Problemi sa 4k video playbackom

poruka: 11
|
čitano: 2.889
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Problemi sa 4k video playbackom

Pozzz, imam problem s gledanjem 4k video formata....

 

Nisam siguran je li problem u hardveru ili softveru (nisam bas neki pc stručnjak), ali u zadnjih mjesec do mjesec i pol dana poceo sam imati probleme sa gledanjem 4k serija i filmova na racunalu...

Računalo je asrock mini pc a300, ryzen 5 3400g s integriranom graf (vega 11), 16gig rama i ssd500gig, komp je nekih godinu dana u pogonu...nisam imao nikakvih problema s gledanjem filmova serija, ali u zadnje vrijeme imam vise nego ocite probleme s trzanjem slike, pa cak i nesinkroniziranost videa i audia, kada glumac prica kao da mu se usta uspore, a zvuk mrvicu kasni, cim pausam video i vratim play ponovno, sve se stabilizira, pa cak i nemam problema s trzanjem slike neko vrijeme...

 

Pokusao sam gledati u raznim plejerima vlc, microsoft player classic, bs player, 5k player, gom...u svima mi se desava ista stvar s tim laganim trzanjem koje me poprilicno zivcira, nije da je negledivo, ali me zivcira ako me kuzite...

 

4K videi na YT mi se sasvim normalno vrte bez ikakvih problema, ali filmovi serije u plejerima mi stvaraju probleme.... pa nisam siguran jel problem u hardveru ili softveru...ali pretpostavljam da nije hardver (mislim da je komp sasvim dovoljan za plejanje filmova u 4k) jer mi YT radi uredno sa 4k videima...

 

Pokusao sam maltene sve osim ponovnog podizanja win sustava(zasada)...pokusavao sam sa brisanjem amd drivera, pa ponovno instaliranje novih i starih verzija, brisanje pa instal svih plejera, kodeka...cinilo mi se da su mi se ti problemi poceli desavati otkako se updateo amd radeon soft i vlc plejer, ali vracanjem na stare verzije nisam nista dobio...

 

Ima li tko da se susretao sa slicnim problemima, neki prijedlozi za problematiku???

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Problemi sa 4k video playbackom
mali.kresho kaže...

Pozzz, imam problem s gledanjem 4k video formata....

 

Nisam siguran je li problem u hardveru ili softveru (nisam bas neki pc stručnjak), ali u zadnjih mjesec do mjesec i pol dana poceo sam imati probleme sa gledanjem 4k serija i filmova na racunalu...

Računalo je asrock mini pc a300, ryzen 5 3400g s integriranom graf (vega 11), 16gig rama i ssd500gig, komp je nekih godinu dana u pogonu...nisam imao nikakvih problema s gledanjem filmova serija, ali u zadnje vrijeme imam vise nego ocite probleme s trzanjem slike, pa cak i nesinkroniziranost videa i audia, kada glumac prica kao da mu se usta uspore, a zvuk mrvicu kasni, cim pausam video i vratim play ponovno, sve se stabilizira, pa cak i nemam problema s trzanjem slike neko vrijeme...

 

Pokusao sam gledati u raznim plejerima vlc, microsoft player classic, bs player, 5k player, gom...u svima mi se desava ista stvar s tim laganim trzanjem koje me poprilicno zivcira, nije da je negledivo, ali me zivcira ako me kuzite...

 

4K videi na YT mi se sasvim normalno vrte bez ikakvih problema, ali filmovi serije u plejerima mi stvaraju probleme.... pa nisam siguran jel problem u hardveru ili softveru...ali pretpostavljam da nije hardver (mislim da je komp sasvim dovoljan za plejanje filmova u 4k) jer mi YT radi uredno sa 4k videima...

 

Pokusao sam maltene sve osim ponovnog podizanja win sustava(zasada)...pokusavao sam sa brisanjem amd drivera, pa ponovno instaliranje novih i starih verzija, brisanje pa instal svih plejera, kodeka...cinilo mi se da su mi se ti problemi poceli desavati otkako se updateo amd radeon soft i vlc plejer, ali vracanjem na stare verzije nisam nista dobio...

 

Ima li tko da se susretao sa slicnim problemima, neki prijedlozi za problematiku???

 klite codec pack i u njemu dobijes media player classic home cinema....

4 godine
offline
Re: Problemi sa 4k video playbackom
Posmatrač kaže...
mali.kresho kaže...

Pozzz, imam problem s gledanjem 4k video formata....

 

Nisam siguran je li problem u hardveru ili softveru (nisam bas neki pc stručnjak), ali u zadnjih mjesec do mjesec i pol dana poceo sam imati probleme sa gledanjem 4k serija i filmova na racunalu...

Računalo je asrock mini pc a300, ryzen 5 3400g s integriranom graf (vega 11), 16gig rama i ssd500gig, komp je nekih godinu dana u pogonu...nisam imao nikakvih problema s gledanjem filmova serija, ali u zadnje vrijeme imam vise nego ocite probleme s trzanjem slike, pa cak i nesinkroniziranost videa i audia, kada glumac prica kao da mu se usta uspore, a zvuk mrvicu kasni, cim pausam video i vratim play ponovno, sve se stabilizira, pa cak i nemam problema s trzanjem slike neko vrijeme...

 

Pokusao sam gledati u raznim plejerima vlc, microsoft player classic, bs player, 5k player, gom...u svima mi se desava ista stvar s tim laganim trzanjem koje me poprilicno zivcira, nije da je negledivo, ali me zivcira ako me kuzite...

 

4K videi na YT mi se sasvim normalno vrte bez ikakvih problema, ali filmovi serije u plejerima mi stvaraju probleme.... pa nisam siguran jel problem u hardveru ili softveru...ali pretpostavljam da nije hardver (mislim da je komp sasvim dovoljan za plejanje filmova u 4k) jer mi YT radi uredno sa 4k videima...

 

Pokusao sam maltene sve osim ponovnog podizanja win sustava(zasada)...pokusavao sam sa brisanjem amd drivera, pa ponovno instaliranje novih i starih verzija, brisanje pa instal svih plejera, kodeka...cinilo mi se da su mi se ti problemi poceli desavati otkako se updateo amd radeon soft i vlc plejer, ali vracanjem na stare verzije nisam nista dobio...

 

Ima li tko da se susretao sa slicnim problemima, neki prijedlozi za problematiku???

 klite codec pack i u njemu dobijes media player classic home cinema....

 Probao i isto mi se desava u MPC-u, plus sto mi je slika preko mpca blago rec katastrofa, boje su jako isprane....

7 godina
online
Re: Problemi sa 4k video playbackom

Daj pogledaj temperature dok gledaš takav video.

Možda je problem s hladnjakom (nije dobro sjeo, pukla kopča, prašina itd.) pa ti throttlea....

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 13:04 (fer-de-lance).
4 godine
offline
Re: Problemi sa 4k video playbackom
fer-de-lance kaže...

Daj pogledaj temperature dok gledaš takav video.

Možda je problem s hladnjakom (nije dobro sjeo, pukla kopča, prašina itd.) pa ti throttlea....

 

 

 Nebi bas rekao da je do toga...hladnjak je Noctua NH-L9a AM4..

 

Kad igram forzu horizon 4 na njemu, temp bude max do 80 stupnjeva, dok gledam video nisam gledao temperaturu, ali sam pratio gpu na koliko posto radi i sve je bilo u nekim urednim granicama...cuo bi se ventilator da je visa temp kao npr dok igram, kad su filmovi serije i videi u pitanju ne cujem ga uopce...

 

Ali pogledat cu bas za svaki slucaj kolike su temp...hvala na savjetu...

15 godina
offline
Problemi sa 4k video playbackom

Skini Pot player kod instalacije detektiraj hardware i upali hardversku akceleraciju kod gledanja videa.

Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
15 godina
offline
Re: Problemi sa 4k video playbackom
Vega 11 podrzava h265 encode/decode. Tak da sam nek napravi ko kaj sam gore napiso, glavni problem je kaj su svi gore navedeni programi govna na kojima hardwarska akceleracija ne radi dobro. Zato sam mu napiso da stavi Pot player kod njega to dobro radi. U slucaju da je neki drugi codec baci oko na listu

https://www.cpu-monkey.com/en/igpu-amd_radeon_vega_11_graphics-15

Ak ti graficka slucajno ne podrzava taj codec jbg nebus to gledo ak procesor sam nemoze prozvakat.
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Problemi sa 4k video playbackom

Mali update na temu...

 

Probao sam instalirati PotPlayer, odraditi hardware acc i sve sto treba, definitivno najbolje radi od svih media plejera, medjutim nastavlja se isti problem, ne u tolikoj mjeri kao s prethodnim, ali jos uvijek se dogadja...

 

Malo sam prckao po postavkama tv-a (Samsung Q70) i dosao do zakljucka:

 

Pc je spojen sa tv-om, 48gbps hdmi kablom...kada je hdmi input tv-a postavljen kao pc u opcijama, nemam problema s trzanjem uopce, radi sve glatko, medjutim nemam bas neki izbor postavki slike (samo dinamic i standard)...kada u postavkama tva input promjenim sa pc na recimo bluray uredjaj, dobijem puno vise opcija i postavki slike, postavim na postavke prirodno (preferiram ovu opciju najvise jer su boje bas lijepo naglasene i osobno mi slika najbolje izgleda), i kada pustim video desavaju mi se ta trzanja...

 

Ne znam zasto se to dogadja zbog promjene inputa i zasto na pc postavkama imam ogranicene mogucnosti za postavke slike?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Problemi sa 4k video playbackom

Isti problem sam i ja imao, čak sam budala planirao kupiti novi komp.

Slika trzala čak kod divx filmova, strava.

Našao PC mod na TV-u, sve radi ko podmazano, istina ima manje opcija za podešavanje ali mene to ne smeta.

 

Probaj u postavkama grafičke podesiti sliku.

15 godina
offline
Re: Problemi sa 4k video playbackom
mali.kresho kaže...

Mali update na temu...

 

Probao sam instalirati PotPlayer, odraditi hardware acc i sve sto treba, definitivno najbolje radi od svih media plejera, medjutim nastavlja se isti problem, ne u tolikoj mjeri kao s prethodnim, ali jos uvijek se dogadja...

 

Malo sam prckao po postavkama tv-a (Samsung Q70) i dosao do zakljucka:

 

Pc je spojen sa tv-om, 48gbps hdmi kablom...kada je hdmi input tv-a postavljen kao pc u opcijama, nemam problema s trzanjem uopce, radi sve glatko, medjutim nemam bas neki izbor postavki slike (samo dinamic i standard)...kada u postavkama tva input promjenim sa pc na recimo bluray uredjaj, dobijem puno vise opcija i postavki slike, postavim na postavke prirodno (preferiram ovu opciju najvise jer su boje bas lijepo naglasene i osobno mi slika najbolje izgleda), i kada pustim video desavaju mi se ta trzanja...

 

Ne znam zasto se to dogadja zbog promjene inputa i zasto na pc postavkama imam ogranicene mogucnosti za postavke slike?

 Na PC inputu ti se obicno ugasi sav post procesing na TV-u, probaj ugasit rucno na drugom inputu nesto ako je moguce. A ak to gledas na tom tvu zas odma file na otvoris na tvu, on bi trebo sam moc pustat takve filove, a dobit ces sve opciije koje oces i bolje ce izgledat nego kad ga ovako pustas.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice