Problem sa racunalom

poruka: 5
|
čitano: 1.530
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa racunalom

Pozdrav!
Otvaram ovu temu po neznam koji put na neznam kojem forumu
Imam problem sa kompom, uglavnom baca mi zeleni ekran, a danas po prvi put mi je bacio žuti ekran.
Najcesce kod igranja mi baci zeleni ekran, danas po prvi put žuti bez ikakvog errora, nista ne pise samo boja, zbaguje se zvuk i moram prislino resetirat komp.
Rijetko kad kod normalnog korištenja van gaminga da mi se to dogodi
Probao sam sve živo.. Od rušenja windowsa 3-4 puta više neznam ni sam kolko, do testiranja ram memorije, testiranje M2 ssd-a i drugog ssd-a, resetiranje biosa, update biosa, probao sam valjda 15 razlicitih drivera od grafe što starih što najnovijih, najzanimljivije je to što sam radio strestest graficke i procesora istovremeno po preko sat vremena sa razlicitim programima (furemark, Superposition Benchmark itd..) te racunalo radilo najnormalnije bez ikakvog problema bez pregrijavanja, rusenja drivera, bez errora, ekrana u boji itd... promjenio sam valjda 10 kablova i slotova na grafickoj i monitoru što hdmi što displayport...
Jedino što nisam probao je stavit drugi monitor, i igrat sa njim, makar sumnjam u to da monitor može srušit komplet drivere od grafe, a na strestestu proca i grafe istovremeno preko sat vremena radi potpuno normalno
Jednostavno sam više lud, svaka pomoc i savijet je dobro dosao
Specifikacije:
CPU: Ryzen 5 2600 (stock, nije overclockan)
GPU: AMD Radeon RY 5700 XT Red Devil
M.2 SSD: Adata XPG SX8200 Pro
SSD: Samsung 860 QVO 1Tb
RAM: G.Skill F4-3200C16Q-16GVKB (4x4 gb)
Maticka: Asus Strix B450F-Gaming
Napajanje: Antec 650w 80+ gold

Lp

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa racunalom
LukaSokol1 kaže...

Imaš četiri modula RAM memorije, vadi jedan po jedan i testiraj.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa racunalom

Isprobano

13 godina
offline
Re: Problem sa racunalom
LukaSokol1 kaže...

Isprobano

Da li problem postoji kod svake igre koju si isprobao ili problem postoji kod samo jedne?

Ne bih se čudio da ti je grafička kartica neispravna, probaj je isprobati u drugom računalu ako imaš mogućnosti, prebaci i svoje napajanje ako moraš.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 19:12 (Valentin17).
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa racunalom

Pozdrav, meni doso najnoviji update za windows 10 i nakon toga mi je dosao crni ekran na kompu, napravio restart  i onda se samo prikaze plavi ekran na kojem pise 'pc ran into a problem and needs restart' i "critical process died", nakon toga napravi restart nista, recovery, probo reset windows, nejde u safemod, jedno sam uspio install windows preko usba, uspijem imam nove windowse, ali onda nakon 2 3 min opet blackscreen, probo promjeniti ram,  promjenio hard drive opet isto, sad neznam sta vise.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice