Localhost

poruka: 25
|
čitano: 14.426
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Localhost

Kreirao sam web stranicu i nikako da mi proradi poziv stranice u ie na http://localhost.

 

U web.config sam dodao: 

 

<authentication mode = "windows" />

<identity impersonate = "true" />

 

u IIS-u sam stavio da je Integrated authentication na virtual directory koji vodi na folder moje stranice.

 

Moram li još nešto podesiti ?

 

webfilozofa.net
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Localhost

Ne, to bi trebalo biti to?

 

Moze screenshot browsera na http://localhost

 

Malo vise informacija nam treba da bi vidili u cemu je problem.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Localhost

Jesi probao wamp?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Localhost

Ovo mi javlja:

 

You are not authorized to view this page
You do not have permission to view this directory or page using the credentials you supplied.

--------------------------------------------------------------------------------

 

webfilozofa.net
15 godina
offline
RE: Localhost

hmmmmm...

 

ajd ponovo instaliraj i deinstaliraj IIS... nesto si tu zeznuo prilikom promjene direktorija

 

I makni ovo iz web configa... to sve treba radit bez ikakvog petljanja. takodjer stavi directory browsing kao enabled da vidis sto se dogadja...

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2009 19:52 (tnakir).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Localhost

Stavi pod permission za web site anonymus access.

15 godina
offline
Localhost

Da i to, iako bi to po defaultu trebalo biti ukljuceno. O kojem IISu pricamo, 5.1, 6 ili 7.x?

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Localhost

Sad mi javlja grešku:

 

Failed to access IIS metabase

webfilozofa.net
15 godina
offline
Localhost

Mislin da si ti zeznija web.config fajl... Ili nisi dobro zatvorija neki tag ili si nesto upisa di nisi smija... IIS po defaultu radi prilikom instalacije. Bez ikakvog cackanja.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Localhost

Pod kojim ti se accountom izvršava aplikacija, NETWORK SERVICE ili ASPNET. Dali je riječ o IIS-u iz WinXP ili Win2003? Dodaj ova dva accounta na folder gdje se nalazi web aplikacija aplikacija. E da, dali si instalirao .NET pa onda IIS. U tom slučaju moraš izvršiti

C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\aspnet_regiis.exe -i. I tada pokušaj.

Programko http://programko.bloger.hr
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Localhost

onda, provjeri si permissione na fileovima koje si stavio u inetpub folder...

Personal Geek Blog - http://www.winblogs.net
15 godina
offline
Localhost

Ne... to sve mora po defaultu radit. Po defaultu se izvrsava pod IUSR_IMERACUNALA.... takodjer permisioni imaju read. U IIS-u bar htmk izvrsava ako nije postavljen execute perm u IIS

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Localhost

Ne bih se okladio, default user ovisi o tome kako je IIS podešen, koja je verzija IIS-a i verziji .NET frameworka. I ako virtualni direktorij nije u wwwroot-u tada najvjerovatnije nema potrebna prava za izvršavanje ASP.NET aplikacije.

Programko http://programko.bloger.hr
15 godina
offline
Localhost

mislim da kad IIS mijenja direktorij da automatski na njega dodaje IUSR_xxx prava. Osim naravno ako se naknadno nije cackalo po njemu (mislim permissionima) ili ako nije u IIS-u definirano da se site izvrsava pod drugim korisnickim racunom-.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Localhost

Zasto ne mogu preko WAMPA doc do localhost direktorija ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Localhost

BUMP.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Localhost
Batista kaže...

Zasto ne mogu preko WAMPA doc do localhost direktorija ?

Nisam baš siguran da li razumjem pitanje, ali ako otvaraš localhost, neće ti otvoriti folder od WAMPa, nego neki unutar njeg, npr. htdocs, www ili slično...

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
16 godina
offline
RE: Localhost
Smooth Operator kaže...
Batista kaže...

Zasto ne mogu preko WAMPA doc do localhost direktorija ?

Nisam baš siguran da li razumjem pitanje, ali ako otvaraš localhost, neće ti otvoriti folder od WAMPa, nego neki unutar njeg, npr. htdocs, www ili slično...

Tako je, razumijes ti :) Htdocs nece otvorit nikako ... (firefox ga nece preko WAMPA otvorit)

16 godina
offline
Localhost

Da nastavim, evo sta mi izbaci browser kada zelim ucitat localhost (di mi je install pack joomle)... Nesto mi je frend govorio da treba nekaj napisat u notepadu, al ni on sam ne zna. Skinuo sam skolu o joomli (koja traje 9 sati) i nigdje nije bilo prikazano kako rijesit takav problem...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Localhost

Jesi siguran da ti radi web server?

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Localhost
tnakir kaže...

Jesi siguran da ti radi web server?

Ma radi, online je, svi servisi su pokrenuti (rijec je o wampserveru).

16 godina
offline
Localhost

Imas li  instaliran Skype? Ako je odgovor pozitivan, idi na skype opcije i odznaci pod postavkama konekcije uporabu porta 80

sʌǝ ɾǝ ʞɹǝunןo uɐodɐʞo :(
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2010 17:35 (Nix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Localhost

 skoro 2 mjeseca sam radio u localhostu sa ampps serverom,uređivao template
od dana ssto problema,neće da pokrene localhost nikako-stalno javlja grešku
dva puta ponovo instalirao,probao o wamp serv.,vratio računalo unazad i opet problem
evo slika -pomozite

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Localhost
valisaurea kaže...

 skoro 2 mjeseca sam radio u localhostu sa ampps serverom,uređivao template
od dana ssto problema,neće da pokrene localhost nikako-stalno javlja grešku
dva puta ponovo instalirao,probao o wamp serv.,vratio računalo unazad i opet problem
evo slika -pomozite

 nema opcija za staviti sliku'?????

javlja grešku

udaljeni uređaj ili resurs ne prihvaćaju vezu

računalo ili uređaj nisu postvaljeni tako da prihvaćaju veze na priključku servis za www(http)

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 19:28 (valisaurea).
16 godina
offline
Localhost

Jesi li radio kakav update (skype, server, firewall, windows, antivirus...)? Ili možda pokreneš kakvu php skriptu koja ne radi ispravno?

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice