Pomoć oko izrade - potrebna vještina električara

poruka: 6
|
čitano: 2.797
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko izrade - potrebna vještina električara

Poštovani forumaši,

 

Trebam da mi netko tko se kuži u elektroniku i rad s lemilicom da mi napravi sljedeći elektronički sklop (ako se to tako i zove).

 

 

Prilično jednostavno izgleda i vjerujem da to netko napravi za cc sat vremena posla.

 

  (punjenje mobitela s 1.5V baterijom).

 

 

Voljan sam platiti sve. Od materijala do izrade. Neka mi se voljni stručnjaci jave na PM. (nadam se da nije preskupa izrada)

 

Isprike adminu ako sam pod krivu temu stavio.

 

Update: rješenje nađeno..hvala svima

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 6:43 (Raizen_87).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć oko izrade - potrebna vještina električa

Ne isplati se to raditi...

https://www.ebay.com/itm/5pcs-PFM-Control-DC-DC-USB-0-9V-5V-to-5V-dc-Boost-Step-up-Power-Supply-Module/251899469345?epid=1684013991&hash=item3aa660de21:g:JKsAAOSw7aBVGqFU:rk:7:pf:0

5 komada za 1,64$. Ako ti se to ne da čekati iz kine, pošalji mi svoju adresu pa ti ja pošaljem jedan komad.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 20:44 (koska182).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko izrade - potrebna vještina električa

Ne isplati ti se uopće igrati s takvim stvarima. Spajati mobitel od tisuću - dvije - tri kuna na nešto što nema nikakve regulacije ili zaštite...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izrade - potrebna vještina električa

Koska182 mi je dobru ideju dao.

 

Ne treba meni to zapravo za punjenje mobitela već za dokazivanje jednog eksperimenta. To da je moguće pokrenuti punjenje mobitela sa cc 1V (ili 1.5V baterijom).

Tako da ću zatvoriti ovo pitanje / potragu jer sam dobio dosta dobar odgovor!

 

Hvala ekipo!

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izrade - potrebna vještina električa

Naravno da je moguće, ali se s razlogom ne radi. Jednostavno, struja bi kod tako malog napona bila prevelika i zato se proizvođači odlučuju za efikasnije kombinacije sa serijski složenim baterijama. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Pomoć oko izrade - potrebna vještina električa

-dokazivanje? .. bez iskustva, recept za problem. :)

-oprezno s baterijama pogotovo accu, neovisno o naponu može doći do trenutnog pražnjenja, temperatura-pregaranje.. itd. 'pametna' elektronika nije samo ukras, osigurači i sl.. a teorija je ionako poznata, ne treba dokazivanje jer nije ništa novog nego parsto godina staro..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice