Solidworks ne pronalazi server

poruka: 8
|
čitano: 1.403
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Solidworks ne pronalazi server

Poz. 

 

Imamo 2 učionice u školi i Solidworks je radio normalno. Jedan moj nastavnički je server, a ostali preko porta @25734PROFESOR (ime računala) pristupaju. 

 

Međutim dobili smo optiku, maknuli stari adsl, no mreža i sve je ostalo isto. Solidworks ne radi, odnosno moj server radi, a ostali mu ne mogu pristupiti. Neki dan su mogli, danas ne mogu. 

 

Napomena: s IP scanerom je vidljiv da je na mreži, ping radi prema njemu, tracert prolazi bez problema. Kada pristupim korisničkom Solid-u, on kaže da je server not reachable. Iako ping prema njemu radi. 

 

Sad mi tek ništa nije jasno. Sve sam aktivirao otkrivanja mreža i mrežno dijeljenje što se moglo uključiti. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 22:13 (DeeKay).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Solidworks ne pronalazi server

-promjenom routera si na 'novoj mreži' (kako tumači MS-win..) i ako nisi postavio mrežu kao work-privatnu, tad je public.. i defaultno je sve zatvoreno-firewalano.

-ako se koristi neki web servis tad postavke routera, forwardi.. ili dhcp/fix ip.. promjena ne mora biti zbog samog routera, npr update win koji mijenja mrežne postavke npr izbačen homegorup itd.

 

-zato firme/ustanove (više računala-mreža) ne bi trebale imati opremu operatera za internu mrežu, nego svoj router.. dok bi modem tad bio samo modem-linija (neovisno o promjenama interna mreža bi radila jednako).

 

-vidi shemu, firewall-fwd roulove.. port:80/433 ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 22:33 (ihush).
12 godina
offline
Solidworks ne pronalazi server

Problem je što je ruter u drugoj školi koja je tik uz nas. Pristup nam je zasad nemoguć. U fazi smo nabavke svojeg kako bi upravo mogli kontrolirati više stvari. Budem eventualno pogledao još jednom javna-privatna mreža.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Solidworks ne pronalazi server

-to nisi naveo u provj poruci.. (ili sam previdio..) :) .. ali tad je još svakavkih postavki, routing-rull za vpn, forward porta, sve postavke koje su bile na starom routeru.. ovisno kako je mreža složena, koja strana inicijalizira vezu.. to treba napraviti osoba koja zna s mrežom (zovi onog tko je prije konfigurirao ili čitaj i idi redom postavke s prošlog linka..) + poželjno imati svoj router, sad ima za ispod 100kn..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Solidworks ne pronalazi server

Baš sam neki dan promijenio postavke na privatnu mrežu i radilo je. Znači da vjerovatno ostale postavke sve rade kako treba i da ne utječu bitno na Solid. Osim ako je baš netko čačkao u razmaku od 2 dana. Imamo u planu staviti jednog mikrotika kojeg smo dobili iz projekta, sigurno će biti lakše nakon toga. 

 

Provjerim sutra još na svakom postavke privatnosti. 

12 godina
offline
Re: Solidworks ne pronalazi server

Problem je bio u Firewallu. Nakon što sam isključio Firewall na serveru, pristup serveru je bio omogućen. Sada sve radi bez problema. 

15 godina
offline
Re: Solidworks ne pronalazi server
DeeKay kaže...

Problem je bio u Firewallu. Nakon što sam isključio Firewall na serveru, pristup serveru je bio omogućen. Sada sve radi bez problema. 

 -to je pogrešno.. tj kad tražiš problem, može ali sad kad znaš, treba uključiti firewall i dodati iznimku.. app-port, lako je, igre to rade automatikom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Solidworks ne pronalazi server

Naravno. Prvo sam automatski blokirao antivirus i firewall, onda sam vidio da antivirus nije bilo potrebno blokirati. Odmah idući dan sam napravio iznimku u firewallu, kao što si i rekao. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice