Pucketanje stakla - Samsung J7 2017

poruka: 20
|
čitano: 7.028
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Pucketanje stakla - Samsung J7 2017

Pozdrav svima! 

Problem koji me zadesio poceo je odma s novom godinom, dakle mobitel ( Samsung galaxy J7 2017) koji je inace kupljen u desetom mjesecu prosle godine, dakle nov novcat, uspio je ne paznjom "iskocit" iz dzepa i nakon jednog jedinog pada polomio se koliko je islo. Dakle i staklo i lcd display i touch, sve je bilo potrebno mjenjat. Odnio sam ga odmah u servis i tu pocinje zaplet cijele price. Prvo me lik zove iz servisa i tvrdi kako je montirao gore kompletan ekran i da ne radi nista da ne prikazuje sliku, na sto mu ja govorim da je i razbijen radio touch vise manje i da je bilo slike. Na to ce on meni da ce probat stavit drugi ekran mozda taj nije ispravan. Nadalje mi javlja da je ekran sreden, dolazim tamo po njega, preuzimam mobitel i cini mi se sve ok, nije nista napomenuo , osim da je sve sredeno i naravno naplati cijenu pola mobitela. Poslije dan dva, ja shvatim da gornji lijevi kut ekrana pucketa, odnosno prilikom blagog pritiska prstima, cuje se zvuk pucketanjani krckanja te je okom vidljivo propadanje od par milimetara. Kako je meni to neubicajeno da se to desava nakon servisa, nosim ga opet tamo. Nakon sto mi tjedan dana se nije javio , idem opet tamo i mobitel kako mi se cini nije ni pogledan, zove zaposlenica sefa, a on preko telefona meni tad kaze odjednom da je to kuciste deformirano prilikom pada i da je to razlog (sto nije napomenuo kad sam prvi put preuzeo mobitel). E sad mene zanima sta da radim, jer ne vjerujem u njegovu pricu da je u kucistu problem jer mi se ne cini tako. Znaci je kad sam pritisnem ekran i malo ga "ispeglam" prstima , on lijepo sjedne i ostane unutra kao nov, bez pucketanja i propadanja, no nakon par sati, opet se vrati na staro i pucketa. Po mojoj logici, iako se ne razumijem, zakljucujem da to nije kako treba lijepljeno/montirano ili sto vec. (Originalni ekran je stavio, to sam uspio provjerit).

 

Eto me dakle tu na forumu, trazim drugo misljenje , sto da radim sad? Iritantno je pucketanje kad znas da si dao 950kn za popravak ekrana da na kraju sve puca i propada ko da je star 5 godina. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pucketanje stakla - Samsung J7 2017

Moj p10 lite, ide u krivo već 5 miseci i skrivio se u džepu. Razlog što puca je jeftino kinesko staklo. Da je to OEM dio od samsunga, nebi imao problema ;).

OEM dio ti košta cca 100 eura min. za taj mob. Govorim napamet jer sam frensu išao nabavljati za J5 ili 6,ovo ljeto. Bio je oko 800kn.

Kineski 20-50 eura.

 

Tražio si zamjenski i to si dobio. 

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 13:31 (Luka123).
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pucketanje stakla - Samsung J7 2017

Ocito nisi registrirao da je stavljeno originalano, a ne zamjensko staklo. Napisao sam to bas zato da ne bude zabuna i da neko ne napise upravo tu besmislicu koju si naveo. Kao potvrdu imam kutijicu od novog ekrana na kojoj je naznaceno da je proizvodjac Samsung, te lijepo pise model GH97-20736A, SVC ASSY SMT-9CTA(E/black) SM-J730FM;SM-J , te sam isti provjerio online da li je samsungov ili je kako ti kazes kineski za 25€. Navedeno staklo je 90€ online :) 

14 godina
offline
Re: Pucketanje stakla - Samsung J7 2017

Moguce da nije stavio tamo dovoljno ljepila kad je stastavljao i meni se desilo kad sam svoj huawei sam popravljao pa sam morao opet sve rastaviti i zaljepiti njima se ocito to neda posto bi to morali besplatno sloziti. Naravno moguce da je i kuciste unutra deformirano ali to se zna samo kad se mob. otvori

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pucketanje stakla - Samsung J7 2017

Pa da to bas, naplatio je punu cijenu za nikakav posao. Prema garanciji nebi on to trebao slagat ako treba 100 puta besplatno s obzirom da nikako nije slozio? Ne vjerujem da je deformirano zato sto kad ja pritisnem to lijepo sjedne i ne mrda tako dugo dok ne popusti, sto ja mislim da je zbog ljepila. A necu pustit da neposobni ljudi uzimaju pare za nista , pa da mi se za 2 mjeseca raspadne mobitel. Kuciste nema jedne ogrebotine, star je mobitel par mjeseci i jedan taj pad je dozivio i to s male visine, nemoguce da je kuciste deformirano jer je staklo preuzelo taj famozan let na sebe i propucalo sve zbog kamencica. A zanimljivo je kako je ta deformacija mu promakla prvi put pa nije nista rekao nego drugi put se "sjetio" i jos je rekao da je to mozda to, a mozda smo u sumi... 

12 godina
protjeran
offline
Pucketanje stakla - Samsung J7 2017

nosi mu to nazad, novi j7 2017 ti je 1370kn...a za to si dao 950knlp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pucketanje stakla - Samsung J7 2017
I ja imam J7 2017, i nakon pada nastradalo mu je kučište kod tipke za paljenje. Mrvicu se iskrivilo i nakon par dana(ekran je čitav, bez crtice) primjetio sam da ekran "diše", odnosno da se malo odlijepio desni gornji kut. Kad ga pritiščem čuje se onaj zvuk odljepljivanja i mrvicu se miče. Inače mob radi ok, odnosno ekran. Imam maskicu pa ne može pobjeći. Imam i garanciju na staklo tako da bih vjerojatno dobio novo. E sad me zanima gdje mogu kupiti originalni stražnji poklopac za J7 tako da kad budem mjenjao staklo promijenim i njega jer ima to malo izbočenje prema van kod tipke za paljenje. Jer bojim se ako ne promijenim da će mi se opet početi odljepljivati.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pucketanje stakla - Samsung J7 2017
Stjepanj kaže...

nosi mu to nazad, novi j7 2017 ti je 1370kn...a za to si dao 950knlp

Aj ja nisan čita, falia san, ali i mislia sam na to da je neisplativo popravljati,
jer daš 950kn za popravak ekrana moba, koji novi zapakiran košta 400kn više.

everyday i'm shuffling...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pucketanje stakla - Samsung J7 2017

Da, 1370kn ti je opcija za jedino zlatni model, jer ocito ga nitko ne zeli kupit u toj blesavoj boji pa ih se zele rijesit sto prije, ako malo provjeris, u crnoj verziji je 1500kn cca najjeftiniji.
btw koja je logika ne popravljat novi 2 i pol mjeseca jedva koristen mobitel bez ijedne ogrebotine, kao ne isplati se popravljat hahaha, a kako je onda isplativije i koja je logika dat 500-600kn vise za isti takav koji je jednako nov kao i ovaj sto je izasao iz servisa. Bacit u prvu kantu za smece i bolje pljunut novih 1500kn za 2 mjeseca noviji mobitel... bas i nije ekonomicno i logicno razmisljanje :D  Jedino sto u mom slucaju je serviser ne odgovoran i tesko mu je na svoj trosak sredit mobitel kako spada i priznat gresku, pa sad trazim drugo misljenje, nekoga tko je imao slicno iskustvo ili netko tko zna da li je to rezultat lose montaze ili ne znam ni sam sta posto nemam iskustva s takvim stvarima iskreno ni ne znam na koji nacin je to pricvrsceno, nisam pokusavao to vlastorucno montirat i istrazivat, vec sam to i dao u servis da prepustim to nekome tko se razumije i tko nece zajebat i eto ga. Ja znam samo da prilikom preuzimanja mobitela iz servisa on je meni predan kao totalno sreden, bez ikakve napomene da je kuciste iskrivljeno i da ista pucketa. Nakon sto sam primjetio propust i pucketanje, on se vadi s spikom da je odjednom nesto par milimetara deformirano i da on nemoze nista. Tako je mogao odma napomenut da se razumijemo i eventualno pitat odnosno ponudit popravak i kucista, sto bi svako normalan covjek predlozio.. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pucketanje stakla - Samsung J7 2017
bumbumzvonko kaže...n
I ja imam J7 2017, i nakon pada nastradalo mu je kučište kod tipke za paljenje. Mrvicu se iskrivilo i nakon par dana(ekran je čitav, bez crtice) primjetio sam da ekran "diše", odnosno da se malo odlijepio desni gornji kut. Kad ga pritiščem čuje se onaj zvuk odljepljivanja i mrvicu se miče. Inače mob radi ok, odnosno ekran. Imam maskicu pa ne može pobjeći. Imam i garanciju na staklo tako da bih vjerojatno dobio novo. E sad me zanima gdje mogu kupiti originalni stražnji poklopac za J7 tako da kad budem mjenjao staklo promijenim i njega jer ima to malo izbočenje prema van kod tipke za paljenje. Jer bojim se ako ne promijenim da će mi se opet početi odljepljivati.

 Ne znam na sto mislis pod garancijom ekrana, da li si to dodatno uzimao, ali standardna garancija koju dobijes kupovinom uređaja ne pokriva kvar koji je nastao lošim rukovanjem u ovom slučaju pad. A originalni poklopac vjerojatno možeš naručit s ebaya ili drugdje online, googlaj  ^^ 

5 godina
offline
Re: Pucketanje stakla - Samsung J7 2017
Nije standardna garancija, bas je "kasko" za staklo. A guglao sam i nisam nasao pa reko neko zna od prve
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pucketanje stakla - Samsung J7 2017
bumbumzvonko kaže...
Nije standardna garancija, bas je "kasko" za staklo. A guglao sam i nisam nasao pa reko neko zna od prve

 nazalost ne znam, al uvijek ga mozes bacit i kupit novi, to je solucija dana   

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pucketanje stakla - Samsung J7 2017
Hcore1312 kaže...

Ocito nisi registrirao da je stavljeno originalano, a ne zamjensko staklo. Napisao sam to bas zato da ne bude zabuna i da neko ne napise upravo tu besmislicu koju si naveo. Kao potvrdu imam kutijicu od novog ekrana na kojoj je naznaceno da je proizvodjac Samsung, te lijepo pise model GH97-20736A, SVC ASSY SMT-9CTA(E/black) SM-J730FM;SM-J , te sam isti provjerio online da li je samsungov ili je kako ti kazes kineski za 25€. Navedeno staklo je 90€ online :) 

Kak znas da ti nije uvalio kinesko staklo, ali orginal kutijicu i spremio sebi 65€?

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
12 godina
offline
Re: Pucketanje stakla - Samsung J7 2017

Sinko rekao sam ti moj huawei p10 u krivo ide, na stol ga staviš vrti se kao jaje pa nije pukao ekran, da je on tebi original ekran stavio nebi imao problema sa pucketanjem ili čime već. Pogotovo na Samsung ekranu. Ako nije prošlo 45 dana nek vadi vanka svoj ekran i pare nek ti vraća, to ti je moj savjet... 

Isto tako.. Moj je mob zlatni, tako da nevidim logiku u kojem boja mob-a igra ulogu od 200kn razlike koju si napomenuo... 

everyday i'm shuffling...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pucketanje stakla - Samsung J7 2017
rebelsy kaže...
Hcore1312 kaže...

Kak znas da ti nije uvalio kinesko staklo, ali orginal kutijicu i spremio sebi 65€?

 Kak znam da nisam mozda i kupio fake Samsung J7? Mada imam papire i ostalo, mozda je ustvari on digitron? U svakom slucaju bedaste komentare pisete, a nigdje rjesenja i ozbiljnih argumentiranih misljenja ;) 

 

"Moj je mob zlatni, tako da nevidim logiku u kojem boja mob-a igra ulogu od 200kn razlike koju si napomenuo... "

- ja ne znam di ti živiš onda, pogledaj malo ponudu navedenog modela, pa sam prosudi 
14 godina
offline
Pucketanje stakla - Samsung J7 2017

Kako nema rijesenja, treba otvoriti mob. ponovno i vidjeti gdje je problem, ako je kuciste ok onda nije dobro zaljepio i to je to ne vidim 3. Opciju ja sam mjenjao nekoliko ekrana iz hobija i stavljao redom kineske i nikakvih problema osim kada sam i sam pre malo ljepila stavio jel sam mislio da ce držati nakon ponovnog rastavljanka, ljepljenja i sastavljanja sve drzi kao original. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pucketanje stakla - Samsung J7 2017
Hcore1312 kaže...
U svakom slucaju bedaste komentare pisete, a nigdje rjesenja i ozbiljnih argumentiranih misljenja ;) 

 A šta očekuješ da itko napiše?

Taj servis je pravna osoba, mora imati neku svoju politiku i uvjete korištenja.

Ako dobivaiš jamstvo na njihov rad onda ga vrati u servis i traži da se napravi kako spada, ako ne daju nikakvo jamstvo onda traži neki drugi servis koji će ti popraviti fušeraj koji su ovi izveli.

Nema tu sad previše filozofiranja.

Ne znam u koji servis si nosio ali svakako je preporučljivo uvijek nositi u ovlašteni, a ne u neke "lijeve".

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 18:00 (bill_jobs).
14 godina
neaktivan
offline
Pucketanje stakla - Samsung J7 2017

Kolega s posla je neki dan dao 1300 kn da mu poprave indukcijski stednjak kojem je istekla garancija, skoro pola vrijednosti novog stednjaka.

Platio je toliko jer je uzeo ovlastenog servisera, ali isto tako je dobio garanciju na taj dio koji je zamijenio.

 

Kuzis poantu?

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pucketanje stakla - Samsung J7 2017

Moja poanta je da ovaj servis u koji sam ja nosio ima ovlaštenje od Samsunga, te je izričito navedeno da se koriste isključivo originalni samsung djelovi, te imam i ja garanciju na taj dio koji sam zamjenio. Dakle koja je onda poanta tu? Ali tko kaze da ako je licencirani servis da ce to biti odradeno kako spada? Svakom se desi pogreska, bio on strucnjak ili ne, zato sam i otvorio ovaj topic, da cujem drugo misljenje osim njegovog. 

A na ovo pitanje sta ja zelim cut ili sta ocekujem, je to da netko tko je radio mozda zamjenu ekrana i da je nesto krivo poljepio i desilo mu se to isto propadanje ekrana, pa bi taj covjek mogao i rec onda o cemu je stvar, nedovoljno ljepila, traljava montaza ili nesto trece...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pucketanje stakla - Samsung J7 2017
Hcore1312 kaže...

Moja poanta je da ovaj servis u koji sam ja nosio ima ovlaštenje od Samsunga, te je izričito navedeno da se koriste isključivo originalni samsung djelovi, te imam i ja garanciju na taj dio koji sam zamjenio. Dakle koja je onda poanta tu? 

 Watafaaaaaaaaaaaaaaak

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 18:17 (Kolacic).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice