Termostat problem

poruka: 7
|
čitano: 7.049
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Termostat pitanje

Ovu temu sam smjestio ovdje jer mi se ucinilo logicnim da cu ovdje naci kvalitetniji odgovor,posto ovdje "obitavaju" uradi sam majstori!

 

Proslo proljece dao sam ugraditi klima uređaj lokalnome majstoru,koji je izgleda nesta sjebo!

Rijec je o ovoj klimi.

Klima uvjek radi na max ili maximalno grije ili max hladi,ne radi automatika-znaci ne gasi se kada postigne zeljenu temperaturu i to je problem!

Jel moguce da je majstor krivo zice spojio?

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Termostat problem

Nisam klima majstor, ali kao što si stavio naslov, problem u termostatu/senzoru temperature,

a sumnjam da ti je majstor pored montiranja klime prćkao po elektronici?!

Dakle ili je hw problem ili toliko voliš hladno/toplo pa ti klima ne može nikad udovoljiti i ugasiti se.

Chuck Norris je dobio 2 na izlazu logičkog sklopa.
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Termostat problem

On kada ju je postavljao,htio je kabal od klime ustekati direktno u uticnicu-jer oni "to tako rade",ja sam mu predlozio da prekinemo kabal i da ga ustekamo direktnu u razvodnu kutiju koja se nalazi iza klime,jer tako bi sakrili kabal da nije ruzno!Cim je on meni rekao da on ne zna to napraviti,znao sam da on nije niti M od majstora.

Ja sam mu iz te razvodne kutije pokazao di je masa,faza i uzemljenje,te je tako spojio.

Kvaka je u tome sto je on morao spojiti strujom vanjsku i unutarnju jedinicu te mi je bio poprilicno nesiguran,jer nije niti gledao shemu.

 

Ne,ne volim toliko toplo,hladno,nego i klima i u kuci imam termostat koji pokazuje temperaturu.

Nekidan smo ju nastimali da nas ugrije na 22 stupnja,ona je digla temperaturu preko 34 stupnja i nije niti "pomislila " prestati grijati

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
14 godina
offline
Termostat problem

Majstor profesionalac a ti si još veći od njega on nezna šta je faza, 0 i uzemljenje i još mu dajes shemu da ti spoji pa kako misliš da će dobro spojiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Termostat problem
dreadmoore kaže...

Majstor profesionalac a ti si još veći od njega on nezna šta je faza, 0 i uzemljenje i još mu dajes shemu da ti spoji pa kako misliš da će dobro spojiti.

Ne kontam!

Ja nisam profesionalac,ali znam sta je sta-jer sam aktivno sudjelovao u izgradnji svoje kuce,a o klimama ne znam ništa.

Ja to gledam ovako-ako nije dobro spojio,klima po nekakvoj logici ne bi niti trebala raditi-ili se varam?

Zato sam ovdije i pitao.

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
13 godina
offline
Re: Termostat pitanje
Milka30 kaže...

Ovu temu sam smjestio ovdje jer mi se ucinilo logicnim da cu ovdje naci kvalitetniji odgovor,posto ovdje "obitavaju" uradi sam majstori!

 

Proslo proljece dao sam ugraditi klima uređaj lokalnome majstoru,koji je izgleda nesta sjebo!

Rijec je o ovoj klimi.

Klima uvjek radi na max ili maximalno grije ili max hladi,ne radi automatika-znaci ne gasi se kada postigne zeljenu temperaturu i to je problem!

Jel moguce da je majstor krivo zice spojio?

Nemam nikakvog iskustva s ovim uređajima ali nešto malo znam o split sustavima.

 

Ako sam dobro shvatio ovaj uređaj ima kapacitet od cca 3,5 kW. Uređaj bi trebao biti inverterski što znači da bi trebao biti energetski učinkovit (u razred A++ baš i ne bi vjerovao jer nije certificiran od neovisne kuće u Europi je to Eurovent). Razlika između invertera i neinvertera je u tome što inverterski prilagođava svoj rad potrebama prostora (čitaj trošđi manje električne energije i učinkovitiji je) a neinverterski u najvećem broju slučaja ima dva moda rada vanjske jedinice (upaljen kompresor i ugašen kompresor). Sad kad smo raščistili način rada prebacimo se na upravljanje. Ono što moraš savladati je upravljački uređaj i "modovi" rada kojima možeš upravljati. U 99% slučajeva u pitanju je bežični daljinski uređaj. On nam služi da postavimo odgovarajući režim rada.  Ako to nije dobro pstavljeno ni uređaj neće davati odgovarajuće parametre. Druga stvar je mjesto na kojem je uređaj postavljen da li je izložen suncu, nekom drugom ogrijevnom tijelu, ..... Kad si sve to raščistio onda trebaš razmišljati o tome da li je nešto dobro spojeno ili da li je nešto u kvaru. Ako uređaj radi u odabranom režimu onda je vjerojatno dobro spojeno.

 

Mojti je savjet da reklamiraš rad uređaja i tražiš da ti pošalju ovlaštenog servisera po mogućnosti ne istoga koji ti je montirao uređaj.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
offline
Re: Termostat pitanje
mario.L_hr kaže...

Nemam nikakvog iskustva s ovim uređajima ali nešto malo znam.....

Klima je A+++(iako na sluzbenoj stranici ima samo ++,meni na kutiji i upustvu stoji +++) jacine je 3.5KW.

Grije prostor od 36 kvadrata.Kuca je oblozena 5cm stiroporom,sa PVC stolarijom ISO staklima,pod ima termicku izolaciju.

Ima i daljinski-naravno.Kada sam ju kupio u upustvu je pisalo da ima i Wifi,no tu opciju jos nisam nasao,a i sumnjam da ju ima.

Proucavao sam prirucnik 100 puta i testirao sam sve nacine rada i 100% sam siguran da ne gresim u nacinu postavljanja temperature.

Ne mogu reklamirati uredaj,jer nije ugraden od strane servisera,time sam izgubio pravo na garanciju,a i VOX klime nemaju u Sl Brodu ovlastenoga servisera.

 

Kontaktirao sam se sa jednim serviserom i on je rekao da ce doci vidjeti u cemu je problem.

Ja nikome ne preporucam da kupuju VOX klime,jer support im je ocaj,u biti nema ga,servisi u HRV su rijetkost!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice