Sony Ericsson Satio

poruka: 54
|
čitano: 47.054
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Ericsson Satio".
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Satio

Jel mi moze neko kazati sta dolazi u originalnom pakiranju telefona koji se prodaje u Hrvatskoj? Koliko vidim ovde u Makedoniju oprema koja se dobije je prilicno siromasna, na primjer nema TV Out kabla, kutija (ambalaza) deluje prilicno ofucano ....kao da ste kupili Nokiju  Belji se (mala sala). Na primjer ja kada sam kupio SE C905 oprema je uistinu bila raskosna pa i samo pakiranje je bilo luksuznije, TV Out kabl, Sony stick, krpica, CD i sve to...

 

Ovo pitam posto vidim na raznim forumima da SE zna isporuciti razlicite opreme u razlicitim regionima Europe. Na primjer sa nekim modelima SE-a su dolazili i zvucnici (mozda je bilo to marketinska fora...ko ce znati)

 

I najzad, ali iskreno, kolika je razlika u kvaliteti fotke izmedu SE C905 i Satia?

A poet who reads his verse in public may have other nasty habits. Lazarus Long
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony Ericsson Satio

ne znam ja sam dobio svasta futrolu neki stalak krpicu neke bolje in ear slusalice , tv out kabal  pa mislim da je to ok pa nisam kupio ne znam nokiu

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2010 21:02 (Pislje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
[Recenzija] drpetric: Sony Ericsson Satio
Kada je riječ o multimedijskim mogućnostima mobitela, Sony Ericsson je gotovo uvijek bio tržišni predvodnik, donoseći inovacije koje su drugi kopirali. Po pitanju načina interakcije s korisnikom, s druge strane, Sony Ericsson je najčešće kopirao druge. I jedna i druga priča ponavljaju se i s modelom nazvanim Satio. Riječ je o prvom mobilnom telefonu čiji pozadinski fotoaparat donosi rezoluciju od donedavno za ovaj tip uređaja nezamislivih 12 megapiksela, ali istovremeno i prvom pravom Sony Ericssonu koji ima ekran osjetljiv na dodir.
Istina je da je i prije bilo aparata ovog proizvođača s tim tipom ekrana (sjetimo se čitave serije P te aparata X1), no tada su to ipak bila hibridna rješenja, upotpunjena pravom tipkovnicom. Jedan od najvećih trendova na tržištu mobitela u posljednje dvije godine upravo su ekrani osjetljivi na dodir koji su do te mjere funkcionalni da se u njih ne ugrađuje još i tipkovnica; konačno je i ovaj proizvođač predstavio nešto takvo.
Dakako da Satio ne prepoznaje samo dodire, već i pomake prstiju na ekranu, što iskustvo s telefonom čini znatno ugodnijim, no voljeli bismo kada bi softver bio nešto brži, odnosno kada bi naprosto malo brže reagirao na naredbe zadane prstima - riječ je o Symbianovoj platformi Series 60, prilagođenoj uobičajenim vizurama ovog proizvođača. Svidjelo nam se što se s uređajem isporučuje dodatak za telefoniranje bez ruku (handsfree), postolje za gledanje videa, USB čitač memorijske kartice, torbica za nošenje i microSD kartica s kapacitetom od čak 16 GB.
Aparat je tehnički na najvišoj mogućoj razini – podržava protokol HSDPA, ima mogućnost spajanja na Wi-Fi mreže, dolazi s GPS-om i izuzetno dobrim MP3 playerom, no najveći adut mu je upravo fotoaparat sa spomenutom visokom rezolucijom. Kako smo i navikli od Sony Ericssona, slike koje proizvodi bolje su od fotoaparata na bilo kojem drugom mobitelu i kvalitetom skoro blizu prosjeka koji se nudi u svijetu kompaktnih fotoaparata. Utoliko je zgodno što su sa Sonyjevih fotoaparata preuzete funkcije detekcije lica i osmijeha.
ukupna ocjena
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Recenzija] drpetric: Sony Ericsson Satio
Petricu, zašto recenzije Satia i N900 tek sad? Pa oba su vani već odavno.
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Satio

Tuzno je sto prve serije su (bile?) bugovite i jos tuznije je sto ih niti SEUS   ne moze "popraviti". Uglavnom preko SEUS-a se dobija malo brze vrijeme reagiranja ekrana, veca stabilnost, baterija dulje traje i tako..

 

Ipak modeli koji su prozivedeni pre mijesec dana (friski, dakle) ne rade uopce probleme. Ajd dobro, zna na kratko smrznuti kada malo brze pregledavate fotografije ili poklikate vise necega odjednom ali stvar sljaka.

 

Isto je bilo i sa prvim serijama C905 (zvucnik), XPERIA (pucanje kucista)...ocito i nazalost ispada da je krajni potrosac beta tester posto ove velike korporacije nemaju vremena da testiraju uredaje ili uopce ne zele "ugraditi" kvalitetu u finalni prozvod.

 

Uzgred, slike nisu nista bolje od one uslikane sa C905 (nadam se da sam u krivu) posto ga koristim samo 2 dana uporedno sa C905-icom ali i dalje su najbolje u svetu mobitela.

-Ništa ne znam, a đe da znam?- Ekrem Jevrić
 
0 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
RE: [Recenzija] drpetric: Sony Ericsson Satio
Šef kaže...
Petricu, zašto recenzije Satia i N900 tek sad? Pa oba su vani već odavno.

To su iste recenzije koje su objavljene u Bugu u vrijeme kada su ti mobiteli tek bili lansirani na tržište, pa rekoh zašto sada s odmakom ne staviti ih i na web...

drpetric
16 godina
offline
RE: [Recenzija] drpetric: Sony Ericsson Satio
drpetric kaže...
Šef kaže...
Petricu, zašto recenzije Satia i N900 tek sad? Pa oba su vani već odavno.

To su iste recenzije koje su objavljene u Bugu u vrijeme kada su ti mobiteli tek bili lansirani na tržište, pa rekoh zašto sada s odmakom ne staviti ih i na web...

Aaaaa, zato!... hihihi

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Recenzija] drpetric: Sony Ericsson Satio
drpetric kaže...
Šef kaže...
Petricu, zašto recenzije Satia i N900 tek sad? Pa oba su vani već odavno.

To su iste recenzije koje su objavljene u Bugu u vrijeme kada su ti mobiteli tek bili lansirani na tržište, pa rekoh zašto sada s odmakom ne staviti ih i na web...

  Znam, ali je odmak veliki...

Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Satio

dobio sam satio u 12 mjesecu, iz prve mi se cinio odlican dok nisam poceo imat problema sa njim

 

prvo baterija mi traje jedan dan, nemogu nis radit na njemu, baterija mi se zagrije tak jako da mislim da ce mi mobitel eksplodirat, stalno mi gubi signal , kad sam na internetu kaze mi da nema vise mjesta na c disku makar je sve izbrisano, i zbog istog problema mi se stalno blokira dok ulazim/izlazim u aplikacije

 

drugo softver imam naj noviju nadogradnju a aplikacije u satiu su mi izgubile licencu pa me stalno trazi brojeve mobitela da mi naplati licencu, npr. nemam opce GPS

 

ima li ko kakvih rjesenja?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Satio

Imam istih problema...mobitel je odlican za slikanje...mane su mu sto je jako jako kratka baterija,multimedija nije dobro napravljena(dok slusam pjesme stalno moram otkljucavan da bi stiso ili poglasnio dok na nekim mobitelima mozes duze drzat tipku pa se premjesti pjesma u svakom slucaju ako vam treba fotoaparat sa funkcijama mobitela onda je satio pravi izbor u slucaju da vam treba mobitel sa muziku,internet i takve stvari svakako bi bilo bolje uzet iPhone ili nesto drugo...btw software od nokie je u njemu sto mi nije nesto

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Satio

Moram konstatirati da se sa par zadnjih komentara ne slažem. Imam satio vec skoro 8 mjeseci i iskoristio sam ga full, odnosno sve njegove performanse. Normalno da SE ne zeli osigurati licencu za quick office, adobe acrobat reader ili karte i aplikaciju za gps kada nema koristi od toga. No, da ste potrazili malo na internetu pronasli bi puno licenciranih aplikacija i gps karata koje su besplatne. Naime postoji mjesto na internetu gdje korisnici Satia svakodnevno razgovaraju o problemima i daju si savjete za bolju upotrebu mobitela. Moguce je i skinuti pregrst aplikacija, čiji broj je vec skoro nadmazio one od Iphonea. O usporedbi satia i iphonea necu ni raspravljati. Satio podrzava full hd igrice i full hd videa, dok iphone nNE. Korisnik koji je naveo da se vise isplati uzeti iPhone, OPET NETOČNO! Jedini iPhone koji može konkurirati satiu je 3GS, no pogledate li koliko je on skuplji od satia normalno je da se to ne isplati, jer očito je da kod iPhone 50% cijene predstavlja proizvođač Apple.

 

no da se vratim na to mjesto na internetu, svi zainteresirani neka se jave na private message i dobit ce upute :)

16 godina
offline
Sony Ericsson Satio

zanima me, može li mi itko tko ima satia reci koliko je watti punjac

ja svog zagubio, a imam punjac od SE S500i pa ne znam jel ga smim iskoristit

www.stripovi.tk
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Sony Ericsson Satio

ovaj telefon je najlošiji od svih kojih sam imao...kamera mu je lošija od Sonyjevog 7.2mpx aparata,poslije nadogradnje softvera response time je postao užas sve je postalo tako sporo,kad pričate s nekim zvuk je užas,zvučnici su slabi i loš im je kvalitet,telefon je pun bugova em na kameri em kad se probate konektovati negdje ima velikih problema mora se isljučiti tečefn da bi se izašlo iz neke aplikacije....njegova aplikacija za facebook je užas !!! čak nema ni mogućnosti chatovanja....sve u svemu ocjena 2/10 jedino što je dobro na njemu je video kamera i ništa drugo...

Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Satio

Mobitel je zakon brz je koristan dobra kamera dobra memoriska 

tell me what you see
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Satio

Kupio bih sony ericsson satio. Čuo sam za neke probleme sa softwaerom kad je izašao.

Zanima me jesu li ti problemi otklonjeni  i je li sad sve u redu. Hvala

Juraj Pernar
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Satio

kupion sam satia i moram priznat da sam super zadovoljan s njim,baterija je super za takav mob,sve radis avršeno.kamera je fantastična,nemam nikakvih problema i stvarno se ne mogu požaalit

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Satio

baterija slaba, spor, bla bla... procitaj upute koje su dosle uz njega i vidjet ces da pise da vadis bateriju svakih 24 sata da bi se blokovi rama ocistili... i tu vam je rijesen sav problem s bugovima... naravno ako ga pravilno "apdejtate"... ja sam imao jedan problem sa njim na kameri koji nisam mogao rijestiti samo zbog nepravilnog updatea...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Satio

osim kamere Satio je prosjecan telefon i nemoze se mjeriti cak ni sa Iphone 3gs tako da ima i bolji telefona od satia mislim da su ga prnapuhali da nije nesto poseban

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Ericsson Satio

Da i meni se malo cijena čini nerealnom s obzirom na ostale mogućnosti,

no zanima me koji je trenutno najbolji fotoaparat na mobitelu.

Ako netko zna, koji model bi to trenutno bio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Ericsson Satio
mattossi kaže...

satio je najbolji mobitel!

 

ako je neko zainteresiran za ovak komplet neka mi se javi na ovaj e-mail: ivan.mattossi7@gmail.com

najbolji mobitel ako želiš iskusit još neviđene bug-ove

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Satio
overhaul kaže...

Da i meni se malo cijena čini nerealnom  s obzirom na ostale mogućnosti,

no zanima me koji je trenutno najbolji fotoaparat na mobitelu.

Ako netko zna, koji model bi to trenutno bio?

  ja sam imao se satio,ja mislim da trenutno ima najbolju kameru,led flash,slika u mraku sa zoomom cista ko suza,i najmanja slova citas bez problema

tureburevalja
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Satio

Imam problem sa ovim uređajem, ne mogu na njega ništa instalirati, za svaku aplikaciju mi kaže da ima problem sa certifikatima, kako ću to riješit???

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Satio

Zelim sebi kakvi programa skinuti za Satio dali mozete mi predloziti gdje softvere pronaci ?Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Satio

znas li da li se moze ic na net ( 0.facebook.) . jer me stalno trazi wi -fi? i ako da kako da to namjestim

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice