Rješavam ASP.Net Project

poruka: 10
|
čitano: 3.804
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Rješavam ASP.Net Project

Pozdrav , svima, evo dobio jedan projekt za riješiti ali pošto sam novi u ovom dijelu , čitaj "početnik" - završio u Algebri C#, ASP.Net tečaj, pa pokušavam se ubaciti u IT Branšu , da ne duljim dalje , dobio zadatak pa se pitam : 

 

 

MOŽE LI SE SVE OVO NAPRAVITI U JEDNOM PROJEKTU ILI TREBA RADITI VIŠE PROJEKATA !!!! 

 

Molim samo objašnjenje od iskusnijih i ljudi  punih znanja  ili neku vrstu  usmjerenja - ne trebam nikakav kod - želim ići korak po korak te samostalno riješiti ovaj zadatak kako bih naučio nešto iz ovog zadataka  .  Ima dosta nepoznanica za koje nisam ni čuo na predavanju . Pa 

evo !!! 

 

 

Requirements

 

·         Create a database with following elements - riiešio 

·         VehicleMake (Id,Name,Abrv) e.g. BMW,Ford,Volkswagen,- riješio

·         VehicleModel (Id,MakeId,Name,Abrv) e.g. 128,325,X5 (BWM),-riješio

·         Create the solution (back-end) with following projects and elements

·         Project.Service - 

·         EF models for above database tables

·         VehicleService class - CRUD for Make and Model (Sorting, Filtering & Paging) - ovo ok 

·         Project.MVC - tu sad kaže MVC projekt - ok - visual studio - novi projekt asp.net Web Aplikacija - MVC - ok 

·         Make administration view (CRUD with Sorting, Filtering & Paging) -ok - jasno

·         Model administration view (CRUD with Sorting, Filtering & Paging) - ok jasno 

·         Filtering by Make - ok jasno 

·         Create multi-layer architecture for the project (back-end) - tu sad kaže - Model-View-Controller - ok - gdje sad potrpati ovo ispod i što sad to ispod  i čemu služi !!!!!! 

·         Project.DAL -Data Access Layer- ok - jasno - gdje sad sve ovo ispod  ostalo trpati ???? 

·         Project.Common

·         Project.Model.Common

·         Project.Model - ovdje idu klase s konstuktorom - ako sam dobro googlao ! 

·         Project.Repository.Common

·         Project.Repository

·         Project.Repository.Tests

·         Project.Service.Common

·         Project.Service

·         Project.Service.Tests

·         Project.MVC/WebAPI -???? 

·         Project.MVC.Tests/WebAPI.Tests - ?????

 

·         Create Angular application (front-end) that will connect to back-end

·         This should be a separate project or solution -  Što sad s ovim ??? 

 

Implementation details

 

·         async/await should be enforced in all layers (async all the way)

·         all classes should be abstracted (have interfaces so that they can be unit tested)

·         IoC (Inversion of Control) and DI (Dependency Injection) should be enforced in all layers (constructor injection preferable)

·         Ninject DI container should be used 

·         Mapping should be done by using AutoMapper 

·         Create DAL project using EF 6 or above with Code First approach (EF Power Tools can be used)

·         Project.Common should be cross-cutting project containing utility classes

·         *.Common projects should contain contracts (interfaces) for layers

·         Repository project should implement the following : - ovo sad trebam negdje staviti na sljedeće linkove ?? ? 

 

·         Generic repository - http://www.codeproject.com/........  bla bla  što sad tu staviti ?? 

·         Unit Of Work - https://gist.github.com/.......ide nastavak- što ovdje srtrpati    https://gist.github.com/......nastavak...    http://www.codeproject.com/..... opet nastavak 

·         Service project 

·         use composition pattern with repositories -inject them through the constructor ?

·         service methods should only use model contracts (interfaces) as input and output parameters

·         MVC/WebAPI project

·         this is DI composition root so you should  install Ninject here

·         use controllers with async methods

·         return proper Http status codes ?

·         Angular

 

·         enforce the following folder structure  ? 

·         enforce the following naming conventions  ?

 

Candidate should open a dedicated GitHub repository for the purpose of test project and occasionally report for code review.

 

Znam da nemam znanje za ovo ali pretpostavljam da ima ljudi kojima je ovo   " piss off cake"  - ali pošto nikad u životu nisam odustajao pa neću ni sad ! 

 

 

Note: Try to use agile approach while building test project, our suggestion is to build DAL then repository for only one small part of your application, implement service, WebAPI and AngularJS for the same small part of the application and then report for first code review.

 

MOlim gurue za kratka usmjerenja ! 

 

Hvala unaprijed svima koji žele podijeliti svoje znanje i nas trenutne neznalice nečemu naučiti ! '

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rješavam ASP.Net Project
Imas ti tu dosta toga za nauciti, tesko ce ti to stati u post-dva. Baci oko na Apressovu asp.net mvc knjigu, imas sve ovo objasnjeno.
Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rješavam ASP.Net Project

Ok , budem , Tnx 

15 godina
offline
Rješavam ASP.Net Project

Doduše, nećeš ni tamo sve pronać (npr. Angular je knjiga za sebe), ali tu ima dosta koncepata koji su poprilično opširni.

 

Inače, ovo je nekakav zadatak za intervju za posao ili?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rješavam ASP.Net Project

Ma da , znam da je Angular posebno-  , ma da za posao ali misim da malo tko tko pokušava nešto ovo može riješiti bez stručnije pomoći,

pa čak mislim da  i Junior developeri imaju ovdje podosta posla.   . 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Rješavam ASP.Net Project

Nije bilo navedeno traže li seniora ili junora - pisalo bez radnog iskustva ???? A ovo riješiti bez radnog iskustva?? -Ja nešto radim , onako iz hobija , Winforms, pa odradio par web stranica frendovima i poslovnim partnerima, malo html, css ,ništa spektakularno  , neke manje desktop app , tek tako  da imam osjećaj , 

inače nisam IT struke (a inače bih promjenio ) ,radio u servisu 2 god , davno prije čisto ono defektaža, instalacija , zamjeni graf kart , ...... imao sam   priliku  vidjeti  "na živo" tipa kako programira u kod mene u firmi   -pa mi se onako na prvu dopalo - pa algebra - 4 mjeseca tečaj  itak eto me

15 godina
offline
Rješavam ASP.Net Project

A čuj, ovo zapravo i je osnovni projekt, samo što traže da koristiš više tehnologija (frontend dev i backend dev). Sa angularom nisam do sada radio, ali ovaj dio za MVC (+ API) ti je jako dobro objašnjen u onoj knjizi.

 

EDIT: Šta u Algebri nista radili unit testing ni interface, repozitorije i slično?

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 10:34 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rješavam ASP.Net Project
Imaju dvije , Pro Asp.Net MVC 5.0 i
ili Pro ASP.Net MVC 5.0 Platform.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rješavam ASP.Net Project
Tnx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice