Nokia Lumia 625

poruka: 67
|
čitano: 47.995
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia Lumia 625".
15 godina
odjavljen
offline
Nokia Lumia 625

Gore u opisu je navedeno da Lumia 625 nema memorijsku karticu. Greška, ima karticu, ide ispod sim kartice, microSD formata je.

Bilo bi lijepo da onaj tko piše da to ispravi.

Hvala

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
[Recenzija] DinoLand: Nokia Lumia 625
Odlična kamera,odličan ekran, IMA microSD karticu, ispod microSIM-a. Treba malo navikavanja na Windows store i instalaciju aplikacija i igara samo kada sam online. Baterija odlična, drži duplo duže od mog HTC HD2. Nezgodno samo gledanje avi datoteka (po defaultu Lumia 625 prikazuje MP4 zapise, te traži konverziju drugih formata u ovaj. Za sada rješenje je Moliplayer pro, ali to košta (doduše ne puno- 24.00kn).
ukupna ocjena
Moj PC  
5 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 625

Imam jedno pitanje za one koji imaju ovaj telefon. Kolega je neki dan nabavio i želio ga je nadograditi na Lumia Black. Na Extras+ info veli da ima nadogradnje za Hrvatsku, ali kada se ide Phone upgrade veli da nema nadogradnji.  Razgovaro je sa Tele 2 i oni nemaju pojma, te su ga uputili na Mobis. U Mobisu preko telefona isto ne mogu ništa reći nego vele da im se donese na servis. Glupo je nositi na servis koji će trajati par dana ako je samo neko podešavanje u pitanju.

Jel moguće da Tele2 nije pustio ovu nadogradnju?

 

Može li netko pomoći.

 

Hvala

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 625

Pozdrav,

 

imam problem s Viberom na lumiji. Naime, nema obavjesti da je dosla poruka ili poziv sve dok ne pokrenem samu aplikaciju. Odnosno, notifikacije ne funkcioniraju.

 

Zna li netko kako se ovo da rijesiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 625
Korben kaže...

Pozdrav,

 

imam problem s Viberom na lumiji. Naime, nema obavjesti da je dosla poruka ili poziv sve dok ne pokrenem samu aplikaciju. Odnosno, notifikacije ne funkcioniraju.

 

Zna li netko kako se ovo da rijesiti?

To ti je općenito takvo stanje na svim wp uređajima.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
11 godina
offline
Nokia Lumia 625

Uskoro odlučujem o sljedećem uređaju. Među potencijalnima su se našla i 2 WP-a. 630 je navodno nasljednik 625, no po svemu što sam vidio 625 mi djeljuje bolje. Što ostali misle?

 

Nadalje, zanima me:

1. kakav je zvuk uređaja bez i sa slušalicama?

2. osjeti li se nedostatak u performansama zbog 512 MB rama (nisam nikad posjedovao WP, na Androidu bi mi to bilo ipak preknap)?

3. općenito vezano za WP: mogu li prebacivati na uređaj bez posebnog softwarea, kao što je to moguće s Androidom?

 

Ni ppi mi ne djeluje baš bajno, no to ću procijeniti uživo kad budem u poslovnici.

 

Hvala. :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 625
Ja sam sa svojim jako zadovoljan. Sve što si pitao može. WP8.1 radi savršeno na 512mb rama. Ako budeš gledao po ppi, nikad nećeš kupiti mob.
http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
15 godina
offline
Nokia Lumia 625

Posjedujem oba uređaja.

Prednosti su, iako ne toliko bitne, na strani 625.

Ekran iako veće dijagonale se čini jasnijim, dok se na 630 zbog Clearback ekrana više poznaju pikseli.

 

Oba rade veoma fluidno, jedina aplikacija koja zastajkuje je Viber, ali to je do te aplikacije.

 

Prednost 625 je i tipka za kameru, dok 630 out-of-the-box ima 8.1 koji ima mnogo korisnih promjena u odnosu na 8.0.

 

Kako i 625 uskoro dobiva (prva od starih Lumija) nadogradnju, moj izbor pada na nju.

Ipak LTE podrška znači više od dvije jezgre u ionako veoma glatkom radu.

 

Glasnoća je pristojna za mobitel, nije zvuk kao na HTC M8 ali je zbog dosta čvrste konstrukcije zadovoljavajući i bez puno šuma.

 

Za spajanje sa PCem treba sitan programćić, dok ostalo bitno (poruke i sl.) sprema u One Drive, što je zgodno jer imam oba mobitela syncana pa na svoj Live account dobivam poruke neovisno o kojem broju se radi, sve u inbox poruka. Kao da imaš isti broj, no sa blagodatima druge tarife.

 

Prebacivanje je jednostavno, bez gluposti tipa Itunes ili Kies.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.7.2014 0:25 (wyks).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 625
Ako imas na racunalu Windows 8, onda ti netreba nikakav program. I update je vec stigao za l625.
http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 625
x18x05x kaže...
Ako imas na racunalu Windows 8, onda ti netreba nikakav program. I update je vec stigao za l625.

Nekima još nije.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
10 godina
offline
Nokia Lumia 625

Meni nije bem ti T-com il T-mobile il neznan koga već al znam da pocinje s T

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 625

Iako ne spadam u ovu temu, samo da napišem da u životu GOREG mobitela od lumie nijesam imao! U mene Lumia 620, baterija, kamera(purple fringe), ZVUČNIK(pozicija istog), preosjetljiv ekran a namjestio na normalno; WP8 dobar ali fali dosta sitnica, = užas! Od dobrih stvari svakako Osobe(people) aplikacija, Outlook mail, HERE Drive+.....mmmm....nema više dobrih:)

Nekako mi se čini da je cijeli mobitel izrađen od recikliranih materijala, što mi se nikako ne sviđa, slično je i sa L625. Nekako mi se čini da jako puno troši bateriju kada ima puno onih live tile 'ikonica', sve je to isto ikona ili tile samo nam prodaju muda pod bubrege! STAY AWAY from Nokia phoes. Android phones (>1GB ram) rules:) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 8:57 (Žohar).
Moj PC  
0 18 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 625
Žohar, tvoji fanboy problemi su veći nego si želiš priznati. Zato pravac ludara.
http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
9 godina
protjeran
offline
Re: Nokia Lumia 625
Žohar kaže...

Iako ne spadam u ovu temu, samo da napišem da u životu GOREG mobitela od lumie nijesam imao! U mene Lumia 620, baterija, kamera(purple fringe), ZVUČNIK(pozicija istog), preosjetljiv ekran a namjestio na normalno; WP8 dobar ali fali dosta sitnica, = užas! Od dobrih stvari svakako Osobe(people) aplikacija, Outlook mail, HERE Drive+.....mmmm....nema više dobrih:)

Nekako mi se čini da je cijeli mobitel izrađen od recikliranih materijala, što mi se nikako ne sviđa, slično je i sa L625. Nekako mi se čini da jako puno troši bateriju kada ima puno onih live tile 'ikonica', sve je to isto ikona ili tile samo nam prodaju muda pod bubrege! STAY AWAY from Nokia phoes. Android phones (>1GB ram) rules:) 

Siguran da je to bila Nokija u pitanu???{#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 625
x18x05x kaže...
Žohar, tvoji fanboy problemi su veći nego si želiš priznati. Zato pravac ludara.

Nemoj tako. Nokijin sam fanboy još od 2002. i modela 3310, stoga...{#}

11 godina
offline
Nokia Lumia 625

Šta mislite 625 ili 630,kužim da je 630 nasljedni model ali mi 625 djeluje bolje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 625
evang kaže...

Šta mislite 625 ili 630,kužim da je 630 nasljedni model ali mi 625 djeluje bolje.

625, 630 ima puno nedostataka.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
13 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 625

Vlasnik sam Lumie 625 sad već kojih 3 tjedna i primijetio sam dosta nedostataka.

 

1. Ne znam kako je s vašim uređajima, ali moja Lumia se nakon nekih 10-tak minuta normalnog korištenja zagrije, nije to nešto pretjerano niti vruće, ali živcira.

 

2. Imam problema s tipkom za otključavanje, ponekad moram 3 puta pritisnuti da se otključa - baš uvijek je to 3. Ne smeta jako, ali opet živcira.

3. Jedno vrijeme se je iz čista mira reboot-ala a pri tome su se datum i vrijeme resetirali na neka čudna vremena i datume - vjerojatno od zadnjeg update-a, no sad je (da pokucam o drvo {#} ),  dobro - nakon što sam napravio hard reset.

 

Ne znam kakvo je stanje na ostalim uređajima, ali moj ima ove bugove, nadam se da su softverske prirode i da će se riješiti sad s novim update-om, a ako nisu onda mislim da ću morati nositi na reklamaciju {#}. Sve u svemu, ja sam zadovoljan, čak i prezadovoljan, samo kažem, bilo bi odlično da nema tih bugova.

Svijet Androida - vaš vodić kroz Android
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 625

Spremam ga se uzet, ali jedino mi veličinom ekrana ne odgovara u potpunosti, no ajde..

 

Zadnjih godinu dana imam Prestigio sa 5" ekranom koji mi jednostavno nije baš sjeo, odnosno nepotrebno mi je prevelik i iz tog razloga prelazim na manji ekran.

 

Lumia 625 ima 4.7" što nije baš nešto extra manje do 5", no dimenzijama je manji za 1cm u "visinu" i nekih 0.7cm u širinu.

 

Idealna veličina ekrana za mene je 4.5", odnosno Lumia 630, ALI ona nema sekundarnu kameru niti LED bljeskalicu u odnosu na Lumiu 625.

 

Još bi i pregrizao što nema front kameru, ali ne mogu pregristi što nema dvije stvari: bljeskalicu + front kameru.

MiR; Prestigio PAP 5000T DUO on stock JB 4.1.1
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.8.2014 11:31 (Omerta23).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Nokia Lumia 625

Hvala na odgovoru,zanima me još jedna stvar,da li se osjeti nedostatak rama na 625ici ,jer trenutno imam android sa 512mb i to je grozno.

Još jedna stvar koja malo ide u OT:

Gornja granica koju sam mislio potrošit je nekih 1500kn,na Mobicity Lumia 625 bi došla cca 1100kn,ali sam naletio i na Lumiu 930 cca 1600 kn ,pa me zanima jel mislite da li bi se isplatilo dat 500kn više za taj mob?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 625

Općenito se na WP ne osjeti to što ima 512mb RAM-a jer drugačije koristi memoriju od Androida. Ja sam prije imao Android s 512mb i to je bila katastrofa, ali ovdje se to ne osjeti. Multitasking radi na vrlo dobro, nema trzanja, sve je fluidno.

 

Lumia 930 je po meni trenutno jedan od najboljih WP uređaja na tržitšu, tako da se po mojem mišljenju definitivno isplati malo više platiti + to je ovogodišnji model, dok je 625 od prošle godine.

Svijet Androida - vaš vodić kroz Android
11 godina
offline
Nokia Lumia 625

Znači za nekog poput mene tko spada u ne zahtjevne korisnike 625 bi bio dobar izbor,od moba bi htio da:

- je relativno fluidan

- da sa vremena na vrijem mogu opalit OK sliku

- da ne moram instaliravat romove i slično,htio bi doslovno što se veli plug and play

- da GPS radi kak spada,jer mi na trenutnom mobu treba cca 5 min da proradi

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.8.2014 12:37 (evang).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 625
evang kaže...

Znači za nekog poput mene tko spada u ne zahtjevne korisnike 625 bi bio dobar izbor,od moba bi htio da:

- je relativno fluidan

- da sa vremena na vrijem mogu opalit OK sliku

- da ne moram instaliravat romove i slično,htio bi doslovno što se veli plug and play

- da GPS radi kak spada,jer mi na trenutnom mobu treba cca 5 min da proradi

I za zahtjevne korisnike je 625 super, tako da..

Fluidan je, uzima ok slike, nema potrebe za romovima a gps te nađe za 5 sek (sad baš testirao) u zatvorenom prostoru.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
11 godina
offline
Nokia Lumia 625

Postao sam vlasnik L625.

 

Kamera je ok, ništa specijalno, slušalice li-la, no po potrebi mogu kupiti bolje. Ostalo: *paf*

 

Prvi put na WP i ova 8.1 je ugodna za oko, intuitivna i genijalna. Tema koju sam si složio je čisti sex, a učestala crna pozadina vrlo pregledna i ugodna za oči, pogotovo u mračnim prostorima. Budući da su pojedinci po kojekakvim stranicama kritizirali loš ppi i stoga loš display, malo me to plašilo, ali mi je drago što mogu reći da je itekako zadovoljavajuć za moje potrebe. Pokušao sam gledati film - izvrsno. Jednostavnost prebacivanja podataka s računala na mobitel bi trebala biti na svako OSu kao na ovom, gotovo pa da žalim iOS korisnike po top pitanju, a ni Android nije pregledan kao što bi mogao biti. Svjestan sam određenih limitacija, no kako nisam ljubitelj desktop gadgeta (što na PCu, što na mobitelu) osobno ih ne osjećam, a igra s veličinama ikona mi je i više nego zadovoljavajuća. Lijepo i funkcionalno. Manjak performansi se ne osjeća, sve radi savršeno fluidno, poput bose dvadesetogodišnje Meg Ryan u ljetnoj haljini na livadi. :D

 

Mobitel ugodno leži u šaci (moja je prosječne veličine) uz za mene ugodan osjećaj mase. Pohvalio bih i jednostavnost pristupanja kameri - fizička tipka. Ako se lagano stisne, izoštrava sliku, a uz jači kontakt okida - baš kao kod pravih fotića. Kao što rekoh, kvaliteta nije ništa specijalno, no nije ni loše. Sviđa mi se i jednostavnost promjene maske, kao i ponuda na internetu za pristupačnu cijenu.

 

Nisam ja lud, ne pričamo o high-end uređaju, no za cijenu koju sam platio dobio sam više nego što sam očekivao. Vjerujem da će zahtjevnije neka skuplja Lumia s Carl Zeiss optikom i ostalim poboljšanjima oduševiti. Idem nastaviti istraživati, a ako još ima onih koji bi htjeli, a "boje" se, probati Windows Phone === probajte - you just might like it. 

 

Hvala bugovcima na informacijama, bili ste od velike pomoći u odabitu uređaja. :)

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Nokia Lumia 625

Mislim da ću danas popodne postat vlasnik 625ice,hvala svima na pomoći.

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Nokia Lumia 625

Di vidim koja je verzija windovsa i jel se treba ručno apdejtat ili to automatski dolazi?Radi se o tele2

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia Lumia 625
evang kaže...

Di vidim koja je verzija windovsa i jel se treba ručno apdejtat ili to automatski dolazi?Radi se o tele2

Gore ti je 8.0 ali pokreni nadogradnju - mislim da imas dvije , tri .

Sa nadogradnjom ti dolazi i 8.1.

11 godina
offline
Nokia Lumia 625

A kak ju pokrenem,sry na bedastim pitanjima uzeo sam mob prije par sati pa zujim.

Još jednu stvar,jel postoji ikakva aplikacija ekvivalentna gtalku,nije da mi je nešto ekstremno bitno,imao sam na starom androidu pa da imam i tu ako je moguće.

Inače oduševljen sam mobom.

 

i

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Nokia Lumia 625

Znaci cijeli zaslon s dva prsta gurnes lijevo.

U padajucem izborniku skrolas dolje do Postavke.

U postavkama opet skrolas dolje do Azuriranje telefona - i tu se skriva {#}

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Nokia Lumia 625
Alien 22 kaže...

Znaci cijeli zaslon s dva prsta gurnes lijevo.

U padajucem izborniku skrolas dolje do Postavke.

U postavkama opet skrolas dolje do Azuriranje telefona - i tu se skriva {#}

 

Zašto s dva prsta kod mene najnormalnije ide i s jednim
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice