FER ili FSB

poruka: 14
|
čitano: 16.875
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
FER ili FSB

Misli se na Zagrebačke fakultete.

 

Sad matišu sam riješio 81%, a fiziku 76% koju sam failao svojoj krivicom ali znam ju tipa kao matisu, mozda cak i bolje. Inficu sam imao čvrstu 4 i radili smo hrpu programiranja, no nikad ju nisam istinski ucio s nekim posebnim zanimanjem, recimo da sam neutralan na području infice.( pogotovo sam nekako odustao jer je bilo par lumena koji su jedini imali 5, a znali su sve u naprijed tako da sam sebi rekao da to nije znanost za mene)

 

Koji mi faks preporučate i zašto? Vollio bi faks upisati i isti taj završiti, pogledao sam smjerove i FER-a i FSB-a, i niti jedan me trenutacno ne privlaci toliko jako, niti neznam ništa o njima.

Nesmatram se nekim genijem i plaši me kako na FER ide puno ovih prirodnih genijalaca i teških kalibara iz škole, ja se smatram prosjecnim i marljivim ucenikom koji voli matisu, fiziku ali i ostale predmete.

 

Tipa u fizici volim struje i elek krugove, ali zato mrzim magnetizam. Isto tako volim hidrostatiku, dok mi termodinamika nije baš draga iako sam riješio sve dobro na maturi iz tog područja.

 

 

Ima li neke razlike u ta dva faksa, lakši, teži? 140 sam na FSBU, a 430 na FERU dali je to indikator da je FSB puno lakši od FER-a?

 

Spreman sam kad upisem faks i ucit za njega 4-5h dnevno redovito bez obzira kakvo je stanje dali su testovi ili ne. Nekako u mom slucaju uvijek sam bio veci radnik, nego prirodni genijalac, u mom razredz ima puno ljudi koji su puno pametniji od mene, ali su imali losije rezultate jer nisu radili koliko i ja, dali work>natural iq i dalje prolazi na faksu?

Best countries in LoL: Poland, Brazil, Russia, Serbia, Turkey
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2016 23:51 (Bera).
13 godina
offline
FER ili FSB

Zaboravi na ikakve price o genijalnsoti, bez milijon sati rada nece nikakav genije proc nista na nijednom od ta dva faksa. Rad je glavna stvar i najbolji prijatelj kojeg ces moc imati.

Ako ti informatika nije prirasla srcu, ili računala i općenito elektronika i elektrosustavi, fsb je mozda bolji izbor.

 

Izbij si iz glave iqove inteligenciju i slicne stvari... Biti ces frustriran stime, a to je tako relativan pojam. Radom ces razviti nacin razmisljanja koja nikakva urodena inteligencija nece prirodno doseci...

Burek s mesom
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 3:59 (KKristijan).
14 godina
neaktivan
offline
FER ili FSB

Kolega je dobro reko. Znas da stariji znaju rec, faks zavrsava uporan, ne pametan.

 

FSB ce te manje ubit s matematikom i tamo si recimo vec ok, dok na feru je ta matematika 1 puno ljudi barijera. Ako si redovit,

cak i s IQ 95 bi to uspio zavrsit. Tak da o tom ne brini. Puno o tome ti govori cinjenica da ima hrpa tih srednjoskolskih genijalaca

koji na kraju roknu godine i godine na FER-u, samo zato jer su ljencuge. Za ostatak price ti je uglavnom da je FSB nesto laksi,

ali manje tolerira nerad (bolonja i to), dok na feru ti prakticki mozes jedan predmet uvijetno receno (labosi!) zanemarit ako se 

zelis fokusirat na stvari koje su ti teze.

Ovo mozes raditi tek na drugoj godini jer vec u prvom semestru 3/4 glavna predmeta

imaju preduvijet da bez njihovog polaganja gubis godinu. Postoji i solucija kampanjstva jer nitko te ne tjera na predavanja

pa mozes neki predmet zanemarit na mjesec dana. Sve u svemu na feru se vise toga prepusta tebi, dok je FSB vise ko srednja,

tjera te da radis kontinuirano. 

 

Ako te "infica" ne zanima, za tebe je E-smjer (elektrotehnika). S magnetizmom ces se morat pomirit ali ne u velikoj mjeri, na visim

godinama (treca i vise) imas toliko izbora da prakticki kompletno to mozes izbjec, sto nije uvijek mudro, ali mozes. Programiranje

bi ti bio veliki plus na svim smjerovima, jer hrpa ljudi tu to samo prode i misle nikad im nece trebat, i mozda tokom studiranja

i "pogode" rutu bez toga, al to im se kasnije obije o glavu.

 

Ako upises FER, najbolje ti je odma po pocetku nastave se javit ekipi s visih godina za savijete, jer slusat profesore kak se neki predmet

uci i iz kojih materijala cesto dovodi do velikih problema i suza. Ako nemas kog drugog, slobodno se meni javi, za prolaz cu ti sve objasnit

kako sto i zasto. Slicno vjerojatno vrijedi za FSB.

mojpismonosa
12 godina
offline
FER ili FSB

Ne znam baš za matematiku 1 fsb vs fer. U zadnje 4 godine je mat 1 na fsbu puno teža nego ikad prije, a i nakon pismenog ide usmeni koji ukoliko se ne položi vraća Vas natrag na pismeni dio. Fer to nema

15 godina
odjavljen
offline
FER ili FSB

Stvar je da na FSB-u nakon srednje teske prve godine (mat 1, mat 2, meh 1, meh 2, nauka o cvrstoci, materijali 2) slijedi jos gora druga godina, tj. ona eliminacijska, na toj godini ima niz zahtjevnih predmeta od kojih neki se vezu. Termodinamika, Elementi konstrukcija I (po meni trenutno najtezi kolegij), Elementi konstrukcija II, i mehanika fluida (koja je ove godine otezana). Osim njih, ima jos par zahtjevnih predmeta kao sto su Mat 3, elektrotehnika kod Esserta i ovisno o smjeru jos neki zeznut predmet, uglavnom ima posla. Covjek kad da drugu godinu misli si da je gotov, no onda i treca zna dobro udariti.

 

Uglavnom, zahtjevni su kolegiji, moras ucit, moras biti bolji od ostalih jer na kraju preddiplomski zavrsi cca. 25% ljudi (od kojih su pola oni sa smjera materijali koji nemaju usmeni iz terme na kraju, a to je najgori dio terme, imaju laksi EK, i nemaju fluide). Uz trud, volju i motivaciju sve se moze poloziti, nek te to ne brine. Atmosfera na faksu je vise radna nego zezancija i s vremenom postaje sve stresnije.

 

Dobije se dosta znanja iz svakog kolegija, dobra je i softverska podrska, posebice sto se tice CAD-a i CAM-a, sad kakav je FSB po omjeru ulozeno/dobiveno ne mogu procijeniti. Ovisi koliko te zanima, iako je to tesko odrediti, netko strojarstvo zavoli tokom studija, a nekome je uvijek li-la.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2016 19:31 (Edge).
14 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FSB
maks0806 kaže...

Ne znam baš za matematiku 1 fsb vs fer. U zadnje 4 godine je mat 1 na fsbu puno teža nego ikad prije, a i nakon pismenog ide usmeni koji ukoliko se ne položi vraća Vas natrag na pismeni dio. Fer to nema

 Ja velim po iskustvu, do sad sam drzao instrukcije FSB-ovcima (na FER-u sam), a i sam prof. Buric koji predaje matematike na oba fakulteta kaze da je mat na feru obuhvatnija i zahtjevnija. Iskustvo od ove godine. Bez obzira sto fer nema usmeni... Al dosta prepucavanja ajd kako vam drago

mojpismonosa
12 godina
offline
FER ili FSB

Burić je meni predavao matematiku prije 3 godine na FSB, i sam je rekao da se dosta promjenilo odprije. Pogotovo kad pogledam sadašnje rokove mat 1 i 2. Ne kažem da je pismeni dio lakši na feru, vidio sam ga i zgrozio se svojevremeno, ali nije toliki gap kao unazad 5 godina recimo. 

Potpis na ono što je Edge napisao, FSB je jako težak faks, teži od FER-a odabereš li ludi smjer sa još luđim profesorima. Bagra na elementima konstrukcija će ti zagorčati život kako god okreneš. Ako želiš linijom manjeg otpora, upiši materijale i bok

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
8 godina
neaktivan
offline
FER ili FSB

Kakvo je stanje s poslom za vrijeme i nakon studiranja na fsbu (strojarstvo) i feru (elektrotehnika)? Zanima me trenutno stanje, gdje i što rade vaši kolege, ne zanimaju me neki ekstremi koji su godinama na burzi ili neki koji rade u googlu.

14 godina
neaktivan
offline
FER ili FSB

Nakon elektrotehnike na FER-u najcesce Koncar, Ericsson Nikola Tesla, HEP ili Elektra.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.8.2016 16:00 (nj0fra).
4 godine
neaktivan
offline
FER ili FSB

Lijep pozdrav!

Trenutno sam 3. razred gimnazije i imam slican problem oko upisa fakulteta, neznam ni sam sto bi iskreno no najzanimljivije mi se cini nesto tipa FSB ili FER. 1. i 2. razred sam prosao sa 4.9 s tim da mi je jedini predmet zakljucen 4 bila matematika s prosjekom oko 4.3-4.4. Sad sam u dilemi jesam li uopce kompetentan za takve fakultete za mojim znanjem iz matise?

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2019 7:21 (Vitz3).
15 godina
offline
Re: FER ili FSB
Ma normalno da jesi. Ja sam iz tehničke skole u kojoj se matisa radila po programu dosta slicnom razini B drzavne mature, odnosno slabiji program od gimnazijskog. I sa tim predznanjem sam otisao na fsb i dogurao do kraja. Matisa koliko god je bila teška vise te dotuku ostali stručni predmeti za koje svakako se nemos pripremit sa srednjom već samo moraš vidjeti dal te takve stvari zanimaju. Maturu razine A sam položio sa tri ako se dobro sjećam, a sve matematike na strojarstvu sam uspješno kolokvirao na prvom upisu tako da ako se potrudiš sve se može.
4 godine
neaktivan
offline
Re: FER ili FSB

E hvala vam. Sad mi je malo lakse. I jos me zanima kako sa pripremama. Je li potrebno kretati vec sada ili je dosta samo 4. razred?

15 godina
offline
Re: FER ili FSB
Pa to je od osobe do osobe. Svakome treba različito vrijeme da svlada neko gradivo i isto tako da to gradivo i ponovi.
5 godina
offline
FER ili FSB

Zavrsio sam FSB prije nekih cca. godinu dana i trenutno radim s robotima, automatskim sustavima i opcenito s optimiranjem proizvodnje. Robotika, senzorika, elektronika je bolje pretpostavljam pokrivena na FER-u, ali cinjenica je da je zadnjih par godina FSB dosta pojacao kolegije iz robotike i tih "modernih" nauka. Također za neke koji nisu informirani FSB bi uskoro trebao dobiti najveci laboratorij robotike u ovom dijelu Europe cime ce nove tehnologije biti jos vise pokrivene. Iskreno mi je zao kaj sam zavrsio faks prije nego sto je novi lab napravljen.

 

Meni osobno svakodnevno jako dobro dođu znanja iz mehanika, fluida, terme i općenito razvoja i konstrukcija proizvoda, a to je na FSB-u jako jako dobro pokriveno na prvih 2 godine. 

 

Stvar je izbora, ako će te bit programer onda je definitivno FER najbolji izbor u Hrvatskoj, ako će te baviti optimiranjem proizvodnje s novim tehnologijama FSB je bolji izbor. Ako stvarno nesto zelite kasnije mozete nauciti o tome uz malo truda i volje. Kao lajbek iz c++ (kojeg nisam imao pojma) za diplomski sam napravio program od 3000 linija koda za automatsko prepoznavanje predmeta, nakon sto bi predmet bio prepoznat u sceni informacije o lokaciji su poslane robotu i robot bi pokupio taj predmet i pospremio u kutiju di mu je mjesto (: ,tj. robot je dobio oči.

 

Tokom studiranja ima toliko bezvenih kolegija, ali na kraju kad se zaposlite mozete prepoznat svrhu svakog kolegija, zato samo rokajte i ucite. Bit ce vam lakse kasnije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice