Sta se moze uciniti

poruka: 10
|
čitano: 2.018
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Sta se moze uciniti

ovosu jpeg...nalaze se u D prticiji....imao sam neki virus...sad nema tragova od virusa ali ipak ne mogu otvoriti te slike....probao sam sa nekoliko softvera za povratak ali nema uspeha...sta se moze uraditi...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Sta se moze uciniti

Koliko ja vidim problem je s aplikacijom za gledanje slika...

O kojem se to virusu radilo ? Nece bas virusi 'dirati' slike...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sta se moze uciniti
stev kaže...

ovosu jpeg...nalaze se u D prticiji....imao sam neki virus...sad nema tragova od virusa ali ipak ne mogu otvoriti te slike....probao sam sa nekoliko softvera za povratak ali nema uspeha...sta se moze uraditi...

Miriši na neki enkripter. Ako je tako, vrati slike iz backupa. Spasil ih ne buš.

Provjeri i ostale svoje fajlove, dokumente i slično.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
6 godina
neaktivan
offline
Sta se moze uciniti

neznam imena virusa...samo mi se pojavila poruka da ako hocem da vidim te slike moram otici na ruski sajt i platim odredjenu cenu pa tek onda da dobijem neki softver koji ce otkljucati slike...taka sam formatirao pc sa win 7 x64 ultimate...i nisam ga upalio nekoliko godina....ako se radi o enkripcija sta dalje...nemam backup...

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Sta se moze uciniti
stev kaže...

neznam imena virusa...samo mi se pojavila poruka da ako hocem da vidim te slike moram otici na ruski sajt i platim odredjenu cenu pa tek onda da dobijem neki softver koji ce otkljucati slike...taka sam formatirao pc sa win 7 x64 ultimate...i nisam ga upalio nekoliko godina....ako se radi o enkripcija sta dalje...nemam backup...

 

A gdje si pokupio taj virus ?

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Sta se moze uciniti
stev kaže...

neznam imena virusa...samo mi se pojavila poruka da ako hocem da vidim te slike moram otici na ruski sajt i platim odredjenu cenu pa tek onda da dobijem neki softver koji ce otkljucati slike...taka sam formatirao pc sa win 7 x64 ultimate...i nisam ga upalio nekoliko godina....ako se radi o enkripcija sta dalje...nemam backup...

 Aham. Pa onda ti nije zeznuo samo slike... I ti si jos na to sve formatirao... Nazalost, nista od toga. 

6 godina
neaktivan
offline
Sta se moze uciniti

na netu trazio sam igre....da i ne samo slike ima i mp4 fajlova koi nemogu gledati....ali sve ovo sto nemogu otvoriti nalazi se u 1 folder....znaci nema povratak slike...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sta se moze uciniti

Ako znaš koji je virus u pitanju, dakako pod pretpostavkom da je virus doista kriptirao te datoteke, možda se i može stvar spasiti jer neki su od tih virusa kriptera i razbijeni pa su napravljeni alati za dekriptiranje. Ali je bitno da znaš ime virusa.

 

S druge strane, iz priloženih slika meni to ne izgleda kriptirano, ali tko zna, s obzirom da kažeš da te slalo na neku stranicu da platiš. Probaj podići na računalu Linux Ubuntu, pa otvoriti sliku njegovim programom (pazi da samo podigneš sustav u živom režimu rada, a ne da ga instaliraš i prebrišeš sve na disku). Ako ne šljaka ni na taj način, i ako su stvarno kriptirane, u tom slučaju jedina nada je da znaš koji je to bio virus kripter pa potražiti postoji li alat za dekriptiranje.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 18:01 (1domagoj1).
 
0 0 hvala 2
16 godina
offline
Sta se moze uciniti

Pokupio si Ransomware!

Pozdravi se sa svim podaci.

Komotno obrisi sve diskove u PC-u koje imas.

 

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Sta se moze uciniti

hvala svima....

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice