Nemogućnost spajanja na internet

poruka: 3
|
čitano: 1.964
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Nemogućnost spajanja na internet

 Pozdrav svima, nisam siguran jel ova tema pripada u softverske probleme, ispričavam se ako nije.
Dakle, prije par dana mi je kući instalirana optika. Radi super na svim uređajima osim na mom PCu. Prilikom spajanja na wifi, PC freeza i nakon par sekundi pojavi se BSOD te se restartira. Je li zna neko šta bi mogao bit uzrok tome. Nemam licencu windowsa i za hvatanje wifia koristim D-linkov ac600 USB adapter. Kako popraviti ovo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nemogućnost spajanja na internet
Siniša Vuco kaže...

 Pozdrav svima, nisam siguran jel ova tema pripada u softverske probleme, ispričavam se ako nije.
Dakle, prije par dana mi je kući instalirana optika. Radi super na svim uređajima osim na mom PCu. Prilikom spajanja na wifi, PC freeza i nakon par sekundi pojavi se BSOD te se restartira. Je li zna neko šta bi mogao bit uzrok tome. Nemam licencu windowsa i za hvatanje wifia koristim D-linkov ac600 USB adapter. Kako popraviti ovo.

 licenca windoza nema veze s tim.
probaj na drugom usb portu ili poveži na žicu i skini najsvježije drivere za taj wifi adapter.

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
15 godina
offline
Re: Nemogućnost spajanja na internet
Siniša Vuco kaže...

 Pozdrav svima, nisam siguran jel ova tema pripada u softverske probleme, ispričavam se ako nije.
Dakle, prije par dana mi je kući instalirana optika. Radi super na svim uređajima osim na mom PCu. Prilikom spajanja na wifi, PC freeza i nakon par sekundi pojavi se BSOD te se restartira. Je li zna neko šta bi mogao bit uzrok tome. Nemam licencu windowsa i za hvatanje wifia koristim D-linkov ac600 USB adapter. Kako popraviti ovo.

 -prije godinu dana ''isti takav problem'' :)) .. smješna rečenica, kad imaš čekić sve izgleda kao čavao..

 

-novi modem (spajana nova linija optika-router operatera, tcom) je bio neispravan, wlan dio.. svako spajanje računala na wlan rezultira bsodom, više laptopa-wlana.. dok je žica radila. Prvo je 'sumnjiv' bio novi laptop tad složen pa je išla nova-nova clean instalalcija.. do spajanja na wlan kad se opet ponovilo i tek spajanjem (tj pokušajem) s par drugih uređaja-laptopa je otriven uzrok, wlan u modemu... nije nemoguće da si dobio isti taj uređaj jer inače izgleda ispravno ili da je to neki soft-bug ili serija..

-stari win7 se nije rušio, tako se barem vidjelo da računalo-ostatak mreže nije uzrok-mjesto problema nego ono što preostane, modem.

-možeš probati s nekim livemedijem win-lin.. možda se ne bsod-a, možeš probati laptop kod susjeda-u kafiću i sl. time eliminiraš računalo kao uzrok, na drugoj mreži ili ako imaš pri ruci dodatni router preko njegovog wlana će raditi itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice