Huawei Acend P1

poruka: 12
|
čitano: 11.822
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei Acend P1".
12 godina
neaktivan
offline
Huawei Acend P1

Zašto naši uvoznici ne uvoze ovakve uređaje, Huawei ili ZTE, jače modele, a opet cjenovno povoljnije nego recimo SGS3 ili IP4?

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huawei Acend P1
Zato što su kapitalistička gamad stalno željna novaca. To je sramota kako pumpaju cijene...
14 godina
neaktivan
offline
Huawei Acend P1

Huawei "Acend" ili Ascend {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2012 14:49 (mario1990).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Huawei Acend P1

cijena???

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Acend P1
psihoroba kaže...

cijena???

Još se ne zna.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Acend P1

dobar mob

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2012 17:06 (leoncropro).
14 godina
neaktivan
offline
Huawei Acend P1
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
[Recenzija] Jazzer: Huawei Acend P1

Posjedujem Huawei Ascend P1 nekoliko dana, prije kupnje sam ga dosta proučavao i sve što mogu reći jest da nudi odličan omjer uloženog i dobivenog - pritom ne mislim na cijenu kod našeg operatera jer je ona (zbog ekskluzive valjda) nerealno napuhana kada se uređaj uzima bez ugovora. Često se na online recenzijama može pročitati/čuti da uređaj nema onaj premium feel u ruci, da je plastika škripava i da djeluje jeftino, međutim to nije točno. Premium feel nije, ali je uređaj izrađen vrlo solidno, precizno i nema zamjerki po pitanju osjećaja pod rukom. Kod nas je kod VIp-a dobavljiv samo crni (nadao sam se crno bijeloj kombinaciji ali naravno...).
Brzo odgovara na sve pomake prstima i otvara appove bez neke primjetne zadrške. Imao sam HTC Desire na custom Cyanogen 7.2 ROM-u koji je radio zadovoljavajuće, ali P1 je ipak drugi i puno bolji film.
Kamera iznenađujuće dobra (bio sam spreman na veće kompromise po tom pitanju ali stvarno dobro odrađuje posao, a dvostruki LED sređuje sve mračne situacije do 5-6m), uz dodatak također solidne prednje kamere (nećete vjerovati ali ju stvarno koristim - Skype). Eh da, nešto je sporija nakon okidanja, dakle ne događa se sve skupa momentalno i odmah spremno za novu fotografiju kao kod HTC-a, SIII, iPhone 4vorki i petica... ali sigurno oko toga nećete plakati. Ipak ima rapid mod koji je ispucao 15ak slika za redom da nisam ni skužio što se događa...

Bilo je strahova po pitanju baterije međutim ona i nakon tek dva ciklusa punjenja (a znamo da ih je za potpuni kapacitet potrebno nekoliko) bez problema izdržava 30ak sati mojeg korištenja (uglavnom spojen na wifi, 0.5-1h razgovora, mailovi (3 računa) i sve moguće društvene mreže na sinkronizaciji, jako malo surfanja, bez igranja (imam tablet), povremena navigacija (30ak min dnevno), Endomondo povremeno (0.5-1h), slikanje uglavnom zbog isprobavanja i u ovih nekoliko dana intenzivnije nego inače...) Kinezi su ovaj put sve one komponente koje izrađuju za druge odlično kombinirali u jedan solidan uređaj koji se apsolutno ničeg nema za sramiti pred ostalim markama. Spominjat će i pentile ekran ali to se u svakodnevnoj upotrebi stvarno niti najmanje ne primjećuje i dapače ekran je inzvanredan - ne nije najbolji, ali je odličan i nećete se sramiti kad zasvjetli pod Vašim prstima bila noć ili dan.

Slušalice s njim solidne, u rangu s HTC-ovima uz Desire s kojima sam bio vrlo zadovoljan, definitivno bolji bass od original Apple ipod slušalica (ne ovih najnovijih pretpostavljam). Za one koji mob koriste kao glazbeni svirač nedostaje im back/forward tipke na samom kabelu.

Ozbiljan PROBLEM koji trenutno imam jest što se uređaj prlikom napuštanja wifi mreže ne prebacuje automatski na data promet već za to traži potvrdu, a nigdje u opcijama nisam našao način da tu torturu od potvrde isključim - to je zatupljujuće glupo i već sam se previše puta našao u situaciji da sam offline dok je mob u džepu i čeka moju potvrdu jer sam prije pola sata izašao iz dometa poznatih WiFi mreža... Katastrofa! Čekam odgovor njihove lokalne "SZK" (preko Facebook-a, da imaju HR Huawei stranice i komuniciraju i odgovaraju na pitanja!) po tom pitanju. Čekam i neku potvrdu za nadogradnju na Jelly Bean (HW mobitela je isti kao kod aktualnog G. Nexusa čini mi se pa se eto nadam da će se Kinezi možda potruditi oko toga...).

Zaključak: Ako Vam mobitel ne treba za šminku (premda izgleda baš onako zanimljivo pa nekom i to može proći kao npr. egzotika), obaranje rekorda i neke specijalne radnje nego želite solidan, koristan i više nego upotrebljiv mobitel za svakodnevnicu i stvari koje bi inače obavljali s mobitelom ovo je izuzetno dobar uređaj ako pokušavate dobiti puno za manji iznos. PREPORUKA.

 

UPDATE: "SZK" preko FB im funkcionira - ali vezano uz automatsko prebacivanje s WiFi na data promet nema sreće - jednostavno su ga z*bali i do nekog update-a (ako do toga dođe, ako ne onda root) treba trpiti bedastoću od ručnog potvrđivanja da je OK ako bez WiFi-ja skine mail ili dva :( - Za sve ostalo nemam zamjerki i mobitel se pokazao kao odličan odabir evo mjesec dana nakon pisanja prvotne recenzije i još nešto više od mjesec dana od same kupnje.

ukupna ocjena
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2012 11:05 (Jazzer).
Moj PC  
5 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Huawei Acend P1

Kroz 7-8 dana ću dobiti ovaj telefon. U Vipu je na ugovor dosta pristupačna cijena. Javit ću svoje utiske. Meni se čini za te novce i više nego dobar!

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2012 19:04 (ivek095).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: [Recenzija] Jazzer: Huawei Acend P1
Jazzer kaže...
Posjedujem Huawei Ascend P1 nekoliko dana, a za sramiti pred .....
Zaključak: Ako Vam mobitel ne treba za šminku (premda izgleda baš onako zanimljivo pa nekom i to može proći kao npr. egzotika), obaranje rekorda i neke specijalne radnje nego želite solidan, koristan i više nego upotrebljiv mobitel za svakodnevnicu i stvari koje bi inače obavljali s mobitelom ovo je izuzetno dobar uređaj ako pokušavate dobiti puno za manji iznos. PREPORUKA.

dobra recenzija. stječe se dojam da je Jazzer pisao pošteno i za svoju dušu i onda to ipak podijelio za zajednicom. tnX

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2012 22:28 (s40vehl).
16 godina
offline
Re: [Recenzija] Jazzer: Huawei Acend P1
s40vehl kaže...
dobra recenzija. stječe se dojam da je Jazzer pisao pošteno i za svoju dušu i onda to ipak podijelio za zajednicom. tnX

Hvala, a usput ozbiljna zamjerka Bug online-u na fušanju specifikacija na Digitaliji - gotovo da nema uređaja koji ima točan spec. sheet. Huawei P1 Ascendu su osim dodavanja NFC čipa kojeg nema čak uspili i ime krivo napisati - totalna sramota i fuš. Bolje ne informirati uopće nego širiti dezinformacije.

9 godina
neaktivan
offline
Huawei Ascend P1

Uređaj je više nego dobar. Imam ga oko godinu dana i imam samo riječi pohvale za njega. Ručne potvrde za prebacivanje sa wifi-a na mobilnu mrežu sam se riješio instalacijom custom roma (Liquidsmooth 3.2 - KitKat 4.4.4) koji je predobar i svima preporučujem da promijene rom ako imaju mogućnosti i znanja. Inače mob je star skoro dvije godine (za mjesec dana) i iz priložene slike se vidi koliko baterija traje kad se puno ne prčka po njemu. Naravno, ako se surfa non-stop ili se igraju igre ode baterija odma. Meni uglavnom služi za Twitter, mail i telefoniranje i tu izdrži bez problema dva radna dana....Velike zasluge idu custom romu koji ima fina podešavanja što se tiče brzine procesora, cpu governora i još masu toga što dosta utječe na trajanje baterije. 

 

Čim skupim lovu u džep ide Ascend P6 :)

Baterija Baterija
About phone 1 About phone 1
About phone 2 About phone 2
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice