Canon PowerShot SX30 IS

poruka: 11
|
čitano: 14.378
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Canon PowerShot SX30 IS".
13 godina
neaktivan
offline
Canon PowerShot SX30 IS

Odličan fotić, ali kad je u pitanju dodatna oprema, e, tu se još malo treba pričekati.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Canon PowerShot SX30 IS

Jesi ga kupio

13 godina
neaktivan
offline
[Recenzija] bekstos: Canon PowerShot SX30 IS
Glomaznost, za prosječnu kvalitetu fotografije, a uz to i preskup.
Loše fotografije na krajnjem zumu. Kvaliteta fotografije puno lošija od S95, premda nisu ista klasa.
ukupna ocjena
 
0 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: [Recenzija] bekstos: Canon PowerShot SX30 IS
bekstos kaže...
Glomaznost, za prosječnu kvalitetu fotografije, a uz to i preskup.
Loše fotografije na krajnjem zumu. Kvaliteta fotografije puno lošija od S95, premda nisu ista klasa.

  Mislim da govoriš gluposti, prvenstveno zato što svaki aparat pri skroz krajnjem zumu ima lošu rezoluciju (to ti misliš na digi zum??, i da ne misliš 35x optički je way to much i za super optiku) . Kvalitetnije bi bilo da ga usporediš s spuz800, spuz600, sx20. Svaki slr-like aparat je glomazan, to bi bilo kao da kupiš pentax k-5 i kažeš da je preglomazan mislim da bi slika trebala biti kvalitetnija s 14,1 mpx i ccd nego s 10 mpx i ccd senzorom. Više kad aparat stigne u moje ruke.

AuDi Q7. Ako sam ti pomogao klikni gumb HVALA!
13 godina
neaktivan
offline
RE: [Recenzija] bekstos: Canon PowerShot SX30 IS

S95 ima 10mp na  većem senzoru ,nego sx30 ,ako ima više pixela ne znači da ima bolju fotku ,S95 IMA veći senzor i puno bolju fotku-imam s95.Malo se informiraj.NIšta lošija kvaliteta fotografije od G11/12,ILI lUMIX LX3/5 -gotovo identična.Kakve vajde od tolikog zuma kad je loša fotka.Čemu nosati toliki aparat-kad za tu lovu skoro 4000kn možeš kupiti SLR.S95 stane u svaki džep ,a kvalitet fotografije-odličan.Pročitaj malo recenzije

13 godina
neaktivan
offline
RE: [Recenzija] bekstos: Canon PowerShot SX30 IS
bekstos kaže...

S95 ima 10mp na  većem senzoru ,nego sx30 ,ako ima više pixela ne znači da ima bolju fotku ,S95 IMA veći senzor i puno bolju fotku-imam s95.Malo se informiraj.NIšta lošija kvaliteta fotografije od G11/12,ILI lUMIX LX3/5 -gotovo identična.Kakve vajde od tolikog zuma kad je loša fotka.Čemu nosati toliki aparat-kad za tu lovu skoro 4000kn možeš kupiti SLR.S95 stane u svaki džep ,a kvalitet fotografije-odličan.Pročitaj malo recenzije

  Svaki cigo svog konja hvali.

  Kad hočeš 35x zoom na slr aparatu trebaš iskeširat 20000-tak kn samo na objektiv + aparat 10000 kn.{#}

 

  Nije točno s95 ima MANJI  senzor (1/1.7") a sx30 veći (1/1.3"), barem su mene tako učili.

  Da je neznam kako loša kvaliteta bolja je od nekih kompaktnih aparata do 2500 kn.

AuDi Q7. Ako sam ti pomogao klikni gumb HVALA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2010 21:34 (Duble).
13 godina
neaktivan
offline
RE: [Recenzija] bekstos: Canon PowerShot SX30 IS
Duble kaže...
bekstos kaže...

S95 ima 10mp na  većem senzoru ,nego sx30 ,ako ima više pixela ne znači da ima bolju fotku ,S95 IMA veći senzor i puno bolju fotku-imam s95.Malo se informiraj.NIšta lošija kvaliteta fotografije od G11/12,ILI lUMIX LX3/5 -gotovo identična.Kakve vajde od tolikog zuma kad je loša fotka.Čemu nosati toliki aparat-kad za tu lovu skoro 4000kn možeš kupiti SLR.S95 stane u svaki džep ,a kvalitet fotografije-odličan.Pročitaj malo recenzije

  Svaki cigo svog konja hvali.

  Kad hočeš 35x zoom na slr aparatu trebaš iskeširat 20000-tak kn samo na objektiv + aparat 10000 kn.{#}

 

  Nije točno s95 ima MANJI  senzor (1/1.7") a sx30 veći (1/1.3"), barem su mene tako učili.

  Da je neznam kako loša kvaliteta bolja je od nekih kompaktnih aparata do 2500 kn.

Krivo si informiran ,S95 ima veći senzor ,sx30 ima 1/2.3 ,i S95  pada u sam vrh kompakt klase i usporediv je samo sa gore navedenim modelima, u ostalom imaš dosta recenzija na netu a ništa -čuo sam

13 godina
neaktivan
offline
Canon PowerShot SX30 IS

sx20 ima 1/2,3" a sx30 ima 1/1,3". Mislim da negovorimo o istom aparatu.

AuDi Q7. Ako sam ti pomogao klikni gumb HVALA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Canon PowerShot SX30 IS

U krivu si ,provjeri još jednom SX30 1/2.3 ,S95 1/1.7,što znači S95 ima veći senzor, i puno bolju kvalitetu fotografije,PROVJERENO iz prve ruke

13 godina
neaktivan
offline
RE: Canon PowerShot SX30 IS

 

Jesam  {#}  ipak je malo preskup, ali kako sam ga samo djelomično platio, a djelomično je kompenzirano....ispalo je OK

13 godina
neaktivan
offline
[Recenzija] Duble: Canon PowerShot SX30 IS
Canon SX30IS ima relativno loše fotografije u AUTO modu, treba ga koristiti u PROGRAM ili MANUAL i staviti ISO na najmanje . A i ZOOM nije nešto. Zašto? Zato što starta sa 4.3 mm što je jakoooo široko a završava na 150.5 mm što ti je nekih 15x optičkog zooma, a to nije ništa senzacionalno, dok je prednost toga širokokutan objektiv. Za korištenje full mogućnosti ovoga aparata moraš biti bar poluprofesionalac i zato ga ne preporučujem. Ali mogućnosti fotoaparata (efekti, slika kad netko trepne etc.) su jako dobre, a da bi slike bile jako solidne treba ga koristiti u MANUAL modu, jer u AUTO modu slike postaju žute posebice na suncu. Još jedna dobra strana ovog fotoaparata je snimanjei kvaliteta videa koja je čak i bolja nego na nekim kamerama (snima HD). Senzor je 1/2.3 što također nije senzacionalno, ali je relatvno dobro. Također još jedna dobra strana ovog aparata je što možeš staviti "dodatni" blic, dok onoga njegovog moraš sam vaditi kad želiš blic, dakle ne iskače kao kod Sony-a H5, sučelje je dobro i dosta se lako snaći, a onaj displej je zakretan i veličine 2,8". U usporedbi sa Sonyem H5 ovaj aparat pravi lošije slike na AUTO nego Sony, dok je na manualnim postavkama ipak ovaj bolji. I nemojte da vas zavara taj zoom, to ti je kod većine (svaka čast iznimkama) fotoaparata samo marketinški trik kao i megapixeli (ovaj ih ima 14.1 što je itekako dosta) Da košta 500kn manje sigurno bi bio jako dobar izbor.



Plusevi: Širokokutan objektiv, dobre slike u manual modu, efekti, video, displej općenito



Minusi: prežute slike u auto modu, relativno mali senzor, ne upozorava kad je poklopac na objektivu, zoom koji je marketinški trik.



ukupna ocjena
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice