Comodo FW + Zyxel P. 660HW-T3 port farwarding

poruka: 9
|
čitano: 3.221
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Comodo FW + Zyxel P. 660HW-T3 port farwarding

Ovako, imam problema sa port farwardingom na ovoj kombinaciji. Vise manje stvari funkioniraju, no medjutim bittorrent nece skidat preko 20ak KB/s i cijelo vrijeme ima onaj crveni znakic da firewall/router limitiraju mrezni promet.

Ucinio sam slijedece korake da to promijenim no nije urodilo plodom:

1. sam na routeru narihtao staticku IP adresu za ovo racunalo, te port koji koristi bittorrent proslijedio na nju - nije pomoglo

2. u comodu sam ucinio slijedece: pod "Define a new trusted application" sam odabrao bittorrent

                                                         pod my port sets u privileged ports sam dodao port koji koristi bitttorrent

 

e, sad, to sve je rezultiralo time da se taj crveni kruzic nakon 3 reseta iz cistog mira par puta pretvorio u zeleni (na tipa pola minute do minutu), medjutim nije se povecao DL speed i ubrzo se vratio na crveni

 

EDIT: e, da, ako nekom slucajno nije jasno, zamolio bih pomoc u rjesavanju tog problema, tj. kako natjerat da stvari s comodom rade normalno, pogotovo sto sam skuzio da jako sporo se otvaraju stranice u firefoxu ako je upaljen bittorrent, dakle definitivno se nesto koci buduci on skida brzinom 20 KB/s a ja sam na T-sh*t ADSL-u na 2Mbps flat rate vezi

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.10.2008 21:28 (Rhodin).
15 godina
neaktivan
offline
Comodo FW + Zyxel P. 660HW-T3 port farwarding

Kada na routeru sve podesis nadji u njegovim opcijama Save and reboot.Ako to ne napravis nece ti spremit postavke.Isto tako ako ti sve bude u redu ako nema dovoljno seedera nece ni moci imat neku veliku brzinu.

Gigabyte EP35-DS3,C2D E8500,Sapphire HD4850 dual slot fansink,Corsair XMS2 (2x1gb) 800mhz,Corsair TX650w,Thermaltake Soprano
15 godina
offline
Comodo FW + Zyxel P. 660HW-T3 port farwarding

ma sve to znam, na routeru sm applyo postavke i to je sve ok, radio sam sve ko i prije, no sada imam comodo i vjerujem da ga on koci... seedera ima preko 300 tako da to ne bi trebo biti problem... stvar je u tome da ima ta oznaka da ga firewall/router koce. win fw je iskljucen, komodo podesen kako sam rekoi jos mu je security lvl na training

15 godina
neaktivan
offline
Comodo FW + Zyxel P. 660HW-T3 port farwarding

Skini Zonealarm free.Meni odlicno radi i nemam problema s njim.

Gigabyte EP35-DS3,C2D E8500,Sapphire HD4850 dual slot fansink,Corsair XMS2 (2x1gb) 800mhz,Corsair TX650w,Thermaltake Soprano
16 godina
neaktivan
offline
RE: Comodo FW + Zyxel P. 660HW-T3 port farwarding
F1-IVO kaže...

Skini Zonealarm free.Meni odlicno radi i nemam problema s njim.

  Imam ja comodo i meni odlično radi. Čisto sumnjam da mu je problem u firewallu.

za autora teme : ako već nisi probaj ovo - uđi u comodo firewall, klikni na onaj tab gdje piše firewall -> pa odaberi advanced -> pa network security policy. Klikni na tab "global rules" -> Add.. . Tu popuni sljedeće :
  Action -> allow
Protocol -> Tcp or UDP
Direction-> In/Out
Description -> stavi što god hoćeš npr. "torrent". Dolje ispod (u onim tabovima) radi sljedeće :
Source Address -> Any
Destination Address -> Any 
Source Port -> A Single port -> i upišeš port koji si forwardao
Destination Port -> A Single port -> i upišeš port koji si forwardao 

AKo ovo ne upali probaj Source port stavit "any", a ako ni to ne upali probaj s nekim drugim firewallom, al opet kažem - čisto sumnjam da je do firewalla. 
 
 
FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.1GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2008 1:55 (scorpion667).
15 godina
neaktivan
offline
Comodo FW + Zyxel P. 660HW-T3 port farwarding

Pogledaj da ti na torrentu nije slucajno ukljucena opcija da svaki put kad ga pokrenes koristi drugi port.

Gigabyte EP35-DS3,C2D E8500,Sapphire HD4850 dual slot fansink,Corsair XMS2 (2x1gb) 800mhz,Corsair TX650w,Thermaltake Soprano
15 godina
offline
Comodo FW + Zyxel P. 660HW-T3 port farwarding

ne, ne, to sam fiksiro na 58458

15 godina
neaktivan
offline
Comodo FW + Zyxel P. 660HW-T3 port farwarding

Neznam za taj Zyxel al pogledaj u njegovim postavkama dal ima firewall pa ga iskljuci.

Gigabyte EP35-DS3,C2D E8500,Sapphire HD4850 dual slot fansink,Corsair XMS2 (2x1gb) 800mhz,Corsair TX650w,Thermaltake Soprano
15 godina
neaktivan
offline
Comodo FW + Zyxel P. 660HW-T3 port farwarding

Možeš provjerit jel ti FW smeta tak da ga jednostavno ugasiš, ak ti je i dalje postavljeno da je crveni kružić nije FW. Jesi postavil statičku ip adresu na ethernet kartici da bude ista ko i ona kaj si stavil na routeru?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice