Wordpress visoko zauzeće resursa

poruka: 7
|
čitano: 3.980
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Wordpress visoko zauzeće resursa

Administriram jedan manji web portal... Imamo oko 3000-4000 posjeta dnevno i rijetko više od 40-50 ljudi aktivno u jednom trenutku. Portal je složen na kupljenoj wordpress temi.

 

Zadnjih mjesec dana počeli su problemi sa visokim zauzećem resursa, a kroz zadnjih tjedan dana portal je postao neupotrebljiv, nonstop serverske greške o prevelikom zauzeću resursa i prava je umjetnost postaviti bilo kakvu vijest na portal bez da dođe do greške.

 

Isključio sam skoro sve addone, očistio hrpu starih uploadanih slika i videa, uključio cache... i ništa nije pomoglo...

 

Ima li smisla da čistim bazu, imamo oko 25 000 članaka od 2014. godine, dali to možda predstavlja problem?

 

CPU, memorija, Entry procesi na serveru... skače do maksimuma nonstop, a radi jedan jedini addon koji mi treba radi forme portala (TagDiv Composer koji je došao s temom)

 

Ima tko kakvu ideju što učiniti? Ili je jedino rješenje resetirati kompletan portal i krenuti iznova? Možda povećati hosting paket tako da se dobije više resursa? Ne znam ni sam.

 

Nisam radio portal, ali sam naslijedio administraciju prije 3 mjeseca pošto je bivši administrator odustao od posla, u početku nije bilo problema, i onda je samo krenulo...

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 13:19 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Wordpress visoko zauzeće resursa

Kakvo je stanje u htaccessu? Je li uključen gzip, na koliko je namješten cache? Imaš li 'lošeg' prometa? Koristiš li CDN? Recimo CloudFlare? 

Ako ga ne koristiš, probaj s njim. Ako ne bude pomoglo pogledaj i preko GTmetrix vidjeti preporuke i srediti ih. 

 

 

http://www.plesnistudiovem.com | https://www.robertobilic.com/
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Wordpress visoko zauzeće resursa

-opis je sličniji ljudskom faktoru nego nekom tehničkom.. rudarenje-malware pa i ddosanje i sl.

-baza može biti neograničeno velika, ako je nekako povezano tad su loši qureryji-indexi.. ugl ne bi bio uzrok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Wordpress visoko zauzeće resursa
Robi kaže...

Kakvo je stanje u htaccessu? Je li uključen gzip, na koliko je namješten cache? Imaš li 'lošeg' prometa? Koristiš li CDN? Recimo CloudFlare? 

Ako ga ne koristiš, probaj s njim. Ako ne bude pomoglo pogledaj i preko GTmetrix vidjeti preporuke i srediti ih. 

 

 

gzip radi provjereno, za cache koristim WP Super Cache dodatak na kojem je uključen i CDN... Instalirao i smush za komprimiranje slika, pogasio sve nepotrebne dodatke i svejedno resursi skaču na 100%... CPU, virtual memory, memory, entry processes... kako koji, nisu uvijek svi u igri... stranica spora užasno... ne znam više što da radim... možda da promijenim hosting?

 

DDoS sumnjam da je, na google analitycs ništa čudno... Trenutno 17 osoba na portalu, a resursi zakucani do neba.

 

Složit ću sad i cloudflare ak saznam gdje je domena kupljena jer moram mijenjati namespaceove, no sumnjam da će biti od pomoći... nešto je smrdano

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 17:33 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Re: Wordpress visoko zauzeće resursa
lllnuclearlll kaže...
Robi kaže...

Kakvo je stanje u htaccessu? Je li uključen gzip, na koliko je namješten cache? Imaš li 'lošeg' prometa? Koristiš li CDN? Recimo CloudFlare? 

Ako ga ne koristiš, probaj s njim. Ako ne bude pomoglo pogledaj i preko GTmetrix vidjeti preporuke i srediti ih. 

 

 

gzip radi provjereno, za cache koristim WP Super Cache dodatak na kojem je uključen i CDN... Instalirao i smush za komprimiranje slika, pogasio sve nepotrebne dodatke i svejedno resursi skaču na 100%... CPU, virtual memory, memory, entry processes... kako koji, nisu uvijek svi u igri... stranica spora užasno... ne znam više što da radim... možda da promijenim hosting?

 

DDoS sumnjam da je, na google analitycs ništa čudno... Trenutno 17 osoba na portalu, a resursi zakucani do neba.

 

Složit ću sad i cloudflare ak saznam gdje je domena kupljena jer moram mijenjati namespaceove, no sumnjam da će biti od pomoći... nešto je smrdano

 

Jesi otkrio nešto? Možda neki plugin? Plugini vrlo lako mogu raditi problem.

16 godina
offline
Re: Wordpress visoko zauzeće resursa
CroDexter kaže...

 

Jesi otkrio nešto? Možda neki plugin? Plugini vrlo lako mogu raditi problem.

Deinstalirao sve plugine, maknuo sve nepotrebno... I opet ista stvar... Počeli su mi na kraju nestajati dijelovi stranice, tipa header je nestao, nestali sidebarovi...

 

Reinstalirao kompletnu temu, morao napravit sve ponovno, no sad radi sve normalno... Zauzeće 50-70% max. Sve radi uredno.

8 godina
neaktivan
offline
Wordpress visoko zauzeće resursa

Lupis strace i sve vidis. 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice