Pentax K20D

poruka: 57
|
čitano: 20.440
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pentax K20D".
15 godina
neaktivan
offline
Pentax K20D

Ti meni prijatelju koliko pomazes toliko ces me izmanitat :) sad kopam po netu glede K200 i taj aparat se uopce ne moze kupit kod nas, mislim novi.

 

Cak i ovaj Sony A700 sto je Bara rekao ... skroz bi mogao biti ok fotic sa ovim objektivom za pocetak.

 

 

http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.98c0e34ff29f42378daf65a31e04edbb.digitalni_fotoaparat_slr_sony_dslr-a700k_dt_18-70mm.aspx

 

E sad ajmo opet na pocetak da li je bolji Sony A700 od Pentaxa K20D? Ovo ne vodi nikuda osim mozda u zuti karton ....

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2009 0:52 (Esc).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pentax K20D

K200D nećeš naći, ne proizvodi se više, možda jedino na nekakvom lageru, u nekom skladištu, ali ako ga nađeš, taj dan kupi i bingo.

Sony A700 sa dt 18-70? LOL. Daj radije kupi neko jeftinije tijelo, a ostatak usmjeri prema 17-50 f2.8, kako ti je Bara rekao.

Nije se usr*o onaj kojem je daleko zahod, nego onaj ko je kasno krenuo.
15 godina
neaktivan
offline
Pentax K20D

K200 NAVODNO imas u sljedecim ducanima, nazovi radi provjere :D

 

K200D Tijelo

http://www.telebit.hr/default.aspx?SifPro=92960663

 

K200 kit

http://www.telebit.hr/default.aspx?SifPro=750902200

 

K200 kit + 200mm

http://www.telebit.hr/default.aspx?SifPro=413360684

 

Eh mozda bi najbolje bilo kad bi direktno kontaktirao NEO ORBIS da ih pitas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pentax K20D

O tome je bilo prije rasprave na forumu, mislim da je jedan of forumaša kupio zadnji k200 u HR :)

Nije se usr*o onaj kojem je daleko zahod, nego onaj ko je kasno krenuo.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pentax K20D
DrNasty kaže...

O tome je bilo prije rasprave na forumu, mislim da je jedan of forumaša kupio zadnji k200 u HR :)

Eto, jos kad bi imao dokaz da je zadnji, mogao bi ga prodat jednog dana po visoj cijeni.. :D lol sala naravno... Dakle, izbor imas trenutno izmedju K-m, K20 i K7..

15 godina
neaktivan
offline
Pentax K20D

pa vjerojatno se može dogovoriti s uvoznikom da kupi tijelo K20 i WR kit 18-55?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pentax K20D
ante0 kaže...

pa vjerojatno se može dogovoriti s uvoznikom da kupi tijelo K20 i WR kit 18-55?

Kupiti mrcinu i ograničiti se na kit objektiv samo jer ima brtve? To je po meni nelogično, radije kupiti brzo i kvalitetno staklo.

Nije se usr*o onaj kojem je daleko zahod, nego onaj ko je kasno krenuo.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pentax K20D
DrNasty kaže...

K200D nećeš naći, ne proizvodi se više, možda jedino na nekakvom lageru, u nekom skladištu, ali ako ga nađeš, taj dan kupi i bingo.

Sony A700 sa dt 18-70? LOL. Daj radije kupi neko jeftinije tijelo, a ostatak usmjeri prema 17-50 f2.8, kako ti je Bara rekao.

17-50 mi je premalo a nemam love za kupovat 3 objektiva. Dobro sta fali Sony A700 s onim kit objektivom 18-70 jel bolji od K20d  kit 18-55 ili ne?

 

K200 nema u telebit-a :(

 

:neznagdjeudaravise :neznagdjeudaravise

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 14:47 (Esc).
16 godina
offline
RE: Pentax K20D
Esc kaže...

Dobro sta fali Sony A200 s onim kit objektivom 18-70 jel bolji od K20d  kit 18-55 ili ne?

 

Sonyjev 18-70 objektiv je dosta kaskao za kit objektivima ostalih proizvođača. Zbog toga je sony predstavio novi kit objektiv, skupa s 3 nova tijela.

Pogledaj razlike izmedju starog i novog sony kit objektiva (novi je u rangu s kit objektivima ostalih proizvođača) :)

Nije se usr*o onaj kojem je daleko zahod, nego onaj ko je kasno krenuo.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pentax K20D
Esc kaže...
DrNasty kaže...

K200D nećeš naći, ne proizvodi se više, možda jedino na nekakvom lageru, u nekom skladištu, ali ako ga nađeš, taj dan kupi i bingo.

Sony A700 sa dt 18-70? LOL. Daj radije kupi neko jeftinije tijelo, a ostatak usmjeri prema 17-50 f2.8, kako ti je Bara rekao.

17-50 mi je premalo a nemam love za kupovat 3 objektiva. Dobro sta fali Sony A200 s onim kit objektivom 18-70 jel bolji od K20d  kit 18-55 ili ne?

 

K200 nema u telebit-a :(

 

:neznagdjeudaravise :neznagdjeudaravise

Onda zemi k-m i mirna bosna :D Ionako mislis nesto ozbiljnije tek kasnije uzeti kaj ne? :)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pentax K20D
DrNasty kaže...
Esc kaže...

Dobro sta fali Sony A200 s onim kit objektivom 18-70 jel bolji od K20d  kit 18-55 ili ne?

 

Sonyjev 18-70 objektiv je dosta kaskao za kit objektivima ostalih proizvođača. Zbog toga je sony predstavio novi kit objektiv, skupa s 3 nova tijela.

Pogledaj razlike izmedju starog i novog sony kit objektiva (novi je u rangu s kit objektivima ostalih proizvođača) :)

Da li to znaci da je K20d sa 18-55 bolji izbor?

 

 

16 godina
offline
RE: Pentax K20D
Esc kaže...

Da li to znaci da je K20d sa 18-55 bolji izbor?

 

 

Da, ali k20d je aparat gornje klase, s velikom rezolucijom, pa mu treba kvalitetno staklo da ga nahrani. Pentax je s k20d predstavio kit objektiv 18-55 II, koji ima malo bolju rezoluciju, ako se ne varam. Ista stvar ti je i s tim starim sony kit objektivom. To je još minoltin dizajn, koji je i mogao proći dok su bili 6 MP aparati, ali kako je rasla rezolucija, on je postajao sve neadekvatniji. Tako da A350/380 sa 14 MP samo pojačava nedostatke objektiva, u odnosu na A200/230 ili A300/330 koji imaju 10 MP.

 

Zbog toga je šteta ostati na kit staklu s tim aparatom. Radije idi na k-m i bolje staklo. Kad vidim kako elkarrde i barbarosa jeftino prođu s dobrim objektivima, ja se uhvatim za glavu dok gledam cijene nikkora :)

Nije se usr*o onaj kojem je daleko zahod, nego onaj ko je kasno krenuo.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pentax K20D
DrNasty kaže...
Esc kaže...

Da li to znaci da je K20d sa 18-55 bolji izbor?

 

 

Da, ali k20d je aparat gornje klase, s velikom rezolucijom, pa mu treba kvalitetno staklo da ga nahrani. Pentax je s k20d predstavio kit objektiv 18-55 II, koji ima malo bolju rezoluciju, ako se ne varam. Ista stvar ti je i s tim starim sony kit objektivom. To je još minoltin dizajn, koji je i mogao proći dok su bili 6 MP aparati, ali kako je rasla rezolucija, on je postajao sve neadekvatniji. Tako da A350/380 sa 14 MP samo pojačava nedostatke objektiva, u odnosu na A200/230 ili A300/330 koji imaju 10 MP.

 

Zbog toga je šteta ostati na kit staklu s tim aparatom. Radije idi na k-m i bolje staklo. Kad vidim kako elkarrde i barbarosa jeftino prođu s dobrim objektivima, ja se uhvatim za glavu dok gledam cijene nikkora :)

Tocno. Pentax se nije bas proslavio s prvom generacijom tog kit objektiva. Ovaj sadasnji sto se isporucuje je puno bolji :)

 

A ovo zadnje boldano.. mislim da si sada Baru isprovocirao :D

15 godina
neaktivan
offline
Pentax K20D

Optimum ima u ponudi kit sa novijim objektivom ako se ne varam? K20D 1L kit 18-55 II    6.552,30 kn

 

 

http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.17218a6c8b4747aab5d613c84589a136.digitalni_fotoaparat_slr_pentax_k20d_1l_kit_18-55_ii_stativ_vanguard_mg-8_os.aspx

 

 

Koji je pak sad ovo objektiv? K20D 1L kit DA 16-45 ? 7.731,89 kn

 

 

http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.8e0527beebe54b0e9678e67e313522ea.digitalni_fotoaparat_slr_pentax_k20d_1l_kit_da_16-45.aspx

 

Primjecujem da Optimum u opisu uopce ne navodi karakteristike objektiva (blenda etc..) .... nije im bas neka usluga s obzirom da znaju da ljude koji kupuju te aparate itekako zanimaju ti podaci. Zasto bi ja morao kopati naokolo a kupovati kod njih. Neka se potrude malo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2009 23:08 (Esc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pentax K20D
Esc kaže...

Optimum ima u ponudi kit sa novijim objektivom ako se ne varam? K20D 1L kit 18-55 II    6.552,30 kn

 

 

http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.17218a6c8b4747aab5d613c84589a136.digitalni_fotoaparat_slr_pentax_k20d_1l_kit_18-55_ii_stativ_vanguard_mg-8_os.aspx

 

 

Koji je pak sad ovo objektiv? K20D 1L kit DA 16-45 ? 7.731,89 kn

 

 

http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.8e0527beebe54b0e9678e67e313522ea.digitalni_fotoaparat_slr_pentax_k20d_1l_kit_da_16-45.aspx

 

Primjecujem da Optimum u opisu uopce ne navodi karakteristike objektiva (blenda etc..) .... nije im bas neka usluga s obzirom da znaju da ljude koji kupuju te aparate itekako zanimaju ti podaci. Zasto bi ja morao kopati naokolo a kupovati kod njih. Neka se potrude malo.

Ne brini, taj kit objektiv prve generacije se nikad nije isporucivao sa K20D tj. vise ga niti nema u prodaji vec odavno :) A sto se tice ovog drugog objektiva, imas tu podatke na ovom linku

15 godina
neaktivan
offline
Pentax K20D

I sad kada se covjek izvrti u krug ispada da je najbolje jos malo "stisnut muda" i pricekat pa ubost K7 i bit miran. Ludilo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pentax K20D
Esc kaže...

I sad kada se covjek izvrti u krug ispada da je najbolje jos malo "stisnut muda" i pricekat pa ubost K7 i bit miran. Ludilo.

Upravo tako :) Ili kupi djeci k-m :D Ali ces onda morat duze cekati na K7 ;)

15 godina
neaktivan
offline
Pentax K20D

Što je najžalosnije sad sam se počeo palit na Oly E620 ( valjda je to faza ocaja od silne pentax kombinatorike)  ali neće on u moju butigu NE, past će K-7 ne zvao se ja Esc.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 11:41 (Esc).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pentax K20D

A i ti šaraš po klasama...

Zadovoljio bi se kit objektivima i raspituješ se o A200, a nećeš K-m? Džabe bi bacio pare na K-7, jer ne bi ni iskoristio prednosti koje on nudi u odnosu na entry-level modele, al hej, skuplji aparat-bolji fotograf, zar ne?

Nije se usr*o onaj kojem je daleko zahod, nego onaj ko je kasno krenuo.
15 godina
neaktivan
offline
Pentax K20D
DrNasty kaže...

A i ti šaraš po klasama...

Zadovoljio bi se kit objektivima i raspituješ se o A200, a nećeš K-m? Džabe bi bacio pare na K-7, jer ne bi ni iskoristio prednosti koje on nudi u odnosu na entry-level modele, al hej, skuplji aparat-bolji fotograf, zar ne?

 

Sta je sad A200 (valjda si mislio K200 ) neki novi aparat :smijeh :smijeh .... nemoj mi hejt nabacivat nisam tip za tu pricu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 14:33 (Esc).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pentax K20D
Esc kaže...

 

Sta je sad A200 neki novi aparat :smijeh :smijeh .... nemoj mi hejt nabacivat nisam tip za tu pricu.

Ne znam kakav si tip i na kakvu priču padaš, a iskreno i ne interesuje me jer kucaš na pogrešnu adresu :)))

Raspitivao si se za Sony A200, Olympus E-620, Pentaxe K-m, K20D i K-7, što govori da i sam ne poznaješ svoje potrebe i mogućnosti.

Ako ne poznaješ prednosti i mane svih modela, njihove mogućnosti i razred, onda ne znaš ni šta želiš kupiti.

Nije se usr*o onaj kojem je daleko zahod, nego onaj ko je kasno krenuo.
15 godina
neaktivan
offline
Pentax K20D

Raspitivao sam se za sony A700. Nemoj da se interesujes danas izgleda da ti nije dan :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pentax K20D
Esc kaže...

17-50 mi je premalo a nemam love za kupovat 3 objektiva. Dobro sta fali Sony A200 s onim kit objektivom 18-70 jel bolji od K20d  kit 18-55 ili ne?

 

K200 nema u telebit-a :(

 

:neznagdjeudaravise :neznagdjeudaravise

Ne znam ja kome nije dan. :) Samo čitam ono što si napisao. De onda ispravi post koji je pri vrhu ove stranice i koji sam upravo citirao da ti dokažem šta si napisao :)

Nije se usr*o onaj kojem je daleko zahod, nego onaj ko je kasno krenuo.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pentax K20D
DrNasty kaže...
Esc kaže...

17-50 mi je premalo a nemam love za kupovat 3 objektiva. Dobro sta fali Sony A200 s onim kit objektivom 18-70 jel bolji od K20d  kit 18-55 ili ne?

 

K200 nema u telebit-a :(

 

:neznagdjeudaravise :neznagdjeudaravise

Ne znam ja kome nije dan. :) Samo čitam ono što si napisao. De onda ispravi post koji je pri vrhu ove stranice i koji sam upravo citirao da ti dokažem šta si napisao :)

Par postova prije toga imas link na A700 koji me zainteresirao, u tom postu kojeg citiras sam greskom napisao 200. Daj molim te ne interesuj se vise sve je ok :)

 

Smanji malo tempo jer kad si ti imao 4 godine ja sam vec bio clan foto kluba, stare 35 mm skole. Ovde se ne radi o znanju i ne znanju nego sta kupit sa ogranicenim sredstvima, lakse je kupit aparat kad imas 4000 kn nego kad se mozes razvuc do 1000€ pa upadnes u sumu ponuda.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 14:50 (Esc).
16 godina
offline
RE: Pentax K20D
Esc kaže...

Par postova prije toga imas link na A700 koji me zainteresirao, u tom postu kojeg citiras sam greskom napisao 200. Daj molim te ne interesuj se vise sve je ok :)

Logika ti nije ispravna jer to što si se interesovao za A700 par postova iznad ne znači ništa, jer si se isto tako interesovao za K20D (koji je u klasi sa A700), pa se šaltao na K-m (koji je entry-level, kao i A200).

No povlačim se, budući da je sve otišlo wrong way :) Samo ti skrećem pažnju da proučiš klase i mogućnosti svakog od njih, jer si možeš uštediti pare.

 

 

EDIT na tvoj EDIT: To što si bi član klubova tokom 80ih ne znači isto ništa, gledao sam profesore informatike koji su završili tamo negdje 70-ih, pa još misle da je bušena kartica state of the art tehnologija jer ne prate scenu.

Kupio sam i ja kao dijete negdje krajem 80-ih svoj prvi analogni kompakt, pa šta onda?

Nije se usr*o onaj kojem je daleko zahod, nego onaj ko je kasno krenuo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 14:53 (DrNasty).
15 godina
neaktivan
offline
Pentax K20D

Tvoje nepovlacenje me ne ineteresuje. Ako nesto za nekog ima logike a ti je ne kuzis onda to nuzno ne znaci da nema logike :) Ti kao mladac moras 2 puta razmisliti prije nego nekom kazes da ne zna svoje mogucnosti i potrebe, u tome je hejt :)

 

Uglavnom zavrsio sam pricu sa aparatima.

 

Kupit ce se tijelo K20d i za pocetak objektiv 18-55 mm WR ....  moze se iskombinirat kod Optimum online-a

 

ili ce se pricekat do Bozica pa kupit K-7 sa istim tim kit objektivom.

 

Eto ga, hvala svima na suradnji i pomoci.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 14:59 (Esc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pentax K20D
Esc kaže...

Tvoje nepovlacenje me ne ineteresuje. Ako nesto za nekog ima logike a ti je ne kuzis onda to nuzno ne znaci da nema logike :) Ti kao mladac moras 2 puta razmisliti prije nego nekom kazes da ne zna svoje mogucnosti i potrebe, u tome je hejt :)

 

Uglavnom zavrsio sam pricu sa aparatima.

 

Kupit ce se tijelo K20d i za pocetak objektiv 18-55 mm WR ....  moze se iskombinirat kod Optimum online-a

 

ili ce se pricekat do Bozica pa kupit K-7 sa istim tim kit objektivom.

 

Eto ga, hvala svima na suradnji i pomoci.

Zavrsila je saga :D Ajd, nadam se da ces biti zadovoljan odabirom :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice