Dodavanje foruma sa dreamweaver-om, molim pomoc.

poruka: 13
|
čitano: 4.132
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Dodavanje foruma sa dreamweaver-om, molim pomoc.
pitanje

Prvo, Nemogu nac naki template za forum, kad upisem u google "css forum" ili "css forum template download" google mi nalazi samo forume koji pricaju o tome..

Drugo, trebam pomoc za izradu foto galerije, neznam gdje da pocnem..

 

 

 

(i molim profice da ne ser*, ovo mi je prvi sajt koji radim)

[0ne bi htJeLe da im prides.da im kazes nek0Lik0 topLih rijeci.primaKnite se maL0 bLize njima.0ne su tuZne.a sanjaju smiiJeh.] ♥ I ♥
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 17:51 (Escudo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dodavanje foruma sa dreamweaver-om, molim pomo

Ti hočeš sam izraditi forum ili template za njega ? Ako template onda opet ovisi za koji forum jer svaki ima svoj template system, ako hočeš sam izraditi forum onda pogrešno tražiš.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Dodavanje foruma sa dreamweaver-om, molim pomo
autorov komentar

nebi sam pravio cijeli template, skinuo bi neki vec napravljeni template i prilagodijo ga.

[0ne bi htJeLe da im prides.da im kazes nek0Lik0 topLih rijeci.primaKnite se maL0 bLize njima.0ne su tuZne.a sanjaju smiiJeh.] ♥ I ♥
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 17:59 (Escudo).
15 godina
offline
Dodavanje foruma sa dreamweaver-om, molim pomoc.

Koliko ja znam trebaš prvo odabrat forum koji želiš (SMF, PHPbb...) pa onda tražiš template. Ovako ako tražiš pod CSS forum šanse su nikakve da ćeš naći ono što tražiš.

 

A galerija slika ovisi kakvu želiš, onu u koju slike dodaješ HTML-om ili preko nekog CMS sučelja. Pojasni malo konkretno što želiš.

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dodavanje foruma sa dreamweaver-om, molim pomo
autorov komentar

pa neku malo ljepsu galeriju, po mogucnosti da radi na sistem kao slike na ovom forumu..

i da ima nekoliko custom kategorija naravno.

 

a hvala za info o forumu.

 

EDIT mogu li sa dreamweaver otvorit PHPbb ili kako?

[0ne bi htJeLe da im prides.da im kazes nek0Lik0 topLih rijeci.primaKnite se maL0 bLize njima.0ne su tuZne.a sanjaju smiiJeh.] ♥ I ♥
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 20:22 (Escudo).
15 godina
offline
RE: Dodavanje foruma sa dreamweaver-om, molim pomo
Escudo kaže...

pa neku malo ljepsu galeriju, po mogucnosti da radi na sistem kao slike na ovom forumu..

i da ima nekoliko custom kategorija naravno.

 

a hvala za info o forumu.

Slike na ovome forumu koriste JavaScript efekte, a više efekata za slike možeš pronaći na Dynamic Drive stranicama. Imaš tamo svakakvih skripti pa malo prosurfaj.
E a galerija slika, misliš li slike dodavat ručno preko npr. Dreamweaver ili misliš imat neki CMS pa da iz browsera dodavaš nove slike??? Ove gore efekte možeš dodat na sve, forume, stranice, pa i u Joomla sustav.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dodavanje foruma sa dreamweaver-om, molim pomo
autorov komentar

Forum

Skinuo sam jedan phpBB i neznam ga otvorit u dreamweaver

 

Galerija

e to neznam, kako da editiram sadrzaji na stranici napravljenoji u dreamweaver najprakticnije?

inace sam radio na nekim joomla stranicama koje imaju login..

idem pogledati link sada.

hvala jos jednom.

[0ne bi htJeLe da im prides.da im kazes nek0Lik0 topLih rijeci.primaKnite se maL0 bLize njima.0ne su tuZne.a sanjaju smiiJeh.] ♥ I ♥
15 godina
offline
Dodavanje foruma sa dreamweaver-om, molim pomoc.

Sve ti ovisi o stranici koju radiš.

 

Ako radiš stranicu na kojoj će se sadržaj mijenjati svako toliko (svakih par dana) onda ti treba neki CMS, a ako radiš stranicu na kojoj se sadržaj neće često mijenjat onda napravi HTML stranicu (preporuka po xHTML standardima zbog bolje pozicije na Google).

 

Forum phpBB uploudaš na server preko FTP (koristiš li FTP u Dreamweaver ili ???) u mapu forum i onda instaliraš preko browsera. Upišeš domenu stranice/forum i instalacija ti se pokreće sama. Sve što trebaš je ispisat podatke o serveru i ostalo što te traži.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dodavanje foruma sa dreamweaver-om, molim pomo

phpBB se instalira slično kao i Joomla, i onda instaliraš teme, tj. praviš svoje (ako je to moguće).

 

http://www.phpbb.com/support/documentation/3.0/quickstart/quick_installation.php

 

 

Edit: Ivan M. je to najbolje objasnio...

 

Karma is a funny thing.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 20:42 (CikaSpaso).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dodavanje foruma sa dreamweaver-om, molim pomo
autorov komentar
Ivan M. kaže...

Sve ti ovisi o stranici koju radiš.

 

Ako radiš stranicu na kojoj će se sadržaj mijenjati svako toliko (svakih par dana) onda ti treba neki CMS, a ako radiš stranicu na kojoj se sadržaj neće često mijenjat onda napravi HTML stranicu.

 

 Da stvoris malo bolju sliku o stranici link.
mozes malo detaljnije pojasnit ovo drugo.
[0ne bi htJeLe da im prides.da im kazes nek0Lik0 topLih rijeci.primaKnite se maL0 bLize njima.0ne su tuZne.a sanjaju smiiJeh.] ♥ I ♥
15 godina
offline
RE: Dodavanje foruma sa dreamweaver-om, molim pomo
Escudo kaže...
 Da stvoris malo bolju sliku o stranici link.
mozes malo detaljnije pojasnit ovo drugo.
 To tamo ti je samo template, a sad da li ćeš to uklopit u Joomla ili neki drugi CMS sustav ili će to biti CSS i HTML stranica?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dodavanje foruma sa dreamweaver-om, molim pomo
autorov komentar
Ivan M. kaže...
Escudo kaže...
 Da stvoris malo bolju sliku o stranici link.
mozes malo detaljnije pojasnit ovo drugo.
 To tamo ti je samo template, a sad da li ćeš to uklopit u Joomla ili neki drugi CMS sustav ili će to biti CSS i HTML stranica?
 u joomla neide sigurno, najradije bi ostavio css ako se moze..
ako ne moze preporuka nekog cms sustava
[0ne bi htJeLe da im prides.da im kazes nek0Lik0 topLih rijeci.primaKnite se maL0 bLize njima.0ne su tuZne.a sanjaju smiiJeh.] ♥ I ♥
15 godina
offline
RE: Dodavanje foruma sa dreamweaver-om, molim pomo
Escudo kaže...
 u joomla neide sigurno, najradije bi ostavio css ako se moze..
ako ne moze preporuka nekog cms sustava
Onda vjerojatno misliš radit HTML stranice i sadržaj dodavat preko Dreamweavera.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice