Tehnike učenje na fakultetu

poruka: 5
|
čitano: 2.726
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Tehnike učenje na fakultetu

Studenti, koje tehnike učenja primjenjujete?

 

Druga sam godina, a još nisam otkrio tehniku koja mi najviše odgovara. 

 

Tehnika iščitavanja mi se čini dobra. Pročitate knjigu nekoliko puta, naučite najvažnije definicije, podjele i ostalo i to je to. Primjenjujete li ovakvu tehniku učenja?

15 godina
offline
Re: Tehnike učenje na fakultetu
zombie kaže...

Studenti, koje tehnike učenja primjenjujete?

 

Druga sam godina, a još nisam otkrio tehniku koja mi najviše odgovara. 

 

Tehnika iščitavanja mi se čini dobra. Pročitate knjigu nekoliko puta, naučite najvažnije definicije, podjele i ostalo i to je to. Primjenjujete li ovakvu tehniku učenja?

 Završio faks sa tom tehnikom učenja... Kada dobiješ knjigu od 900+ stranica raznih pisdarija, jednostavno nema druge nego čitati i upoznati se sa materijom, podvlačiti najbitnije i pročitati još 2 puta da se onako "slegne". 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
10 godina
offline
Re: Tehnike učenje na fakultetu

 

@zombie

 

 

Tak' je frende. To što si napisao je ustvari i učenje. Moraš toliko puta nešto proučiti(prostudirati) dok ti to ne sjedne, kao dobar dan.

I biti spreman to naučeno braniti, u kontekstu rasprave sa profesorom.

Pretpostavljam da se radi o društvenim znanostima. Kod prirodnih znanosti više radi papir i olovka, odnosno vježba. 

 

Uglavnom, bitno je naći način na koji ti najbolje učiš. Ako si već druga godina, onda je to ta pobjednička strategija učenja. 

Bitno je da tebi odgovora doba dana, mjesto, glazba za učenje...Drugo je nebitno.

 

Samo rokaj po knjizi, kasnije će ti se sve vratiti sa kamatom. Samo je konstantno učenje napredak važan. 

Meni, osobno učenje i stjecanje novih znanja/vještina je nešto prirodno. Nisam baš učio zbog ocjena, nego zbog sebe. I danas učim i to mi je cool.

Ocjene, koji fakultet nije.... baš toliko bitno u karijeri. Mislim sve je to lijepo i poželjno, al' samo napredak na samom sebi nešto što dovodi do osobnog rasta u svakom pogledu, a to znači sreću. Uspjeh u životu.

Suerte!

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
13 godina
offline
Tehnike učenje na fakultetu

Da, pravni fakultet je u pitanju.

 

Hvala. 

13 godina
offline
Tehnike učenje na fakultetu

Koliko često ponavljate naučeno gradivo? Spremite jedan predmet, počnete učiti novi, ali koliko često ponavljate onaj što ste već naučili da ne biste zaboravili?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice