Prijenos domene pomoc

poruka: 5
|
čitano: 1.712
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Prijenos domene pomoc

Pozdrav, otvorio sam novu temu jer nisam uspio nac istu s problemom koji imam ja. Naime osoba xy mi je radila web stranicu i sve sta ide uz nju, zakup hostinga, domene...

I poprilicno sam platio vise tisuca HRK. Sad je ta osoba xy ugasila stranicu ili sta vec stranica je nedostupna i ne zeli suradjivati u vezi obnove. Sad mene zanima kako ja mogu domenu preseliti na drugi hosting npr. Avalon i slicni. Sta trebam od podataka da ga pitam da mi da i da ga se rjesim jer mi je domena jako bitna vec sam stekao klijente preko weba...

Unaprijed zahvaljujem na pomoci

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prijenos domene pomoc

Treba ti dati podatke od domain registra i web hostinga.

 

Podaci od domain registra ti trebaju kako bi mogao imati kontrolu nad domenom, mijenjati web hosting i slično.

Podaci od web hostinga ti trebaju da možeš imati kontrolu nad stranicom i da je možeš preseliti na drugi web hosting (ako hoćeš).

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 17:47 (Marko :D).
13 godina
neaktivan
offline
Prijenos domene pomoc

Ukoliko ne zeli dati podatke imam r1 racun ali na njemu lise samo izrada web stranice, mogu li preko neke institucije podnijet nekakvu tuzbu ili slicno... hvala puno na odgovoru

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prijenos domene pomoc

Ne kužim se u pravne stvari, pa ti ne mogu reći. Možeš pričekati da ti netko drugi odgovori.

15 godina
offline
Re: Prijenos domene pomoc

-tužiti možeš bilo koga za bilo što.. lakše je kad imaš 'papire' i kad radiš s kvalificiranim ljudima/firmama (ne onako mali o'tetke..).

-nazoveš hosting servis, kao vlasnik i zatražiš potrebne pristupne podatke (admin, CP..)

-zakupiš hosting kod tog ili nekog drugog providera, provider kao uslugu standardno nudi i seljenje ... telefon i dalje znaš? Ako ne znaš, uzalud, ugasi site..

 

edit: .. i 'problem' tj ovisi kako je stranica izrađena, ako je korišten neki CP/studio (standardno provideri nude alate, klik-next..) tad nemaš što preseliti. Ako je stranica 'klasična' (html dev-web editoru tad je običan file/folder copy.. tad ne ovisiš o takvim alatima i možeš lako migrirati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 23:40 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice