Otkrivanje IP adrese tj. broja mob

poruka: 12
|
čitano: 23.829
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Otkrivanje IP adrese tj. broja mob
Moze li se otkriti IP adresa, tj. broj mob osobe koja stalno spama na FaceBooku ako prijavim policiji?
12 godina
offline
Re: Otkrivanje IP adrese tj. broja mob
karmen84 kaže...
Moze li se otkriti IP adresa, tj. broj mob osobe koja stalno spama na FaceBooku ako prijavim policiji?

 Ip adresa se stalno mijenja.

Mobiteli se obično pronalaze po IMEI broju.

Policija ga može pronaći.

Pollicija ga neće ići tražiti zbog spama.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Otkrivanje IP adrese tj. broja mob
CyberDemonVZ kaže...
karmen84 kaže...
Moze li se otkriti IP adresa, tj. broj mob osobe koja stalno spama na FaceBooku ako prijavim policiji?

 Ip adresa se stalno mijenja.

Mobiteli se obično pronalaze po IMEI broju.

Policija ga može pronaći.

Pollicija ga neće ići tražiti zbog spama.

 

?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Otkrivanje IP adrese tj. broja mob
Znaci preko poslane poruke na Facebooku Moze se pronaći broj?
Zašto ga policija nece tražiti?
12 godina
offline
Re: Otkrivanje IP adrese tj. broja mob
Silent horror1992 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
karmen84 kaže...
Moze li se otkriti IP adresa, tj. broj mob osobe koja stalno spama na FaceBooku ako prijavim policiji?

 Ip adresa se stalno mijenja.

Mobiteli se obično pronalaze po IMEI broju.

Policija ga može pronaći.

Pollicija ga neće ići tražiti zbog spama.

 

?

 Pa valjda kod svakog spajanja na novi GSM toranj ili jednom u 24 sata doma na ADSLu.

A to spamanje valjda traje danima, i ako će policija reagirati to će biti za koji dan/tjedan. Tak da IP adresa baš nema veze s telefonskim brojem.

 

P.S. isprike, naravno da se pronađe neka poruka, prvo bi trebalo pronaći IP poruke na Facebooku, pa onda valjda IMEI i tel. broj.

Na žalost, ne znam kako ide postupak, kad se radi o Facebooku.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2017 14:23 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Re: Otkrivanje IP adrese tj. broja mob
karmen84 kaže...
Znaci preko poslane poruke na Facebooku Moze se pronaći broj?
Zašto ga policija nece tražiti?

 Da se radi o našim forumima, mailovima i news grupama, onda se može lako pronaći. Za Facebook nisam siguran, oprosti.

 

Policija čak često ne reagira na krađe mobitela, koji se mogu pronaći na isti način. Pa pretpostavljam da ne reagiraju na spam na Facebooku.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
offline
Re: Otkrivanje IP adrese tj. broja mob

@karmen84

Sva istražna tijela ( policija, dorh, uskok i sl ) imaju obvezu postupanja samo ako su to kaznena djela koja se procesuiraju po službenoj dužnosti. Koja se kd gone po sl duznosti, a koja se gone privatnom tuzbom, je odredjeno kaznenim zakonom rh.

I ti , kao privatni tuzitelj, mozes pokrenuti kazneni progon, ali samo za kd opisan u kz-u, s time da valja dobro vidjeti stvarnu i mjesnu nadleznost nasih sudova jer fb kao tvrtka nema sjediste u rh, pa valja prvo utvrditi gdje je uopće pocinjeno kd, da li je to uopće kd, i sl...

Za spam mozes i fb-u prijaviti doticnu osobu ako u pravilima koristenja fb nadjes odgovarajući opis dogadjaja kojeg prijavljujes.

Generalno, kaznjiv je govor mrznje, rasizam, ,prijetnje,terorizam i sl, a za spam ce biti kako fb procijeni.

Nezaboravi da je fb javna platforma i od nekakvih restrikcija se vrlo lako obraniti pozivanjem na slobodu govora, misljenja, anti cenzure...i sl.

......
6 godina
neaktivan
offline
Re: Otkrivanje IP adrese tj. broja mob
Dotična osoba stalno mijenja korisničko ime, tj. otvara nova.
Svjesna sam pravila po zakonu RH.
Zanima me moze li policija otkrit s kojeg broja mob se šalju ti spamovi, ne po službenoj dužnosti. U prijevodu, pronašla bi vezu u policiji da mi pokuša saznat sa kojeg broja mob se spaja na FaceBook i spama.
Hvala vam svima na odgovorima 😁
9 godina
neaktivan
offline
Re: Otkrivanje IP adrese tj. broja mob
karmen84 kaže...

Zanima me moze li policija otkrit s kojeg broja mob se šalju ti spamovi, ne po službenoj dužnosti. U prijevodu, pronašla bi vezu u policijida mi pokuša saznat sa kojeg broja mob se spaja na FaceBook i spama.
Hvala vam svima na odgovorima 😁

 Smiri doživljaj.

 

Ta tvoja veza u policiji priča ti bajke i/ili te želi samo strpati pod sebe, a poslije je ... nema kajanja. Ako je zaista na takvom položaju da to može, zbog takvih stvari čak se i u ovoj državi gubi posao, tj. degradira na položaj lijevog smetala. Bilo je takvih bisera koji su pratili žene/ljubavnice putem moba ali to je sada nemoguće bez gornje navedenih posljedica.

 

U tvom slučaju ako lik stalno otvara nove profile i ne ostavlja druge tragove naši ga ne mogu naći bez asistencije Facebooka, a to je kanal koji ide službenim putem i ne daje uvijek rezultate jer Fb odbija najčešće davati podatke za svakakve gluposti država tražiteljica.

 

Vjerojatno si se već žalila Fb-u, nije se desilo ništa, dakle pomiri se ili dobro argumentiraj ponovo žalbu njima.

7 godina
offline
Re: Otkrivanje IP adrese tj. broja mob

@karmen84

Nijedan inspektor kojem je stalo do njegovog posla se neće igrati sa time. Policija te podatke ( broj moba, imei, vlasnik, lokacije, ip adrese ) moze dobiti od telekom operatera i to opet uz brdo papirologije jer se i iz telekoma leti zbog zloupotrebe. A fb tesko da bu za sluzbenu suradnju samo radi spama i sl.... Osim toga, to kaj tebi izgleda kao spam, njima mozda nebu spam....

Stavi ovdje screenshote toga da vidimo u kojem to smjeru ide.... ( zacrni imena )....

.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Otkrivanje IP adrese tj. broja mob
karmen84 kaže...
Dotična osoba stalno mijenja korisničko ime, tj. otvara nova.
Svjesna sam pravila po zakonu RH.
Zanima me moze li policija otkrit s kojeg broja mob se šalju ti spamovi, ne po službenoj dužnosti. U prijevodu, pronašla bi vezu u policiji da mi pokuša saznat sa kojeg broja mob se spaja na FaceBook i spama.
Hvala vam svima na odgovorima 😁

Koliko znam za tracanje IP-a je potreban sudski nalog, tako da ti veze ne moze nista pomoci.

6 godina
neaktivan
offline
Potreban haker za licne stvari

Potreban haker za povratak licnih stvari naravno mislim platiti za uslugu.Zamolio bih cenjenu gospodu maloletnike koji koji se bave samo probijanje sifre za fb da me zaobidju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice