Pojacivac wireless signala izdvojena tema

poruka: 144
|
čitano: 224.844
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala
Batista kaže...

A Robica, kaj sumnjas u mene ?  {#}

Nikad! 

 

{#}

Tempus fugit
10 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala

evo da možeš preračunati snagu jer dB je jedinica pojačanja a dBm i dBW za snagu

 

http://www.rapidtables.com/electric/dBm.htm

 

skrolaj na dnu imaš tabelu iako ima i konverter za unesene podatke {#}

10 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Mozda glupo pitanje ali dal se moze 3G signal na mobu kako pojacati? Doma trenutno lovim 2 crtice signala....

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Pojacivac wireless signala

Ne pratim puno ovu temu, ali bih vas pitao misljenje o ovom uredjaju: Samsung SE-208BW Wireless Smart Hu

Da li se on moze povezati bezicno sa modemom i djelovati kao pojacivac wireless signala ili on ustvari sluzi kao modem? Sto tocno znaci wireless smart hub i s cim se povezuje (u opisu pise sa external storage devices, znaci npr. sa vanjskim hardom?? wtf..)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala

U specifikacijama uređaja sve piše ali bez testa uređaja nije "lako" protumačiti, da uređaj podržava WAN dovođenjem istog na LAN port, ALI ujedno nije i modem, uređaj uz pravilnu konfiguraciju podržava konfiguraciju WIFI mreže,... uređaj primarno služi sasvim drugoj namjeni!

Redom ovako; kao prvo na linku prodavača , prodavač je umjesto ispravnog naziva artikla "SE-208 BW" za naziv artikla napisao "Samsung SE-208BW Wireless Smart Hub" što svakako zbunjuje?, ispravan naziv na stranicama proizvođača uređaja je link, aplikacija potrebna za rad uređaja nosi naziv "Mobile Smart Hub".

Primarna funkcija Samsung SE-208 BW je "optical SMART HUB" dakle uređaj koristeći "Samsung all share" ili "DLNA" tehnolugije služi za žično i/ili bežično sreamanje mnoštva podržanih formata multimedijskih sadržaja između ugrađenog optičkog čitača CD/DVD medija  i Samsung smart-TV, računala, tablet i smart-phones uređaja. Za rad (streamanje) preko SE-208 BW uređaja potrebna je aplikacija "Mobile Smart Hub" a postoje softwerske verzije aplikacije za Android, iOS i WIN platforme, na Samsung smart TV uređajima aplikacija je isto tako podržana link. Osim navedenih osnovnih mogućnosti uređaj podržava i mnoštvo drugih link. Za navedenu cijenu uređaj predstavlja isplativu kupnju, redakciji predlažem test uređaja.  

9 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Ljudi mene zanima da li sa tim pojacivacem/usmjerivacem mogu da hvatam signale tj da pojacam prijem signala jer kod mene je pomal komplicirana situacija tj provalio sam susjedu sifru al nmg da imam signal koji omogućava brz internet tako da sam si kupio wireless antenu sa usb prikljuckom al nije to to pa se pitam da li to moze da pomogne

 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Diže staru temu znam, ali dobio sam šrotex od rutera speedport w724v, nema antene a signal od moje sobe do boravka užas izgubi na snazi.

Kako da to pojačam, a limitiran sam mjestima di ga mogu stavit radi kablovanja, zida i to.

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wireless signala
fila2208 kaže...

Diže staru temu znam, ali dobio sam šrotex od rutera speedport w724v, nema antene a signal od moje sobe do boravka užas izgubi na snazi.

Kako da to pojačam, a limitiran sam mjestima di ga mogu stavit radi kablovanja, zida i to.

 

 Sjebes modem i trazis novi ...naglasis zte.. iz iskustva govorim

 

Nemoj ga vidljivo sjebat

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2015 22:11 (ante5656).
14 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

si na optici i ako si koju brzinu imas jer ztee podrzava samo do 100mbps a ovi supci do 500mbps
tako da ako imas optiku i imas preko 100 brzinu neces dobit drugi.

ako si na VDSL onda jedino zte ili ovo
ako si na obicnoj parici mozes ganjat sx 763 ili speedtoucha ali speedtouch se meni ne svida radi portova i otvaranja njih.
dok za sx 763 imas open wrt i mozes cudo napravit od njega :) ali doslovno cudo

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

imam ovaj wifi adapter pa me zanima dali postoji kakav nacin da pojacam prijam signala na njemu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Pozdrav ekipa, moze jedno pitanje za dobro upućene. Iman paket koji seže do 80mbs downloada, kad spojin kablon bude i više kad san u istoj sobi bude oko 80 ali kad san u svojoj sobi na pcu ili na mobitelu download bude oko 20-30 , signal je redovito na 3-4 crtice sad me zanima bili men tu pojačivač signala išta pomoga ili je to jednsotavno tako?

Not funny dude
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala

Lan kabal je sigurna i kvalitetna veza bez mogućnosti smetnji od drugih uređaja naprema WiFi koji je ograničen udaljenostima i preprekama kao što su zidovi a pogotovo smetnji od drugh WiFi uređaja u okolici.

Za WiFi treba odabrati u postavkama kućnog ruterakanal sa što manje drugih jačih korisnika i wifi-adapter sa vanjskom štap antenom na njemu te ga postaviti na povišeno mjesto jer tako ima bolji signal.

Kod te brzine od 20-30Mbps bi se reklo da koristiš wifi-adapter na PC koji nema "n" mod već da radiš sa "g" modom kojem je realan max oko 25Mbps a teoretski 54Mbps.

Prije promjene kanala provjeri u svojoj sobi i kod rutera sa npr "wifi analyzer" na smartfonu koji je čistiji kanal.

Ukoliko tvoj wifi-adapter nema "n" mod trebaš nabaviti novi sa "n300" ili bar "n150" .

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2016 9:36 (AF139).
10 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Vjerojatno si mi sve reka, al ja nista nisan skuzija. Šta mi je zapravo radit?

Not funny dude
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Pozdrav svima!
Imam 2 stana u jednoj zgradi. Jedan je u prizemlju (nema rutera) i jedan na prvom katu, ali na drugoj strani zgrade (tamo je ruter).
Imam Thomson TG 782i od T-coma
E sada, kakav bi pojačivač trebao uzeti i jel bi mi to bilo od kakve pomoći.
Kad idem u stan u prizemlju, na laptopu mi bude jedna crtica wifi-a taman do pred ulazak u stan. Kad uđem u stan, gotovo, nema više veze.
Zgrada je starija, pa su i zidovi dosta deblji,a to vjerojatno igra veliku ulogu.
Znači zanima me samo jel bi mi pojačivač bio od pomoći i  ako bi, koji bi mi bilo najsigurnije uzeti?
Ako mi pojačivač ne može pomoći, možete li preporučiti neko drugo rješenje?

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2016 14:51 (djabua7).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
djabua7 kaže...

Pozdrav svima!
Imam 2 stana u jednoj zgradi. Jedan je u prizemlju (nema rutera) i jedan na prvom katu, ali na drugoj strani zgrade (tamo je ruter).
Imam Thomson TG 782i od T-coma
E sada, kakav bi pojačivač trebao uzeti i jel bi mi to bilo od kakve pomoći.
Kad idem u stan u prizemlju, na laptopu mi bude jedna crtica wifi-a taman do pred ulazak u stan. Kad uđem u stan, gotovo, nema više veze.
Zgrada je starija, pa su i zidovi dosta deblji,a to vjerojatno igra veliku ulogu.
Znači zanima me samo jel bi mi pojačivač bio od pomoći i  ako bi, koji bi mi bilo najsigurnije uzeti?
Ako mi pojačivač ne može pomoći, možete li preporučiti neko drugo rješenje?

Daj neku skicu, gdje su stanovi, stubišta, lokacije kompjutora/routera.

Provlačenje LAN kabela i postavljanje plastičnih kanalica po zgradi/stubištima, pretpostavljam ne dolazi u obzir?

Možda, ako su ti prostorije gdje su kompjutori/router na istoj strani zgrade, na vanjskoj strani prozora staviti WiFi antene pa tako ostvariti vezu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

ja imam TL5210G i isto sam na komsijinom ruteru im ali za njega nesto da jos pojaca signal?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala

Evo slike, na brzinu sam skicirao,pa i nije baš najljepše ispalo :D
http://i64.tinypic.com/of1t9w.jpg
Što se tiče kabla i kanalica.. jako teško, to bi baš bilo s kraja na kraj, kroz stubište i 2 hodnika.

15 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala
djabua7 kaže...

Evo slike, na brzinu sam skicirao,pa i nije baš najljepše ispalo :D
http://i64.tinypic.com/of1t9w.jpg
Što se tiče kabla i kanalica.. jako teško, to bi baš bilo s kraja na kraj, kroz stubište i 2 hodnika.

Loviš li signal mobitelom iz gornjeg stana u malom hodniku u donjem stanu?

Koliko crtica WiFi signala imaš?

Možeš li router u gornjem stanu prebaciti u mali hodnik da bude bliže donjem stanu i da se izbjegne jedan zid?

Ako da, onda bi mogao u tom malom hodniku u donjem stanu staviti još jedan router u repeater modu,

sve ovisi koliko su debeli nosivi zidovi i betonska ploča od poda i stropa.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.9.2016 19:43 (Matozan).
11 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala

Jedva jedna crtica na mobu.
Što se tiče malog hodnika,to je zajednički hodnik od tri stana, a nitko ne drži ništa "vrijedno" u njemu jer je stalno otvoren,pa to nebi bila baš dobra opcija.
A šta je sa onim antenama koje se kakti uštekaju na usb ulaz u laptopu, da laptop bolje prima wifi signal? Jel to valja k čemu ili je to više bacanje love uzalud.

15 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Pa u svakom slučaju je bolje koristiti neku drugu antenu (recimo TL-WN722N) umjesto od laptopa,

uzmeš dugački USB kabel (max. 10m, ako se ne varam) i antenu staviš što bliže gornjem stanu.

Eventulano još na antenu stavišOVO da pojača i usmjeri signal. I/ili staviš na ovaj TP-Link-ov stick još jaču antenu.

Možeš samo probati, garantirati ti ne može nitko, da li će dovoljno dobro raditi ili neće/pucati veza

kad netko od susjeda upali neki uređaj koji inače smeta WiFi signalu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pojacivac wireless signala

Ok, hvala puno na pomoći!
Budem nešta iskombinirao od svega toga.
Ako uspijem dogovoriti sa susjedima, pokušat ću provući kabal i kanalice, jer to je izgleda najsigurnije rješenje,a mislim čak da bi u hodniku mogao provući kabal kroz kanalicu od parlafona, tak da mi je to olakotna okolnost :)

11 godina
offline
Pojacivac wireless signala

Opet ja...
Danas sam našao cijeli put kanalicama(od parlafona) iz stana na 1. katu u prizemlje, tako da bi ipak mogao provući žicu u drugi stan bez da ja sam postavljam kanalice.
Zanima me je li netko već radio ovako nešta i što mi sve treba da si provedem žicu do drugog stana?
Žica bi bila duljine nekih 20-ak metara. Ruter mi je Thomson TG782i i od svih ulaza zauzeti su mi 1.(telefon) i 4.(dsl)
http://www.njuskalo.hr/image-bigger/mrezna-oprema/thomson-tg782-odlican-router-povoljno-slika-33842658.jpg

Što bi mi trebalo za drugi stan? Jel bi bio dobar isti ovakav ruter? Na koji bi točno od ovih ulaza trebao uštekati žicu koju ću provodit do drugog rutera u prizemlje?
Hoće li mi signal i brzina biti jednaka kao u stanu na 1. katu gdje je glavni ruter ili će i brzina i signal biti nešto slabiji?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wireless signala

Trebao bih prepruku nekog wireles pojacala,koja radi na wpa2 mrezi i da moze uhvatit signal od routera koji se nalazi na udaljenosti od 40 m.i da onda mogao spajat mobitelom.

Na kompu koristim airlive wl1600 usb sa 8 db antenom ima oko 60-70% signala.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice