Umetanje primatelja u contact formu

poruka: 6
|
čitano: 1.671
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Umetanje primatelja u contact formu

Pozz.

 

Dakle imam kontakt formu na webu koja radi sve 5 kako bi tija izuzev jedne sitnice. Zelim dodijeliti adresu primatelja na svakoj stranici drugaciju. Dakle, na jednoj stranici ce bit jedan primatelj, na drugoj drugi (unutar iste web stranice). Medjutim ne zelin svaki put minjat PHP. Pa me zanima kako mogu podesit da recimo PHP "kupi" primatelja sa stranice, odnosno iz htmla, po mogucnosti sa nekakvom sigurnosnom zadrskom, dakle ako je mail adresa nesto%nesto.com da on to prebaci nazad u nesto@nesto.com i onda to upotrebi kao primatelja. Kod koji momentalno imam je:

 

$formproc->AddRecipient('nesto@nesto.com');

 

I neki drugi savjeti su dobro dosli.

 

Thx

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Umetanje primatelja u contact formu

Ti znači na više stranica koristiš istu PHP skriptu za slanje mailova, i u njoj je definirana adresa primatelja preko:

 

$formproc->AddRecipient('nesto@nesto.com'); ?

 

Da promijeniš to u varijablu tipa:

 

$formproc->AddRecipient($adresa_primatelja);

 

Pa onda na svakoj WEB stranici definiraš varijablu $adresa_primatelja u mail adresu koju želiš..

 
0 0 hvala 1
13 godina
online
Umetanje primatelja u contact formu

O tako necem sam i ja razmislja. Al kako nisam bas vican PHPu nisam siguran kako ce ta PHP skripta znat di da nadje ovu varijablu? PHP skripta nije unutar html koda. Odnosno pozivam je (recimo preko iframea) unutra htmla.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2012 19:58 (Antonic).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Umetanje primatelja u contact formu

Ta tvoja skripta se nalazi na nekom hostingu, te ćeš tamo staviti novu php skriptu koja će se zvati adrese.php.

 

Unutar mail skripte na vrhu, ćeš ubaciti adrese.php skriptu na način:

 

include 'adrese.php';

 

I ta skripta će provjeravati na kojoj se stranici nalazi, na način da provjerava da li se ime nalazi u url-u stranice:

 

<?php if (stripos($_SERVER['REQUEST_URI'],'/ime/') !== false) {$adresa_primatelja = "ime@domena.hr";} ?>

I tako dalje se mogu raditi provjere, da se napravi petlja koja će pregledavati nekakvo polje sa imenima i adresama,
i time će varijabla $adresa_primatelja poprimati odgovarajuću vrijednost u obliku mail adrese.

Ovo je teoretski kako bi se moglo napraviti, sada je na tebi da se malo poigraš{#}.
16 godina
neaktivan
offline
Umetanje primatelja u contact formu

u html formu ubaciš skriveno polje koje će držati vrijednost primatelja a u php-u podesiš samo da ti kupi to polje i šalje na njega.

www.ionel-group.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Umetanje primatelja u contact formu

super to zvuci samo nisan siguran kako izvest to :)

 

hvala svima na odgovorima... pokusavam. kad odradim to onda cu i napisat tu da i drugi skupe ako zatreba

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice