Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti... izdvojena tema

poruka: 1.319
|
čitano: 469.771
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Najzad stigla dva on/of kabela (24kn)i rade.Dužina je 28cm.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Hyperion-Shrike kaže...

Najzad stigla dva on/of kabela (24kn)i rade.Dužina je 28cm.

 Odlično

...mj ptps...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Pozdrav ekipa
Ovako... Dobio sam zadatak da napravim smart home za "škrtice" tj. što jeftinije. Za sad mi je plan RaspberryPi natrpat kodijem preko kojeg bi se gledala IPTV sa što više programa koji su na MaxTV u. Plan mi je isto tako naći način da povežem hrpu kineskih pametnih žarulja Bluetoothom ili WIFiem sa raspberryem tako da mogu puštat muziku putem zvučnika ugrađenih u žarulje. Time bi se automatski dobio i radio tj linija bi mogla van a uštedio bi pare na MaxTV a i struji jer bi taj hub bio centar tog pametnog doma i ne bi bilo potrebe za ikakvim playerima tunerima i ostalim stvarima. Najvećim problemom mi se čini povezivanje tih žarulja u jednu cjelinu. Ispričavam se ako je ideja glupa jer to je samo moje razmišljanje....
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
nijo123 kaže...
Pozdrav ekipa
Ovako... Dobio sam zadatak da napravim smart home za "škrtice" tj. što jeftinije. Za sad mi je plan RaspberryPi natrpat kodijem preko kojeg bi se gledala IPTV sa što više programa koji su na MaxTV u. Plan mi je isto tako naći način da povežem hrpu kineskih pametnih žarulja Bluetoothom ili WIFiem sa raspberryem tako da mogu puštat muziku putem zvučnika ugrađenih u žarulje. Time bi se automatski dobio i radio tj linija bi mogla van a uštedio bi pare na MaxTV a i struji jer bi taj hub bio centar tog pametnog doma i ne bi bilo potrebe za ikakvim playerima tunerima i ostalim stvarima. Najvećim problemom mi se čini povezivanje tih žarulja u jednu cjelinu. Ispričavam se ako je ideja glupa jer to je samo moje razmišljanje....

Android box ti je jeftinija opcija, a uz to i hardverski daleko bolja.

Imas quad core s 2GB rama po 40-50 dolara, za smart zarulje sigurno postoje android appovi.

Takoder ako mislis raditi bas smart home takoder mozes nabaviti mikrofon i preko google now mozes voice komande davati, cak i na hrvatskom sad nije prelos.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Razmišljao sam i o tome i to stoji kao opcija koja je sigurnija od ove prve ali nemam ideju kako da na neki jeftin način povežem te žarulje da međusobno komuniciraju (da više žarulja radi kao jedan sustav zvučnika )
14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Nemam zarulje, ali prema nekim reviewima koje sam vidio, one bi se morale spajat wifi-em, sad samo ne znam dal onda mozes odjednom biti connectan i na zarulju i na mrezu.

Detaljnije ce ti morati netko drugi odgovoriti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Kako od pi-a najjednistavnije napraviti audio centar (za stream internet radia + puštanje glazbe s NASa). Poželjno je da se može sadržajima manipulirati android mobom.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Probaj sa ovim:

http://www.pimusicbox.com/

 

Koristio sam za streamanje, no nisam isprobavao spajati se s mobitelom.

Tko prvi, njegova djevojka. Tko zadnji, njegova žena.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Također probaj i ovo https://volumio.org/

možeš upravljati preko moba ili bilo čega što ima web preglednik

If you want something done right, do it yourself
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Kakve zvučnike trebam za to i koju verziju hifiberija kupiti (light ili standard, pro mislim da nema potrebe)?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Sad sam otkrio iqaudio pi-dac+ (za 30tak funti) koji je izgleda još bolji.
Zvučnike (one do 500tinjak kuna) i dalhe tražim :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Ako slučajno neko koristi RemotePi board u kombinaciji sa nekim non usb DACom neka napiše šemu kako mu je to uspjelo s obzirom da koriste neke iste GPIOe.
Može se možda RemotePi board podesiti da koristi neke druge GPIOe?
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Poz, siguran sam da je 1000 puta bilo odgovoreno, ali nasao sam starije odgovore pa sad ne znam. Ugl, zna li netko odakle je najbolje uzeti raspberry 3b? Vidim da ih ima po hrvatskoj, ali su dosta nabili cijenu cini mi se. Ima li kakav ducan u europi ili nesto pa da nema carine?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

PiHut odnedavno dostavlja u Hrvatsku (ne znam je li bilo privremeno ili uopće do sada nisu dostavljali), 32 funte plus poštarina. Na kraju dođe oko 315 kn. Nedavno sam naručivao pa mogu potvrditi da je sve u redu stiglo, iako šalju običnom poštom pa treba nekih tjedan dana da stigne.

 

Raspberry Pi 3B

Slavonija u ♥ | http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica | http://www.soma.fm/
Moj PC  
1 0 hvala 3
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Updejtao sam pi2 i nakon toga imam par problema: - u crontabu sam imao postavljeno da mi nakon reboota pokrene skriptu za mountanje mrežnog diska (cifs) i to mi sad ne radi (skripta normalno mounta disk ako ju pokrenem preko puttya) - isto mi ne pokreče niti skriptu kojom sam pokretao pyload - vrijeme i datum su krivi jer se javlja neka greška kod upgradea ntp-a Svaka pomoć je dobro došla (google nije od prevelike koristi) Izgleda da je problem u useru i samom crontabu...javlja mi gršku no crontab for root kad upišem komandu crontab -l...kako to srediti? Prije sam normalno kao root koristio /etc/crontab, a sad problemi.

 

EDIT:

Izgubio sam cijeli dan i nisam ništa popravio, nije mi jasno gdje je problem!?

 

EDIT2:
I dalje nemam uspjeha.
Bilo da radim preko system ili user crontaba za sve komande (ne samo za skripte) dobivam poruku PERMISSION DENIED.
Probao sam i reinstal crona, ali nije pomoglo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 10:24 (tintin).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
tintin kaže...

Updejtao sam pi2 i nakon toga imam par problema: - u crontabu sam imao postavljeno da mi nakon reboota pokrene skriptu za mountanje mrežnog diska (cifs) i to mi sad ne radi (skripta normalno mounta disk ako ju pokrenem preko puttya) - isto mi ne pokreče niti skriptu kojom sam pokretao pyload - vrijeme i datum su krivi jer se javlja neka greška kod upgradea ntp-a Svaka pomoć je dobro došla (google nije od prevelike koristi) Izgleda da je problem u useru i samom crontabu...javlja mi gršku no crontab for root kad upišem komandu crontab -l...kako to srediti? Prije sam normalno kao root koristio /etc/crontab, a sad problemi.

 

EDIT:

Izgubio sam cijeli dan i nisam ništa popravio, nije mi jasno gdje je problem!?

 

EDIT2:
I dalje nemam uspjeha.
Bilo da radim preko system ili user crontaba za sve komande (ne samo za skripte) dobivam poruku PERMISSION DENIED.
Probao sam i reinstal crona, ali nije pomoglo.

 Nisam siguran da će pomoći, ali neće ni odmoći. probaj chmod 775 na skriptu. javi rezultat.

15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Probao odmah kad su problemi počeli....nije pomoglo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Probao odmah kad su problemi počeli....nije pomoglo
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

sta bolje uzeti raspberry ili neki android tv te koji bi bio najbolji. ne nista preskupo, najvise za kodi iptv

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
dennocro kaže...

sta bolje uzeti raspberry ili neki android tv te koji bi bio najbolji. ne nista preskupo, najvise za kodi iptv

Ja imam ovaj:

http://www.banggood.com/X96-Amlogic-S905X-Quad-Core-2G16G-Android-6_0-Marshmallow-Wifi-HDMI-4K-Kodi-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1071134.html?rmmds=search

i radi odlicno, ali imaj na umu da je out of box jako loš software i najbolje je staviti drugi rom, ja koristim:

https://forum.xda-developers.com/android-stick--console-computers/amlogic/rom-mini-m8s-ii-2gb-xannytech-custom-t3513805

i daljinski je loš, tako da bi ti preporucio da uzmes neki air mouse remote, ali tu ti nemam sta preporuciti jer jos nisam nista uzeo, koristim bezicni mis.

11 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

jel mogu odma na njega instalirati kodi i da mi odma boota kodi a ne android pa onda ja ulazim u kodi? imam vec daljinski i bezicni mis tako da se za to ne brinem

14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Postoje neke aplikacije na android store koje pokrecu aplikaciju nakon boota, prvo se prikaze android(home screen) i onda nakon par sekundi se pokrene kodi.

 

EDIT: imaj na umu da postoji i 1GB ram verzija boxa koju ti nikako ne bi preporucio jer moj je 90% vremena na nekih 60% iskoristenosti tako da bi 1gb sigurno imao probleme.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.4.2017 11:34 (CroNk3r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ja narucio starter kit prije koji dan - trebao bi stici za 7-8 dana. Bas me zanima kako vrti kodi...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Za kodi može i 1gb, pogotovo ako stavi libreelec. Imam box i sa 1gb i 2gb rama i ovaj "slabiji" uredno odrađuje zadaću.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Friday kaže...

Ja narucio starter kit prije koji dan - trebao bi stici za 7-8 dana. Bas me zanima kako vrti kodi...

Ne znam koju varijantu si naručio. Ja imam RPi 2 i Kodi radi savršeno. Ako ti mogu dati par savjeta uzmi SD karticu od 32 GB (min 16 GB) i instaliraj dual boot Raspbiana i LibreELECa, nabavi si jednu od onih bežičnih mini tipkovnica koje imaju i touchpad. 

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
mario.L_hr kaže...
Friday kaže...

Ja narucio starter kit prije koji dan - trebao bi stici za 7-8 dana. Bas me zanima kako vrti kodi...

Ne znam koju varijantu si naručio. Ja imam RPi 2 i Kodi radi savršeno. Ako ti mogu dati par savjeta uzmi SD karticu od 32 GB (min 16 GB) i instaliraj dual boot Raspbiana i LibreELECa, nabavi si jednu od onih bežičnih mini tipkovnica koje imaju i touchpad. 

 

RPi 3 mi stize a u starter kitu je 16 GB kartica. Imam kod kuce vec jednu od 32 GB viska pa cu na nju vjerojatno staviti nesto drugo (na ovoj koja stize je Rasbian po defaultu). Uzet cu vjerojatno kombo mis i tipkovnica od logitecha jer mi se te sa touchpadovima bas ne svidjaju.

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

A majke ti mile sto taj strojcic dobro radi...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Friday kaže...

A majke ti mile sto taj strojcic dobro radi...

Ne bi čovjek vjerovao dok ne isproba. Što si gore stavio kao OS?

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
mario.L_hr kaže...
Friday kaže...

A majke ti mile sto taj strojcic dobro radi...

Ne bi čovjek vjerovao dok ne isproba. Što si gore stavio kao OS?

 

Koristim Raspbian koji je dosao u starter kitu, ali imam jos jednu karticu na koju bih stavio openelec da vidim kako se mali ponasa sa multimedijom. Iznenadilo me "surfanje" koje je vrlo ugodno.

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Friday kaže...

 

Koristim Raspbian koji je dosao u starter kitu, ali imam jos jednu karticu na koju bih stavio openelec da vidim kako se mali ponasa sa multimedijom. Iznenadilo me "surfanje" koje je vrlo ugodno.

Probaj pokrenuti Libre Office Writer ili Calc. Možeš cijelu knjigu prikazati odjednom, ako je dijagonala TV dovoljno velika. 

Stručnjak za odmaganje...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice