro ukopčani ! Moguce da vec lagano odlaze, koji model zvucnika ?

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Krckanje/pucketanje u zvucnicima

Probaj ustekat tam di imas suko uticnicu, al prije bi reko da je problem u pojacalu pa reklamiraj zvucnike. Ne smije sumit il krcat kad nes slusas il kad rade. Jedino mozes cut sum na zvucnicima ako su malo vise pojacani bez da pustas nesto, to onda ovaj transformator zuji unutra, no to je nis posebno. Ja bi ih nosio na reklamaciju.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Krckanje/pucketanje u zvucnicima

eto ja sam svoje pucketanje riješio, problem je bio u matičnoj ploči, promjenio sam matičnu i krckanje je prestalo.najvjerojatnije je bio problem u naponu ,al iz links servisa su to demantirali i  odbili mi reklamaciju na NOVU ploču{#}

٩(●̮̮̃•̃)۶ ٩( -̮̮̃ –̃)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶ Fear is good !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Krckanje/pucketanje u zvucnicima

Imam ugrađeni zvučnik u kutiju.

Kad idem na youtube,ili na neke druge linkove gdje je muzika mi počne krckati zvučnik

Kad slušam muziku ili gledam vvideo sa kompa  ne krci ništa,zna nektko u cemu je problem??

 

 

https://www.pacificgeek.com/product.asp?id=857630  -   imam ovaj komp

 

plpiz pomoc

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Krckanje/pucketanje u zvucnicima

U kojem internet pregledniku slusas pjesme na youtube-u ? Mozda Chrom-u ?

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Krckanje/pucketanje u zvucnicima

Da.

13 godina
offline
Krckanje/pucketanje u zvucnicima

Ima jos ljudi koji imaju taj problem s Chromom i youtubeom ! Probaj updejtat Chrome ili pređi na neki drugi preglednik !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Krckanje/pucketanje u zvucnicima

Bok ljudi.

Evo ovako.... Kupio sam Logitech Headset H540 i primjetio sam da kad malo jače pojačam muziku (dakle ne na najjače) čujem pucketanje u desnom zvučniku slušalica. Jel ima još neko sličan problem? Jel se to da kako sredit ili pravac servis?

 

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Krckanje/pucketanje u zvucnicima
karlek10 kaže...

meni x-530 tak krckaju, uvijek kad negde se upali svjetlo..ili tak nekaj...mislim da to niš nije strašno, ak meni 5god već tak delaju.. :D

Tak i moji....  imam neki Super Power S3-004 subwoofer (ako je to uopce marka lol, tako pise i ne nalazim ih na netu, frend mi ih je dao), sljakaju sigurno vise od 5 god bez problema ali uvijek krckaju (ako mislimo na isto, "prdnu") kada netko pozvoni na vrata (samo tada, inace ne) heh

 

Vele da se to ne moze rijesiti....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 3:07 (lovac82).
12 godina
offline
Krckanje/pucketanje u zvucnicima

Ja imam sličan problem,kod mene je i krckanje i šumovi razno razni,šuštavo pištanje,to je kada pokrenem igru ili opteretim malo više PC,zvučnici su mi spojeni na Asus Xonar Essence STX,integralka mi neradi na mbo nešto se zablesirala i nabavio si ovu zvučnu i sve 5 je radilo dok nisam bio odradio reinstal windowsa,normalno stavio zadnje ponuđene drivere za tu zvučnu(integriranu nisam ni instalirao kog će mi vraga kad imam ovu) i od tada mi se to javlja,sumnjam sve više i više ili napajanje ili me grafe zahebavaju,trečeg nema.Još jedino nisam probao na laptop priključiti pojačalo,inače radi se o pojačalu 2x1800W i 2x1000W,kučne izrade,služi mi za svirke i takve stvari,na to pojačalo su spojena 2 razglasa od 1800W i 2 woofera po 1000W,sutra ću probati na laptopu pa vidjeti,pokrenuti ću nešto u 3Du pa ćemo vidjeti,ali sumnjam da će biti isti problem jer sve savršeno bez šumova i ikakvih smetnji radi kada priključim na mobitel(lumia 610/SGS III),najviše me napajanje zabrinjava i ništa drugo.

Konfa

Q9550 4.2oc

8gb ddr2 1066

2xWD Black 640gb

2xWD Blue 320gb

SLI GTX275 2komada

LC Power 6650GO3 v2.3,napajanje uredno gura konfu(testiranos OCCT 10H)

Gigabyte GA-P35-DQ6

Sve je savršeno radilo do reinstalla windowsa.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Krckanje/pucketanje u zvucnicima

Pozzz,naisao sam na jos jednu zagonetku,sto se tice pucketanja zvucnika.

Sada nakon dugog vremena,kupio sam novi kompjuter.I opet su poceli

pucketati zvucnici.Primjetio sam da se naj cesce desava,kada mi je ves masina,

upaljena.I dosao sam do cudnog problema.Igrao sam FIFU Online3 sa joistickom

Genius marke,koji ima u sredini neku tipku,koja moze kombinirati dal da se igra

sa palicama ili obicno.I posto to mjenja boju kada stisnes,skuzio sam da kada

igram igru,stavim da igram sa gljivama i promjeni mi se boja iz crvene u zelenu.

E sada nastaje problem.Igram sve normalno i cim mi zapucketaju zvucnici,automatski

mi se joistick prebaci nazad na obicno igranje.Nemam pojma koji je vrag vise.Bojim se

da mi ne bi se nesto sprzilo u kompu radi tih problema.I nekako sumnjam na instalaciju struje u

samoj kuci.Ima li jos netko kakva nova iskustva ili je netko rijesio sta treba se napraviti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Krckanje/pucketanje u zvucnicima

Meni krče stalno,i to dosta glasno,nadjača glazbu koju puštam,uglavnom youtube

Drvene kutije su,staro je to 20+ godina,u biti linija spojena na PC

na AUX krči(to je PC)

kad prebacim na CD nije,na kazetofon,jest,ista stvar kao i na AUX,radio kako koja stanica,većina ne

 

još da napomenem,onaj 3.5mm jack koji ulazi u matičnu nije baš nešto,pre mali otpor pruža kad uključuješ isključuješ

 

nije problem ako treba i nove zvučnike kupovat (ugradbene) kutije bih ostavio iste,kabeli su isto prastari i ofucani(original)

 

 

Svemirski mega car
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice