Slučajno sam ušao na Spam Link

poruka: 10
|
čitano: 3.588
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Slučajno sam ušao na Spam Link

Pozdrav svima,

 

Malo prije sam provjeravao mejl, i slučajno sam kliknuo na neki link u spam mejlu, i odmah mi se počela otvarati neka čudna stranica sa čudnim linkom u novom tab-u. Čim sam shvatio da sam zajebo situaciju, odmah' sam posegnuo za napojnom jedinicom i jolo ugasio je, tim ugasio i komp i sve, za svaki slučaj. Sad sam ga ponovno upalio i sad me zanima, da li sam mogao pokupiti neki virus, nekog crva, da li mi je mogla biti kompromizovana šifra od mejla i slično ulazom na taj link. Od ulaska u taj link do mog paničnog isključivanja kompjutera prošlo je svega nekih 4 sekunde. Imam prilično brz net što znači da je vjrv nešto i moglo upast kod mene u računar ako je to moguće...ne znam, je li moguće?

 

Na virustotal-u sam sad provjerio, čita link kao siguran, samo ga Emsisoft čita kao Phishing Site. Šta to znači tačno?

 

Hvala.

I named my penis The Truth, because bitches can't handle it!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Slučajno sam ušao na Spam Link

Phishing stranica je stranica koja izgleda identicno kao i originalna, samo sto je hosta "haker" , podatke možeš izgubiti samo ako ih uneseš na tu stranicu , mislim da nemaš brige za to ;)

Trust nobody, become the best !
10 godina
offline
Re: Slučajno sam ušao na Spam Link
Mr.ddevil kaže...

Phishing stranica je stranica koja izgleda identicno kao i originalna, samo sto je hosta "haker" , podatke možeš izgubiti samo ako ih uneseš na tu stranicu , mislim da nemaš brige za to ;)

 Ahaa, bio sam upoznat da je phishing taj neki fazon ali nisam ništa kucao na stranici koju sam otvorio niti istrazivao dalje, samo sam ugasio komp i to je to hahahah.

Evo konstantno provjeravam sve mejlove na https://haveibeenpwned.com/ da budem siguran iako vjerovatno nema potrebe  .

 

 

I named my penis The Truth, because bitches can't handle it!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 1:31 (Flux_Pavilion).
6 godina
offline
Re: Slučajno sam ušao na Spam Link

Sve 5, od phishinga nema straha ako pazis da ne kucas passworde na takvim stranicama, ali cuvaj se backdoora, on ti danas moze imat bukvalno svaku ekstenziju (.js - javascript, .jpg - slika, .exe - executable binary...) , suma summarum, ako pazis , ne treba ti nikakav antivirus 

Trust nobody, become the best !
7 godina
protjeran
offline
Re: Slučajno sam ušao na Spam Link
Flux_Pavilion kaže...

 Ahaa, bio sam upoznat da je phishing taj neki fazon ali nisam ništa kucao na stranici koju sam otvorio niti istrazivao dalje, samo sam ugasio komp i to je to hahahah.

Evo konstantno provjeravam sve mejlove na https://haveibeenpwned.com/ da budem siguran iako vjerovatno nema potrebe  .

 

 

 

To ti nije sigurno. Najsigurniji ti je Proofpoint.

https://www.proofpoint.com/us

 

Evo na njemu imam 11 mailova sa viralnim datotekama/sadrzajem/linkovima/skriptama.

 

Taj HaveIBeenPwned.Com je od 11 detektirao samo 1, jer tu 1 ima u bazi.

On ne moze provjeriti sadrzaj, nego samo dali je adresa poznata kao prekrsitelj ili ne.

 

Drzi se zdravog razuma, a za ozbiljnije stvari, posao dakle, Proofpoint preporuka od mene.

10 godina
offline
Slučajno sam ušao na Spam Link

Razumijem, hvala na pomoći. :)

I named my penis The Truth, because bitches can't handle it!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Slučajno sam ušao na Spam Link

UPDATE:

 

Danas sam htio izvršiti neku transakciju sa bitcoin-om, i svaki put bi mi kopiralo pogrešnu adresu kada sam htio uraditi withdraw bitcoin-a... 

Nakon toga sam uradio ono što i svaki normalan čovjek logično, otišao i kupio Malwarebytes Anti-Malware, i pronašao bitcoin trojan koji je upao u sistem tačno na dan kada sam kliknuo na taj link... Znači u 5 sekundi se on infiltrirao u sistem...

Ljudi dobro provjeravajte svoje adrese prije nego uradite bilo kakav transfer pravog ili crypto novca, sreća pa me moja paranoja spasila. :)

I named my penis The Truth, because bitches can't handle it!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Slučajno sam ušao na Spam Link

Možeš li poslati stranicu na koju te odveo spam mail, jer ovo mi djeluje jako čudno

Trust nobody, become the best !
6 godina
protjeran
offline
Slučajno sam ušao na Spam Link

Zvuči kao loša reklama za Malwarebytes.

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Slučajno sam ušao na Spam Link
Mr.ddevil kaže...

Možeš li poslati stranicu na koju te odveo spam mail, jer ovo mi djeluje jako čudno

 Nažalost izbrisao sam mejl, ali poruka koja je bila vezana za mejl je bila kao neki članak sa quora.com

S obzirom da na quori često pratim storije u vezi kriptovaluta i slično vjerujem da to ima neke veze, vjrv je ubacio neku ekstenziju u google chrome za te stvari, ne znam opet ne razumijem se najbolje..

 

Pozz

I named my penis The Truth, because bitches can't handle it!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice