Koju školu-tečaj sa 23 bez srednje vezanu za IT

poruka: 8
|
čitano: 8.585
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Koju školu-tečaj sa 23 bez srednje vezanu za IT

Lijep pozdrav. 

 

Naime.

Spletom nesretnih, loših okolnosti, ostadoh bez srednje škole.

Znam znam, zvuči nevjerojatno da tako mlada osoba u 2019. godini nema srednju školu, ali to je toliko duga priča da ne budemo išli u uzroke, nego recimo samo da nije problem u tome da sam nedovoljno inteligentan pa nisam mogao ni neka 3 razreda strukovne škole završit.

Zašto striktno IT sektor ? Zato jer me to zanima, zato jer već 10 godina pratim sve vezano za IT industriju, zato jer se mogu vidjet kako radim bilo što vezano za IT a da ne idem na posao sa mukom u trbuhu.

Npr. koje obrazovanje je potrebno za raditi u HT kao tehničar na terenu ? Više me zanima hardver ali...

Hvala unaprijed na pomoći.

 

 

5 godina
offline
Koju školu-tečaj sa 23 bez srednje vezanu za IT

Sa samo zavrsenom osnovnom si jako ogranicen. Pa postoji obrazovanje odraslih gdje se moze dobiti srednja strucna sprema preko doskolovavanja.

6 godina
offline
Koju školu-tečaj sa 23 bez srednje vezanu za IT

Iako sam protivnik formalnog obrazovanja mislim da u našem današnjem svijetu ipak ta srednja škola dosta znači. Probaj to prvo srediti, nekakve večernje škole i tome slične stvari. Tečajeva razno raznih ima i uvijek će biti

12 godina
neaktivan
offline
Koju školu-tečaj sa 23 bez srednje vezanu za IT

Za IT sektor, a i za većinu poslova ti je srednja škola minimum minimuma, a još pogotovo u ovoj državi gdje papir ima jako veliku vrijednost pa ako nemaš ni srednju onda ti je jasno kakve su ti šanse. A za HT mislim da traže redovno tehničare za teren, svako malo bude neki oglas od njih i uvjet je jedino srednja škola, radno iskustvo čak ni ne traže pa ako možeš nekako završit školu preko obrazovanja za odrasle to bi ti bila najbolja investicija.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koju školu-tečaj sa 23 bez srednje vezanu za I
Cri.Lu99 kaže...

Iako sam protivnik formalnog obrazovanja mislim da u našem današnjem svijetu ipak ta srednja škola dosta znači. Probaj to prvo srediti, nekakve večernje škole i tome slične stvari. Tečajeva razno raznih ima i uvijek će biti

 

Ne mogu ti opisat koliko je mene sramota bilo gdje reći kako od škole imam samo 8 razreda, pa u startu te ljudi okarakteriziraju kao debila, a to nije tako, to ne mora biti tako, između ostalog ljudi koji to ne znaju a stupe samnom u kontakt nikad ne bi rekli da sam ja osoba sa 8 godina škole.

Znam da mogu neku srednjuu završiti u velučilištu, to će tako i biti, ali šta imam od toga da platim 4 godine nekog zanimanja npr. Ekonomist a to me ne zanima i onda opet nešto vezano za IT.

Gledam ovdje nemaju takvih škola.

http://www.pou-libar.hr/srednja-skola/

 

14 godina
offline
Koju školu-tečaj sa 23 bez srednje vezanu za IT
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koju školu-tečaj sa 23 bez srednje vezanu za I
baggio10 kaže...

Lijep pozdrav. 

 

Naime.

Spletom nesretnih, loših okolnosti, ostadoh bez srednje škole.

Znam znam, zvuči nevjerojatno da tako mlada osoba u 2019. godini nema srednju školu, ali to je toliko duga priča da ne budemo išli u uzroke, nego recimo samo da nije problem u tome da sam nedovoljno inteligentan pa nisam mogao ni neka 3 razreda strukovne škole završit.

Zašto striktno IT sektor ? Zato jer me to zanima, zato jer već 10 godina pratim sve vezano za IT industriju, zato jer se mogu vidjet kako radim bilo što vezano za IT a da ne idem na posao sa mukom u trbuhu.

Npr. koje obrazovanje je potrebno za raditi u HT kao tehničar na terenu ? Više me zanima hardver ali...

Hvala unaprijed na pomoći.

baggio10 kaže...

Ne mogu ti opisat koliko je mene sramota bilo gdje reći kako od škole imam samo 8 razreda, pa u startu te ljudi okarakteriziraju kao debila, a to nije tako, to ne mora biti tako, između ostalog ljudi koji to ne znaju a stupe samnom u kontakt nikad ne bi rekli da sam ja osoba sa 8 godina škole.

Znam da mogu neku srednjuu završiti u velučilištu, to će tako i biti, ali šta imam od toga da platim 4 godine nekog zanimanja npr. Ekonomist a to me ne zanima i onda opet nešto vezano za IT.

Gledam ovdje nemaju takvih škola.

http://www.pou-libar.hr/srednja-skola/

 

 Moraš završit srednju školu, znači moraš, bez toga se uopće nemoj zamarat razmišljajući o bilo čemu.

 Ovo što si napisao (boldao sam) je totalno promašen stav koji je karakterističan za mlade osobe koje ne znaju kako sustav funkcionira.

 

 Pogledaj si ovdje, imaš zanimanje Tehničar za računalstvo:

 

 https://www.pou.hr/programi/elektrotehnika-i-racunalstvo

 

 Sretno

10 godina
odjavljen
offline
Koju školu-tečaj sa 23 bez srednje vezanu za IT

Moras zavrsiti srednju, to bez sumnje, ali nemoj ocekivat da kad zavrsis na tim puckim ucilistima da ces nesto nauciti. Djeca iz redovnog sustava izlaze bez znanja, a kamoli iz sustava obrazovanja odraslih. Zavrsi radi papira, ali nemoj imati neka ocekivanja od samih programa. Ne znam dali je drugacije ako zavrsisi recimo u rudjeru za tehnicara za racunalstvo u odnosu na pucko, ali mislim da je to sve isti vrag. Raspitaj se najbolje i sretno!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice