Virtualizacija

poruka: 7
|
čitano: 1.976
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Virtualizacija
Pozdrav svima. Imam problem s pokretanjem virtualnih sustava u Hyper-V-u. Imam instaliran dual boot od dva Windows 8.1 od kojih na jednom koristim Hyper-V virtualizaciju, a na drugom VMware. Hyper-V sam prvi koristila, VMware sam počela koristiti kasnije i on funkcionira normalno. Međutim, kada želim pokrenuti neki od instaliranih sustava u Hyper-V-u javlja mi grešku. Da li je moguće da VMware s drugog sustava na neki način blokira Hyper-V u prvom ili je nešto drugo u pitanju? Molim nekog za savjet. Hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Virtualizacija

Dva virtualizacijska sustava u pravilu baš i ne rade skupa, pogotovo ako je jedan od njih Hyper-V.

 

Ja sam to uspio nekako natjerati da radi (virtualbox i hyper-v) ali sam u vboxu mogao pokrenuti samo x86 OS-eve.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
13 godina
offline
Re: Virtualizacija
DiVanzemaljac kaže...
Pozdrav svima. Imam problem s pokretanjem virtualnih sustava u Hyper-V-u. Imam instaliran dual boot od dva Windows 8.1 od kojih na jednom koristim Hyper-V virtualizaciju, a na drugom VMware. Hyper-V sam prvi koristila, VMware sam počela koristiti kasnije i on funkcionira normalno. Međutim, kada želim pokrenuti neki od instaliranih sustava u Hyper-V-u javlja mi grešku. Da li je moguće da VMware s drugog sustava na neki način blokira Hyper-V u prvom ili je nešto drugo u pitanju? Molim nekog za savjet. Hvala

 Nema šanse da jedan drugog blokiraju kad su to odvojeni sistemi, i samo je jedan podignut u isto vrijeme.

 

I ja sam imo taj problem sy Hyper-v puno puta 

 

Možeš probat preko CMD(admin) bcdedit /set hypervisorlaunchtype Auto pa restart.

 

Ako to ne upali znači da ti Hyper-v rola nije dobro instalirana 

 

Pogledaj pod "Turn Windows features on or of"f pa pod Hyper-v pa Hyper-v platform dali je stavljena kvačica i na Hyper-v Hypervisor

 

14 godina
offline
Virtualizacija

kad sam procitao virtualizacija mislio sam da se radi o jednoj od pet tocaka

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Virtualizacija

  Riješeno! Naredba u CMD-u (admin) je pomogla. Da i ja sam bila skeptična da vezi toga da dva hipervizora utječu jedan na drugog jer su na odvojenim sustavima, ali prije instalacije i rada s VMwareom je sve bilo ok pa sam pomislila da postoji nešto što ne znam iako mi to baš nije imalo smisla s obzirom da hipervizor svoju jezgru smješta pored jezgre operativnog sustava. Zato sam i išla na dual boot varijantu kako bih mogla koristiti dvije virtualizacijske tehnologije. Uglavnom, super, hvala ivicask! P.S. ako bi mi mogao samo napisati šta ta naredba točno radi. Hvala!

15 godina
odjavljen
offline
Re: Virtualizacija

Postavlja da se hyper-v pokreće po potrebi, tj., kad pokrećeš virtualku jer ga je virtualbox vjerojatno "stopirao".

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2015 16:39 (Sum_of_all_fears).
13 godina
offline
Re: Virtualizacija
Sum_of_all_fears kaže...

Postavlja da se hyper-v pokreće po potrebi, tj., kad pokrećeš virtualku jer ga je virtualbox vjerojatno "stopirao".

 Da, makar ja nisam nikakav dual boot, niti druge virtualke instalirao pa mi opet ponekad nije radilo dok nisam to napravio...

 

Glupi windowsi... :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice