Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 950.813
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Obicni S9. Imam Instagram, viber, messenger..Gledo sam youtube 1 sat i 41 minut na wifi i pise da jw youtube potrosio 3% baterije ukupno od svega..A gledajuci samo aplikacije, bez servisa, tad pise 13,4% baterije da je potrosio Evo jutros je tel bio napunjen na 100%, bio 4G upaljen sve do 5 sari uvece uz malo koristinje..I onda posle 5 do sad na wifi. Imam jos 40% baterije i 4 sata SoT..

http://imgurl.me/image/Pa041

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 21:02 (keks99).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Otkad imam S9+ dvaput su mi se pojavili problemi, oba u roku tjedan dana:

1) Baterija je bila na 20% i ničim izazvano počela padati kao odbrojavanje, 1% svake sec dok ga nisam priključio na punjač točno na 1%. Punjenje normalno..

2) Jučer primjetim bateriju na 26%, odjednom na 21%, pošaljem poruku na whatsapp i padne na 16%. Kako sam pri ruci imao brzi prijenosni punjač, baterija svake sec od 16 do 0 UNATOČ tome što je bio priključen na punjenje. Od 0 nadalje normalnom brzinom punjenje.

 

U pozadini Gmail/Facebook/Instagram/Whatsapp i sat spojen na Bluetooth, dosad sve normalno funkcioniralno.. Phone Info kaže da je baterija na 100% healtha iako, koliko se sjećam, je zadnji put bila na 99.3 i 99.5.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
John_Doe_11 kaže...

Otkad imam S9+ dvaput su mi se pojavili problemi, oba u roku tjedan dana:

1) Baterija je bila na 20% i ničim izazvano počela padati kao odbrojavanje, 1% svake sec dok ga n8isam priključio na punjač točno na 1%. Punjenje normalno..

2) Jučer primjetim bateriju na 26%, odjednom na 21%, pošaljem poruku na whatsapp i padne na 16%. Kako sam pri ruci imao brzi prijenosni punjač, baterija svake sec od 16 do 0 UNATOČ tome što je bio priključen na punjenje. Od 0 nadalje normalnom brzinom punjenje.

 

U pozadini Gmail/Facebook/Instagram/Whatsapp i sat spojen na Bluetooth, dosad sve normalno funkcioniralno.. Phone Info kaže da je baterija na 100% healtha iako, koliko se sjećam, je zadnji put bila na 99.3 i 99.5.

 Moras je kalibrisati. Ako je root telefon onda je lako, a ako nije pronadji kako se kalibrise. Nesto praznis do kraja pa punis do 100% pa opet ispraznis i ugasis tako nekako... 

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...
John_Doe_11 kaže...

Otkad imam S9+ dvaput su mi se pojavili problemi, oba u roku tjedan dana:

1) Baterija je bila na 20% i ničim izazvano počela padati kao odbrojavanje, 1% svake sec dok ga n8isam priključio na punjač točno na 1%. Punjenje normalno..

2) Jučer primjetim bateriju na 26%, odjednom na 21%, pošaljem poruku na whatsapp i padne na 16%. Kako sam pri ruci imao brzi prijenosni punjač, baterija svake sec od 16 do 0 UNATOČ tome što je bio priključen na punjenje. Od 0 nadalje normalnom brzinom punjenje.

 

U pozadini Gmail/Facebook/Instagram/Whatsapp i sat spojen na Bluetooth, dosad sve normalno funkcioniralno.. Phone Info kaže da je baterija na 100% healtha iako, koliko se sjećam, je zadnji put bila na 99.3 i 99.5.

 Moras je kalibrisati. Ako je root telefon onda je lako, a ako nije pronadji kako se kalibrise. Nesto praznis do kraja pa punis do 100% pa opet ispraznis i ugasis tako nekako... 

 To se meni jedno vrijeme desavalo, kalibrisi je na nacin da npr 2 puna ciklusa odradis. Isprazni ga skroz na 0% i kad se ugasi probaj ga opet upaliti vidi hocel biti vise %. Ako i dalje bude 0% onda ga spoji na punjac i puni sve do 100% bez prekida, i tako dva puta isprazni i napuni trebalo bi doci u normalu.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Okej, hvala na informacijama! Svakako probam pa javim

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Da se javim sa dojmovima.. 3 dana zaredom sa napravio pražnjenje na 0, ostavio punjenje na 100% i još ga pustio nakon toga, uglavnom sve kao prema preporukama. Već nakon prvog ciklusa sam osjetio da se baterija vratila u normalu. I ne samo to nego otkako sam to napravio i isključio AOD, SOT mi je na prosjeku od 5:30-6h min.

 

EDIT: Battery Health na 88.17%

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 23:10 (John_Doe_11).
 
2 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Zna li ko kako promeniti lock screen kad dolaze ppruke na meseenger od fb i kad mi naprimer 3 njih poslalo poruke d ami bude rasporedjeno po lock screenu sva trojica, a ne da mi suzbije u jedan red i onda moram povuci prstom da vidim ko mi je jos poslao poruke. Tako je prije bilo u ranijim verzijama androida, a sad ruzno i suzbijeno u jedno i ne vidis dok ne povuces prstom da rasiris

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
S kojom aplikacijom si vidio taj podatak battery health i što uopće znači taj battery health, tj. kad je potrebno mijenjati bateriju. Koliko ti je star mobitel?
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 22:21 (sage).
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ne bih se igrao sa ovim betama. Zna li se kad ide final verija?

morrisoN
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
morrisoN kaže...

Ne bih se igrao sa ovim betama. Zna li se kad ide final verija?

 Bio sam prosle godine na Pie beta i od prve bete je skoro sve radilo savrseno, neki sitni bugovi koje su odmah rijesili. Ev instalirao i ovu, testirao samo Dex via USB na Windowsu pa cu sada da ga resetujem na tvornicke postavke prije cackanja :)

Final, vjerovatno januar ili februar.

11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Moram napomenuti da mi je ovaj Android 10 za sada vrh. Nisam primjetio nista bugova osim kad upalim force night mode da tad boje na tastaturi zabaguju, ostalo sve radi perfektno. Nevjerovatno kako je telefon brzi, ne znam jel to do fluidnosti ili do cega ali osjetno je brzi tel. 

Bateriju jos nisam imao priliku puni ciklus testirati, ali jedno sam odmah primjetio, prije je stalno bio problem sa stand by drain gdje je trosilo ko ludo dok se ne koristi, npr preko noci. Sad mi se cini da tog nema, preko noci mi 1% potrosilo gdje je ranije bilo 4-5% za taj period. Takodjer i u koristenju skroz sporo pada, bas me zanima do kraja ciklusa situacija.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
https://500px.com/darkonakic
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 12:25 (darko099).
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jel ima neko problema sa mobitelom, od jucer mi jednostavno mob nekad nece da reagira, napisem poruku stisnem da posalje nece, ne bitno bilo whatsapp, mesenger, obicna poruka ili viber, moram minimize vratim i mogu poslati, kad skrolam zna isto freezati, nedavno sam stavio novi firmware i bilo je u pocetku ok, stavio apk iste koje sam koristio manje vise od prije, ali nesto zeza, a ne mogu skuziti sta, mislim da cu morati opet novi firmware ako ne rjesim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
dennocro kaže...

Jel ima neko problema sa mobitelom, od jucer mi jednostavno mob nekad nece da reagira, napisem poruku stisnem da posalje nece, ne bitno bilo whatsapp, mesenger, obicna poruka ili viber, moram minimize vratim i mogu poslati, kad skrolam zna isto freezati, nedavno sam stavio novi firmware i bilo je u pocetku ok, stavio apk iste koje sam koristio manje vise od prije, ali nesto zeza, a ne mogu skuziti sta, mislim da cu morati opet novi firmware ako ne rjesim.

 Uradi factory reset, ako problem i dalje bude prisutan probaj drugi FW flashovati. Ako i dalje bude prisutan onda nosi na servis.

11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

novi fw sam stavio, neka aplikacija ili nesto se instaliralo jer je sa tim kad stisnem ili povucem preko islo back, kao neka nav bar

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
dennocro kaže...

novi fw sam stavio, neka aplikacija ili nesto se instaliralo jer je sa tim kad stisnem ili povucem preko islo back, kao neka nav bar

 Ne razumijem, de malo se jasnije izjasni sta hoces reci/pitati.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

 Daj kakav ss da vidim kako izgleda na S9, ima li kakvi bagova sa kamerom da je nisu optimizovali, da je losija slika ili nesto?? povuci notificatio nbar pa slikaj, tastature, home screen, app drawer, settings

darko099 kaže...

 Sta je ovo pise januar za s9 i s10 a s10 je vec poceo dobijati stable verzije preko OTA..

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 20:11 (keks99).
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...
dennocro kaže...

novi fw sam stavio, neka aplikacija ili nesto se instaliralo jer je sa tim kad stisnem ili povucem preko islo back, kao neka nav bar

 Ne razumijem, de malo se jasnije izjasni sta hoces reci/pitati.

 rjeseno, bila je linija na lijevo i desno na ekranu kao edge linija kad stisnes na tu liniju ide back ako si u apk. a ne znam kako se pojavilo

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
darko099 kaže...

 Sta je ovo pise januar za s9 i s10 a s10 je vec poceo dobijati stable verzije preko OTA..

 predpostavljam da je ovo worldwide

https://500px.com/darkonakic
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...

 Daj kakav ss da vidim kako izgleda na S9, ima li kakvi bagova sa kamerom da je nisu optimizovali, da je losija slika ili nesto?? povuci notificatio nbar pa slikaj, tastature, home screen, app drawer, settings

darko099 kaže...

 Sta je ovo pise januar za s9 i s10 a s10 je vec poceo dobijati stable verzije preko OTA..

 Hajd gledat cu da postavim u toku dana, ali sigurno ima vec videa po YT, po redditu sam vidjao.

Sto se tice bugova ja sam trenutno primjetio samo 2.

 

1. Kada se u developer postavkama upali force dark mode za sve aplikacije tad pobudali izgled  tastature pa se boje poremete.

2. Nekada se desi pri otkljucavanju da app ne prikazuje nego samo taman ekran, vecinom dodje za sekundu-dvije ili npr samo otvorim recent i pojavi se.

 


Sto se tice kamere nisam puno slikao ali nisam primjetio nikakve bugove, sada night mode ima i na telefoto leci kao i na prednjoj kameri.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...
keks99 kaže...

 Daj kakav ss da vidim kako izgleda na S9, ima li kakvi bagova sa kamerom da je nisu optimizovali, da je losija slika ili nesto?? povuci notificatio nbar pa slikaj, tastature, home screen, app drawer, settings

darko099 kaže...

 Sta je ovo pise januar za s9 i s10 a s10 je vec poceo dobijati stable verzije preko OTA..

 Hajd gledat cu da postavim u toku dana, ali sigurno ima vec videa po YT, po redditu sam vidjao.

Sto se tice bugova ja sam trenutno primjetio samo 2.

 

1. Kada se u developer postavkama upali force dark mode za sve aplikacije tad pobudali izgled  tastature pa se boje poremete.

2. Nekada se desi pri otkljucavanju da app ne prikazuje nego samo taman ekran, vecinom dodje za sekundu-dvije ili npr samo otvorim recent i pojavi se.

 


Sto se tice kamere nisam puno slikao ali nisam primjetio nikakve bugove, sada night mode ima i na telefoto leci kao i na prednjoj kameri.

 Mislio sam instalirati ali sacekacu betu 2 zbog tog crnog kad se otkljucava, bitno mi je da nema nekih bugova kod cestih operacija, kamera i tako da se ne kresuju app ili eto to da nema.. 

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...
dennocro kaže...

novi fw sam stavio, neka aplikacija ili nesto se instaliralo jer je sa tim kad stisnem ili povucem preko islo back, kao neka nav bar

 Ne razumijem, de malo se jasnije izjasni sta hoces reci/pitati.

 evo opet. bio neki update od 111mb i opet se pojavilo to sranje, i ne znam maknuti, sa lijeve i desne str crta, ova iznad sa desne je edge panel sa te dvije paralelno kad prodjem prstom prema sredini ekrana ide back u svim aplikacijama, a ne znam kako bi to maknuo niti sam aktivirao.

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
dennocro kaže...
arnes_king kaže...
dennocro kaže...

novi fw sam stavio, neka aplikacija ili nesto se instaliralo jer je sa tim kad stisnem ili povucem preko islo back, kao neka nav bar

 Ne razumijem, de malo se jasnije izjasni sta hoces reci/pitati.

 evo opet. bio neki update od 111mb i opet se pojavilo to sranje, i ne znam maknuti, sa lijeve i desne str crta, ova iznad sa desne je edge panel sa te dvije paralelno kad prodjem prstom prema sredini ekrana ide back u svim aplikacijama, a ne znam kako bi to maknuo niti sam aktivirao.

 Meni se to cini kao da ti je aktiviran goodlock modul One Hand Operation +.

11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

keks99  Izasla je beta 2, ja je upravo instaliram, pise u changelog da je fixano ovo sto sam spominjao da bude nekad black screen nakon fingerprint unlock.

 

 

https://www.sammobile.com/news/samsung-galaxy-s9-gets-second-android-10-beta-update/

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 16:54 (arnes_king).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja instaliro betu 2 ali ima problema sa sms porukama ne dolaze sve poruke. Kako kad, neke dodju neke ne.. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Telefon stvarno dobro sad radi. Nema vise onih animacija da trznu ponekad. Cak ni posle antutu testa kad je pregrijan, radio kao munja odmah nakon izlaska dok je vruc i nista ne trza. Izgleda da je ovo prvi Android koji je sad na nivou iOS fluidnosti 😀 Bolje radi nego s10 na pie

I ovaj browser Samsungov je brzi samo ga treba azueieati rucno otici u olcije about internet browser i tu ce prikaz sa ima novija verzija kao i jos neke app

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2019 14:16 (antifriz13).
 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kad izlazi beta 3? je li svake sedmice izlaze nove bete ili nema odredjeno?

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
antifriz13 kaže...

Kad izlazi beta 3? je li svake sedmice izlaze nove bete ili nema odredjeno?

 Mislim da nema odredjeno, ali otprilike ako izadjeza note 9 novija verzija odmah narednu sedmicu slijedi za s9.

4 godine
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

 Kako se moze iskljuciti ova precica power+volume up uvek slucajno pritisnem nekako dok je u masci i otvori mi onaj narrator za slepe ljude pomocnik pa mi pocne sam tamo kliktat al me nervira..

Inace ova beta 3 totalno sranje.. Pocelo da sjecka animacije kao i prije.. Beta2 je najbolji sistema za S9 od svih moguci sistema

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2019 19:01 (antifriz13).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice