Problem pri startovanju racunara

poruka: 7
|
čitano: 732
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Problem pri startovanju racunara

BOK svima.  Imam zanimljiv visegodisnji problem pri startovanju racunara na koji sam navikao i koji par strucnjaka nije uspelo da rese tj da mi daju odgovor zbog cega se to desava. Hocu prodati komp i zelio bi znati sta se desava,

 

a koga god pitam gleda me bijelo.. :D

 

 

Kada startujem komp desava se sledece:

 

Ventilatori graficke se zavrte maksimalnom brzinom nekih 3-5 sekundi a onda se smire. 

 

A onda na snagu stupa 50-50 % momenat.   Komp odradjuje BIP i dize sistem normalno ,ili ne odradjuje BIP  i na svakih mozda 10tak sekundi cuje se zvuk Čk... Čk... Koliko znam i zelena lampica sija a mislim da prilikom tog zvuka trepne sitno crveno.

 

Ako ga tako ostavim da Čkuje..posle odredjenog vremena ce se sam resetovati pa sve  ispocetka.  A ako sam pored mogu ga restartovati jedino gasenjem  zadrzavanjem power butona.

 

Uglavnom iz drugog puta sve odradi normalno a nekad moram da ga resetujem 2-3 puta.

 

 

Desi se cak  u retkim situacijama  i da odradi sve normalno,a uz to i ne ubrzava ventilatore graficke na maksimalno tih par sekundi,vec odradi sve tiho i normalno.

 

 

Imao sam savet da je problem HDD pa sam kupio tada i ubacio drugi identican  kao glavni za sistem ali problem je ostao isti.. 

 

Sta vi mislite da li je ipak problem hdd i da li je to dizanje brzine ventilatora grafe povezan problem?  Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 10:29 (Pit7).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Problem pri startovanju racunara

Moze malo vise detalja, koja ploca, koja konfiguracija je uopce u pitanju....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Problem pri startovanju racunara
Možda je matična u pitanju, možda povuče i pusti više struje
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Problem pri startovanju racunara

Konfiguracija je starija i sledeca:

 

win 7 64

 

Intel dualcore E8400 3.0

 

Gigabyte GA-X48-DS4

 

Gainward ATI 4870 512ddr5

 

4gb ddr2 mem

 

Napajanje AXP 630W

 

2x 140gb sata  hdd

8 godina
offline
Problem pri startovanju racunara

Maticna....najvjerovatnije....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Problem pri startovanju racunara

hm

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 11:11 (Pit7).
7 godina
protjeran
offline
Problem pri startovanju racunara

Prvi dio je OK, to je POST grafike.

 

Ovaj drugi dio je da ti POST ne prolazi od MBO.

 

Moze biti puno stvari koji bi mogao provjeriti, od stabilnosti napajanja,

potpune nekompatibilnosti sa CPU, RAM i VGA, do odredjene periferije.

 

Takodjer, nekad su kondezatori na ploci, ili napajanju, jednostavno dotrajali.

 

Najlakse ti je napraviti slijedece:

0. Ocistiti racunalo od prasine

1. Testirati napajanje sa testerom za napajanje, ako ga nemas, onda sa drugim novim ispravnim napajanjem

2. Otpojiti sve osim tipkovnice, misa i monitora, dakle i prednji panel sa kucista, samo ostaviti osnovne komponente, jedan SSD/HDD, te probati pokrenuti

3. Ako tad radi - isprobati dali radi i sa cold-bootom ili samo hot-bootom

4. Ako radi i sa cold-bootom, onda je nesto od vanjskih stvari, ili nekompatibilno ili nije sto posto ispravno. Ili odredjeni konektori na ploci, tj. kontroleri rade probleme

5. Ako ne radi sa cold-bootom, onda znas da je problem sa nekompatibilnosti ili ispravnosti sa trenutnim komponentama. Istestirati sve sto mozes. Probati i sa drugim napajanjem. Nadogradio UEFI/BIOS na MBO i na VGA

 

Nakon sto odradis tocku 5 - vratis se na tocku 3 i odradis diagnostiku do kraja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice