RFID citac kartica, slanje broja kartice na server

poruka: 7
|
čitano: 2.674
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RFID citac kartica, slanje broja kartice na server

Pozdrav,

 

treba mi neka preporuka opreme koju bi trebao nabaviti za jednu jednostavniju primjenu... Znaci trebao bi napraviti evidenciju ulaza gdje bi korisnik prislonio RFID karticu ili privjesak, a taj citac da nakon slanja napravi jednostavan HTTP request prema serveru koji ce to zapisati u bazu na udaljenoj lokaciji... sada vidim da je vecina tih citaca USB i to onda znaci da moram citat stalno imati spojen i upaljeno racunalo, a htio bi da je citac neovisan, znaci da ga spojim direktno na router preko LAN kabela.

 

Da li postoje citaci koji imaju u sebi taj neki mikrokontroler koji bi mi mogao odraditi to slanje broja kartice ili moram posebo uzimati nesto izmedju citaca i routera?

 

Ovo sam nasao za sada, ima LAN prikljucak i TCP komunikaciju:

https://www.aliexpress.com/item/1005002233864745.html

 

Kod nas sam nasao nesto ovako:

https://www.itvideo.hr/home/en/elektro-brave-i-pribor/kontrola-radnog-vremana/kontrola-pristupa-samostojeca-kroaccess-100-tcp-ip-kontrola.html

 

Ako netko ima iskustva koje bi bilo najbolje rjesenje za ovaj slucaj, a da mi ne otkaze ili zablokira za tjedan dana. Zato sam malo skeptican prema no-name citacima iz Kine. Znaci trebam RFID citac koji nakon ocitavanja odmah salje taj broj na internet server i to je to.. nikave druge kontrole ne trebam.

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: RFID citac kartica, slanje broja kartice na se

Koliko ćeš novaca istovariti za to, bolje da kupiš USB varijantu, spojiš ga na RPi2 ili noviji i radit će bolje i pouzdanije nego ovaj kineski sa TCP.

 

I zaboravi na HTTP, to su ti jako bazične naprave. 

14 godina
offline
Re: RFID citac kartica, slanje broja kartice na se
Nuclear_Phoenix kaže...

Koliko ćeš novaca istovariti za to, bolje da kupiš USB varijantu, spojiš ga na RPi2 ili noviji i radit će bolje i pouzdanije nego ovaj kineski sa TCP.

 

I zaboravi na HTTP, to su ti jako bazične naprave. 

 Koji protokol onda koristiti za prebaciti taj broj ocitane kartice? Postoji i arduino ili esp opcija, ali bas zbog tog dodatnog uredjaja koji bi se treba spojiti sam mislio nabaviti neki all in one citac koji bi to mogao izvesti, da smanjim potencijalne probleme...

8 godina
online
Re: RFID citac kartica, slanje broja kartice na se

Obično je neki njihov, nestandardni koji putem TCP ili UDP šalje broj kartice na neki server.

 

Opcija ti je nabaviti čitač sa RS485 ili 232 + odgovarajući RS485/232 na LAN konverter (device server) tipa Moxa DE-311 ili Tibbo.

 

Nećeš se usrećiti sa tim kineskim standalone, vjeruj mi, radim u firmi koja se između ostalog bavi i sa access control. Još nismo našli prihvatljiv RFID/NFC standalone reader sa mrežom...

14 godina
offline
Re: RFID citac kartica, slanje broja kartice na se
Nuclear_Phoenix kaže...

Obično je neki njihov, nestandardni koji putem TCP ili UDP šalje broj kartice na neki server.

 

Opcija ti je nabaviti čitač sa RS485 ili 232 + odgovarajući RS485/232 na LAN konverter (device server) tipa Moxa DE-311 ili Tibbo.

 

Nećeš se usrećiti sa tim kineskim standalone, vjeruj mi, radim u firmi koja se između ostalog bavi i sa access control. Još nismo našli prihvatljiv RFID/NFC standalone reader sa mrežom...

Onda izgleda da mi je pametnije ici na RP ili ESP32 + neki USB ili serial RFID citac... imam tu iskustva, samo me brine kakva ce biti stabilnost... znaci kada se pusti da li ce raditi bez problema kroz duzi period ili ce se blesirati... Znam da je tesko ovako reci, ali ako imas kakvog iskustva iz prakse ako ste radili neke long term projekte na RP?

8 godina
online
Re: RFID citac kartica, slanje broja kartice na se

RPi ti je puno stabilnije rješenje, dobra SD kartica + log2ram i radit će mjesecima bez greške. RPi2 na kojem mi je DNS server nisam valjda preko pola godine restartao... Naravno, bitno je i dobro napajanje - koristim 3A od nekog tableta.

 

Izbjegavaj wifi mikrokontrolere - meni je jedan esp32 radio mjesecima ali bi tu i tamo nestao sa mreže - spojiš se USBom na njega, program uredno vrti, sve kako treba ali ne odgovara na ping i ne reagira na web requestove. Resetiraš ga i radi...

14 godina
offline
Re: RFID citac kartica, slanje broja kartice na se
Nuclear_Phoenix kaže...

RPi ti je puno stabilnije rješenje, dobra SD kartica + log2ram i radit će mjesecima bez greške. RPi2 na kojem mi je DNS server nisam valjda preko pola godine restartao... Naravno, bitno je i dobro napajanje - koristim 3A od nekog tableta.

 

Izbjegavaj wifi mikrokontrolere - meni je jedan esp32 radio mjesecima ali bi tu i tamo nestao sa mreže - spojiš se USBom na njega, program uredno vrti, sve kako treba ali ne odgovara na ping i ne reagira na web requestove. Resetiraš ga i radi...

 Ok hvala, onda idem na RP i neki bolji rfid mifare usb citac.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice