PHP frameworks

poruka: 10
|
čitano: 6.414
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
PHP frameworks

Zadnjih godina se u PHP coummunity-u pojavilo dosta kvalitetnih frameworka od kojih se CakePHP, Symfony i Zend Framework istice po kvaliteti i broju korisnika.

 

Ja vec dvije godine koristim CakePHP u kombinaciji sa PEAR, ezComponents i Zend Framework komponentama, i nema sanse da ikad ista radim bez nekog od navedenih frameworka, development je 50% - 70% brzi sa frameworkom. Probao sam i Symfony, kao i CakePHP odlican framework ali posto sam vec navikao na CakePHP nisam ga dalje koristio.

 

Da li koristite neki od frameworka i generalno kakvo je vase misljenje o frameworcima?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
PHP frameworks

Ne koristim PHP uopće ali Symfony se zbilja svidio, čak ću koristi i neke jQuery pluginove koji su namijenjeni za Symfony s time da ću samo napraviti reversing za drugi sustav.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PHP frameworks

U firmi u kojoj radim (neću spomenuti koja da ne radim reklamu) imamo svoj "framework", tj. module koje po potrebi modificiramo prema zahtjevima klijenata ili radimo one koje još nemamo.

 

Što se tiče ostalim "Open Source" frameworkova, najviše pratim ZF (doduše nešto manje u zadnje vrijeme), jer mi se to čini kao najbolji pristup.

Hrpa librarya za jako puno stvari koji se po potrebi mogu upotrijebiti i uvelike olakšati posao.

 

Ne volim autogenerirajuće frameworkove, koji sami generiraju admin na osnovu tablica. Ne znam, možda sam "zastario", ali taj mi se princip nikako ne sviđa.

 

Heto, toliko.. :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PHP frameworks

Do sada nisam koristio niti jedan php framework, zadnja dva mjeseca intezivno pratim cakephp news grupu, čitam sa čime se ljudi susreću i kako se riješavaju problemi.

 

Imam instaliran cakaphp 1.2.xxx beta i vjerovatno za par dana krećem u izradu prve stranice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP frameworks
sh00le kaže...

 

 

Ne volim autogenerirajuće frameworkove, koji sami generiraju admin na osnovu tablica. Ne znam, možda sam "zastario", ali taj mi se princip nikako ne sviđa.

 

 

 
Nije to generisanje kod pa da kasnije ne moras nista uradit, ja koristim CakePHP i u njemu generisem CRUD koji kasnije 90% izmjenim to mi samo malo ubrza posao, umjesto da rucno kreiram 5-6 fajlova, pisem imena klasa, funkcija, polja za validaciju i sl. generisem ih sa jednom komandom u cmd.

Imam instaliran cakaphp 1.2.xxx beta i vjerovatno za par dana krećem u izradu prve stranice.

 

 

Sa CakePHP ne mozes pogrijesit, sa njima radim 1,5 god. zadnjih 5 mjeseci radim na jednom vecem projektu, do sad sam napisao oko 10K linija koda i sve super radi, jos sam bez problema integrisao neke lib iz PEAR, ezComponents i ZF.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2008 9:32 (ihti).
16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP frameworks

Ja sam s PHP-om uvijek radio manje projekte, pa me zanima, koliko je dobar baš Zendov framework? Posebice kod CRUD dijela.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP frameworks

Ja bi ti za manje projekte preporucio CakePHP ili Symfony jer ces brze zavrsit, sa ZF je development malo sporiji u startu i trebat ce ti vise vremena da naucis kako radi ali su sva tri manje-vise dobri.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2008 12:29 (ihti).
16 godina
neaktivan
offline
PHP frameworks

Evo dobra serija clanaka o CakePHP, Symfony i ZF...

http://www.ibm.com/developerworks/opensource/library/os-php-fwk1/

This series is designed for PHP developers who want to start using a framework, but have not examined the available frameworks in detail. This series examines why the three frameworks under examination were chosen, how to install each of the frameworks, and you'll get a good handle on the test application that you're going to extend in each framework.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PHP frameworks

Evo vam još jedan prijedlog, Codeigniter, odličan lightweight MVC Framework, dušu dao za manje projekte ;)


www.cartmanlee.net
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PHP frameworks

Nakon 15 godina želim čuti koji framework koristite  :D

 

Osobno i dalje CakePHP, trenutno prelazim na verziju 5

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2023 10:17 (Nix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice