Odabir GPU za dodatni ekran

poruka: 3
|
čitano: 633
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Odabir GPU za dodatni ekran + zvuk preko hdmi

Bok!

Nedavno sam kupio TV i spajam laptop na njega sa hdmi kablom kako bi gledao filmove jer go*no ne pokreće sve formate. E sad, primjetio sam da mi se često pojavi poruka da windows ostaje bez memorije. Što mi je bilo čudno, jer ipak, jbg, pokrenut je bio samo torrent i vlc player. Išao sam malo istraživati i uočio ovo (slika1 dolje). 
Pa je moje pitanje, kako forsirati da se koristi 920m za prikaz na ekranima umjesto integrirane grafičke? 
Bonus pitanje: kako slati zvuk preko hdmi kabla? Kod testiranja iz control panela zvuk dolazi sa televizora, ali kad je upaljen VLC player, ili se ništa ne čuje, ili ostane zvuk s laptopa... Čak sam koristio neki usmjerivač zvuka (slika 2 dolje). Tražio sam već rješenje, ali ništa mi ne uspijeva. (PS. Bratov laptop automatski koristi 940m i pušta zvuk na tv, a iste su postavke)



EDIT: Slučajno mi je sve ostalo upaljeno kako jest, upalim vimeo preko chroma i tamo zvuk uredno ide preko TVa, tako da je problem sa VLC-om. Ali pitanej za GPU još uvijek stoji :) 

School for money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 9:44 (1995matej).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Odabir GPU za dodatni ekran + zvuk preko hdmi

U Task Manageru pogledaš koja aplikacija ti ždere memoriju.

16 godina
offline
Odabir GPU za dodatni ekran

VLC:

 

Tools / Preferences / Audio

 

Output - Device mora biti na Default. Tada ovisi o default izlazu u postavkama zvuka na računalu. Ili odaberi izlaz koji želiš koristiti.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 18:21 (Father_Dougal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice