Pitanje-ventilator

poruka: 8
|
čitano: 10.131
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Pitanje-ventilator

dal se ventilator za kucište spaja na maticnu ili na napajnje? 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pitanje-ventilator

Molex konektor koji ide iz napajanja...

Kublach
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pitanje-ventilator

Može i na matičnu - ako ima takav priključak. Na prvoj slici je adapter (za ventilator koji ima priključak za spajanje na matičnu) za spajanje na molex priključak iz napajanja. Na drugoj slici je ventilator koji ima molex priključak i priključak za spajanje na matičnu (u ovom slučaju, koristi se samo da bi se mogla pratiti brzina vrtnje).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 11:49 (hrx).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Pitanje-ventilator

imam ovaj konektor iz napajanja  i dal bi sad ja mogal spojit ovaj ventilator na napajanje http://www.comel.hr/ispis.asp?ID=118298

 

http://img183.imageshack.us/img183/1963/dsc00046k.jpg

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 12:40 (imbra).
15 godina
neaktivan
offline
Pitanje-ventilator

Na slici koju si poslao nalazi se mini-molex - koristio se za spajanje disketnih pogona i drugih manjih potošača - dakle ventilator ne možeš spojiti na taj konektor. Na prvoj slici se nalazi adapter mini-molex (lijevo) - molex (desno). Ventilator spajaš ili na 3-pinski konektor na matičnoj ploči ili na molex konektor. U prvom slučaju imaš očitavanje brzine vrtnje i kontrolu brzine ventilatora (ukoliko čip za nadzor podržava mijenjanje brzine), dok u drugom nema očitanja ni kontrole, ali je moguće spojiti snažnije ventilatore.

 

Na Comelovoj stranici je navedeno da ventilator ima molex konektor, tako da bi trebao biti u mogućnosti spojiti ga na napajanje - druga slika prikazuje ventilator sa konektorima - lijevi je 3-pinski za matičnu, desno je molex. Preporučam da ventilator spojiš na matičnu ploču ukoliko imaš slobodan konektor u dosegu kabela - 92 mm ventilatori ne traže jaku struju, a nadzor i kontrola brzine je prednost.

Adapter mini-molex - molex Adapter mini-molex - molex
Xilence Red Wing Xilence Red Wing
The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pitanje-ventilator

imam jedno pitanju u vezi ventilatora kad se kupuje novi ventilator dali je vazan kvaliteta njgova evo gledam neki ventilatora za 15 kn akcija to je u ve-mil katalogu

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje-ventilator
mikosik kaže...

imam jedno pitanju u vezi ventilatora kad se kupuje novi ventilator dali je vazan kvaliteta njgova evo gledam neki ventilatora za 15 kn akcija to je u ve-mil katalogu

Svaki ventilator ima razlicitu specifikaciju. Gleda se koliku buku proizvodi (u decibelima-manje je bolje tj. tise), protok zraka i broj okretaja. Procitaj si malo ovaj tekst.

World championships:7, GP started:250, GP wins:91, Podium finishes:154, Pole positions:68, Fastest laps:76, Points:1,369
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2009 22:25 (F1-IVO).
16 godina
offline
RE: Pitanje-ventilator
mikosik kaže...

imam jedno pitanju u vezi ventilatora kad se kupuje novi ventilator dali je vazan kvaliteta njgova evo gledam neki ventilatora za 15 kn akcija to je u ve-mil katalogu

To ti je sigurno neki Codegen vent u Vemilu a to ne valja, Links ima puno bolju ponudu i izbor ventova Sytche, Arctic Cooling i tak dalje  pa tam pogledaj i izaberi neki koji ti pase u kuciste s obzirom na velicinu 8,9 ili 12 cm!Cool

 

http://www.links.hr/index.php?option=homepage

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice