Pomoć u vezi upada u studentski dom

poruka: 31
|
čitano: 43.916
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

Bok ljudi. Znam da su ovakve slicne teme otvarane na forumu, ali nakon dosta pretraživanja nisam uspio saznati ono što me je mučilo. Molio bih vas za bilo kakvu pomoć jer se nalazim u nezgodnoj situaciji. Naime, ovogodišnji sam maturant i završavam III. (matematičku) gimnaziju u Osijeku. Prosjek prosjeka prva 3 razreda mi je 4.6, a i 4. nece biti ispod tog prosjeka. Htio bih upisati PMF- matematicki odjel u Zagrebu. Problem je u tome što takav odjel postoji i u Osijeku, ali dosta sam se informirao o svemu i mislim da je bolji izbor Zg. U biti, roditelji ce mi samo omoguciti studiranje u Zagrebu ako upadnem u dom. Dosta ljudi mi je reklo da cu upasti bez problema u dom (kao jer sam odlican ucenik), no neki kazu da to bas i nije lagano. Proučavajući na netu i forumima shvatio sam da je vjerojatno ova druga skupina ljudi u pravu. Imam sestru koja ce krenuti u srednju skolu nagodinu i ona mi nosi jos 150 bodova. Jos cu dobiti 200 bodova zbog deficitarnog zanimanja. Zanima me vaše mišljenje. Imam li dosta dobre šanse za upad? Čuo sam da se dobiju neki dodatni bodovi ako ne živis u gradu ili tako nesto slicno,a ja ne živim u Os (iako to ne pise u kriterijima sto ga je objavilo ministarstvo). A najviše od svega me zanima na koji način mogu dobiti dodatne bodove na temelju mature. Taj je članak u kriterijima (http://www.sczg.unizg.hr/media/uploads/smjestaj/2013/odluka_o_kriterijima.pdf) malo čudno napisan, a i primjetio sam da ga neki forumaši shvaćaju na drugacije načine. Neki kažu da moras sve ispite imati iznad 90%, neki kažu samo jedan mozes imati, treci kazu da ako imas 4,5,5 iz tih predmeta dobijes neke bodove....
Zanima me vaše mišljenje o ovom problemu. Nadam se da ste me razumjeli :) 

14 godina
odjavljen
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

ja sam dobio dom, imao sam sve 4 godine 5.0, deficitarno zanimanje, bla bla bla. samo zato sam se trudio u školi. a onda su ga dobili i neki koji su bili katastrofa, jer su imali vezu. sve to ide preko veze.

Losing all hope was freedom
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć u vezi upada u studentski dom

a jel poznaš neke koji su bili kao ja ovak i da su bez veze upali? 

14 godina
odjavljen
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

mislim da nema straha, valjda budeš dobio savu. ali velim, ako imaš vezu onda si na konju.

Losing all hope was freedom
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć u vezi upada u studentski dom
piksic kaže...

mislim da nema straha, valjda budeš dobio savu. ali velim, ako imaš vezu onda si na konju.

hvala puno :)
Još samo da shvatim taj članak u vezi dodatnih bodova i mature i onda mogu vec nesto planirati. 

10 godina
neaktivan
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

Ljudi molio bih vas da mi pomognete ako imate još bilo kakvih iskustava u vezi upada u studentski dom jer o tom mi ovisi budućnost studiranja.
Bio bih vam jako zahvalan :) 

12 godina
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

Ako si 5.0 u skoli dobivas dom odmah to je 100% sigurno. A za maturu moras imati sve sta si pisao 5...

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
14 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć u vezi upada u studentski dom
SimeKZ kaže...

Ako si 5.0 u skoli dobivas dom odmah to je 100% sigurno. A za maturu moras imati sve sta si pisao 5...

ne moraš

Losing all hope was freedom
14 godina
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

Ja kad sam se upisivao u dom prije tri godine, imao sam sve bodove, osim što nisam bio bez noge i nisu mi roditelji poginuli, pa sam isto dobio odbijenicu. Dobar telefonski poziv rješava sve probleme oko upisa u dom, i to da izabereš, a ne da te stave u onu rupu od doma SR. Preporučam ti , ako hoćeš učiti, onda pronađi smještaj privatno i to obvezno u zgradi , a ne u privatnoj kući. Svakako provjeri plaćanje režija, jer bitno je da plaćaš ono što potrošiš, ja na primjer plaćam  20 kubika vode mjesečno, koje sigurno ja ne potrošim, tako je isto i sa grijanjem.

12 godina
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

moj mladi brat i bratic su isto u domovima i nije uopce tako tesko dobiti dom kao sto vi ovdje pisete. Brat on je sad vec 4 godina te on dobiva dom na temelju ocjena i sto je visa godina, a od ove god  mi je bratic isto u domu i ako si prosao s 5 dobit ces dom bez problema, 5.0 dobiju automatski dom, a  ako imas npr neki 4.7 prosjek isto tako imas ogromnu sansu da ces dobiti dom,ako slucajno imas jos brace koja se skoluju dobis npr 150bodova po bratu i mozes jos zaraditi bodove na temelju primanja u obitelji ako se dobro sjecam, sto su manja primanja vise bodova dobijes. I naravno jos imas klasicne tipa def zanimanje, roditelj u ratu, rastavljeni rod, mrtvi, invalidnost, nezaposlenost i sl.

 

Sto se tice koji dom dobijes 90 % brucosa dobije savu , a dok stariji studenti imaju prednost kod drugim domova, tocnije sara,cvijetno ili bolji paviljoni kod save.

Ne trebaju ti nikakve veze i ostale gluposti, pa ako imas dobar prosjek može se dom dobiti :)

 

Možes si vec sam sad izracunati negdje priblizno koliko ces bodova imati i vidis koliko je ove god bilo potrebno  i isto tako ce ti biti sljedece godine, možda 2,3 boda razlike 

 

edit: evo vidim da imas sestru i da imas ajde recimo prosjek 4.6

 

Ako gledamo po prosjeku ove godine ti bi imao :

 

4.6/4.309*1000 + 150+200 = 1417,5 bodova i to je bez ikakvih primanja i ostalih gluposti, vjerojatno tvoji nemaju primanja iznad 2000kn po clanu obitelji ili je možda jedan od roditelja nezaposlen (to npr nosi 100bodova po roditelju) ili bilo koja od ostalih stvari koje su nabrojenu u natjecaju.

 

Npr ove godine je bilo dovoljno 1430 bodova, a tih par bodova budes jos negdje zaradil, ili ako bas nikako ne mozes uvijek bodovni prag pada, npr pa ako i ne dobijes dom odmah svaki par tjedana skinu par bodova pa dobijes onda dom npr u 11mj ili slicno

Ukoliko zelite podici ratia/upload na trackerima, javite mi se na pp,VEOMA JEFTINO
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2013 13:24 (MSN).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć u vezi upada u studentski dom
MSN kaže...

moj mladi brat i bratic su isto u domovima i nije uopce tako tesko dobiti dom kao sto vi ovdje pisete. Brat on je sad vec 4 godina te on dobiva dom na temelju ocjena i sto je visa godina, a od ove god  mi je bratic isto u domu i ako si prosao s 5 dobit ces dom bez problema, 5.0 dobiju automatski dom, a  ako imas npr neki 4.7 prosjek isto tako imas ogromnu sansu da ces dobiti dom,ako slucajno imas jos brace koja se skoluju dobis npr 150bodova po bratu i mozes jos zaraditi bodove na temelju primanja u obitelji ako se dobro sjecam, sto su manja primanja vise bodova dobijes. I naravno jos imas klasicne tipa def zanimanje, roditelj u ratu, rastavljeni rod, mrtvi, invalidnost, nezaposlenost i sl.

 

Sto se tice koji dom dobijes 90 % brucosa dobije savu , a dok stariji studenti imaju prednost kod drugim domova, tocnije sara,cvijetno ili bolji paviljoni kod save.

Ne trebaju ti nikakve veze i ostale gluposti, pa ako imas dobar prosjek može se dom dobiti :)

 

Možes si vec sam sad izracunati negdje priblizno koliko ces bodova imati i vidis koliko je ove god bilo potrebno  i isto tako ce ti biti sljedece godine, možda 2,3 boda razlike 

 

edit: evo vidim da imas sestru i da imas ajde recimo prosjek 4.6

 

Ako gledamo po prosjeku ove godine ti bi imao :

 

4.6/4.309*1000 + 150+200 = 1417,5 bodova i to je bez ikakvih primanja i ostalih gluposti, vjerojatno tvoji nemaju primanja iznad 2000kn po clanu obitelji ili je možda jedan od roditelja nezaposlen (to npr nosi 100bodova po roditelju) ili bilo koja od ostalih stvari koje su nabrojenu u natjecaju.

 

Npr ove godine je bilo dovoljno 1430 bodova, a tih par bodova budes jos negdje zaradil, ili ako bas nikako ne mozes uvijek bodovni prag pada, npr pa ako i ne dobijes dom odmah svaki par tjedana skinu par bodova pa dobijes onda dom npr u 11mj ili slicno

A jel znas jel se gleda neto ili bruto iznos plaće kod dodatnih bodova za primanje? Moji roditelji nemaju neke male plaće ali za to su u kreditima do grla i ako se gleda neto iznos sigurno bi dobio dosta bodova na tom.

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

Pozdrav ljudi. Da ne otvaram novu temu, jel zna netko je li moguće birati u koji ću dom ako upadnem (a vjerujem da hoću) da mi bude što bliže fakultetu? Mislim nije potrebno ali bilo bi zgodno{#}

Beware of the sharp edged weapon called human being
14 godina
offline
Re: Pomoć u vezi upada u studentski dom
Tomislav95 kaže...

Pozdrav ljudi. Da ne otvaram novu temu, jel zna netko je li moguće birati u koji ću dom ako upadnem (a vjerujem da hoću) da mi bude što bliže fakultetu? Mislim nije potrebno ali bilo bi zgodno{#}

Mislim da ti to ovisi o broju bodova.

BBC2 nick: reader562 BF3 nick:reader562
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom
Ok, hvala. Raspitati ću se naravno i u Studentskom centru kad budem tamo.
Beware of the sharp edged weapon called human being
15 godina
offline
Re: Pomoć u vezi upada u studentski dom
kad predajes zamolbu za dom, mozes zaokruzit u koji zelis dom, pa ukoliko budes imao dovoljno bodova tamo te stave, a ako te mozda i slucajno stave u sasvim deseti mozes traziti premjestaj koji uglavnom uvijek prode
14 godina
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

Vazno je napomenuti da ove godine direktan upis imaju studenti s poplavljenih podrucja (s cim se u potpunosti slazem), pa ce biti malo veca guzva nego inace.

Zato dobro procitajte sto vam sve moze donijeti dodatne bodove.

BBC2 nick: reader562 BF3 nick:reader562
15 godina
offline
Re: Pomoć u vezi upada u studentski dom
nebi trebalo biti nesto pretjerana guzva, jer vecinom su stariji ljudi u pitanju
14 godina
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

Zanima me je li moguce da brucos dobije 5. i 6. paviljon na Savi? Cuo sam da ih potrpaju u losije paviljone.

BBC2 nick: reader562 BF3 nick:reader562
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.7.2014 20:27 (mitchell).
15 godina
offline
Re: Pomoć u vezi upada u studentski dom
je
14 godina
offline
Re: Pomoć u vezi upada u studentski dom
postoje negdje rezulatati prošlogodišnjih natječaja za dom? preczinije onaj u VŽ, čisto dfa otprilike znam dal imam šanse pošto baš i nemam najbajnije ocjene iz srednje

guglao sam i našao neke iz 2011. po kojima sam tu negdje, baš na donjoj granici, ako ima neko neš novije bio bi zahvalan!
One ring to bring them all and in the darkness bind them
16 godina
offline
Re: Pomoć u vezi upada u studentski dom
The Unforgiven kaže...
postoje negdje rezulatati prošlogodišnjih natječaja za dom? preczinije onaj u VŽ, čisto dfa otprilike znam dal imam šanse pošto baš i nemam najbajnije ocjene iz srednje

guglao sam i našao neke iz 2011. po kojima sam tu negdje, baš na donjoj granici, ako ima neko neš novije bio bi zahvalan!

Ako ima gdje, onda su na stranicama varaždinskog studentskog centra /doma (ne znam što imaju). Ako nema tamo, sumnjam da se igdje drugdje mogu pronaći. Eventualno da pronađeš nekog tko se natjecao za mjesto, pa se možda sjeća.

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

Kako izvadit potvrdu za deficitarno zanimanje ako jos nisam upisan na fax?

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

Prošla sam sva četiri razreda s 5.0 i trebala bi imati izravan dom. Trebam li slati ostale uvjete s obzirom da mi je jedan roditelj nezaposlen, primanja niža od 2000kn po članu, sestra studira, živim 300km udaljeno od Zagreba, deficitarno zanimanje i ako dobro riješim maturu? Ili sve to donosi bodove bez obzira na izravan dom? Mogu li tako npr dobiti bolji dom, može li mi neko objasniti?  

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć u vezi upada u studentski dom

pa ja bi rekla da se gleda neto plaća. Al to ti nema veze s kreditima. Neto plaća je bruto plaća minus porez. 

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

jeli zna netko kolika je bila bodovna granica ove godine za upad u zg u dom? i za brucose i za ostale 

13 godina
neaktivan
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

Bok ljudi, jel zna netko koliko je bio proslogodisnji "prag" za domove? Tj koliko je bodova imao/la zadnji iznad crte?

Lp

16 godina
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

te informacije bi trebale postojati još na stranicama sc-a

13 godina
neaktivan
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

Ne bi pitao da postoje.

16 godina
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

ispričavam se, izgleda da su nešto preuredili stranice, pa više nije moguće pročitati starije obavijesti osim tako da se pronađu preko tražilice, pa evo, linkam što sam pronašao

www.sczg.unizg.hr/naslovnica/vijest/2014-08-14-rezultati-natjecaja-za-smjestaj-2014-2015/

 

ukoliko vas zanimaju stariji rezultati, samo u tražilicu puknite "rezultati" i trebalo bi biti i od ranijih godina.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 1:19 (denix).
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć u vezi upada u studentski dom

Hvala puno. To bi bilo dovoljno. :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice