Učenje na fakultetu

poruka: 6
|
čitano: 5.347
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Učenje na fakultetu

Većini je poznato da učenje na fakultetu ne funkcioniše kao u srednjoj školi. Srednja škola je sistem predviđen da te natjera da završiš školu, čak si i zakonom obavezan završiti dva razreda, dok na fakultetu, osim roditelja, nemaš nikoga kome je "stalo" da daješ godinu za godinom, već si prepušten svojoj volji i želji. Većina studenata sa početkom semestra sebi obeća da će učiti svaki dan, ići na predavanja, uozbiljiti se, a većina upravo uradi suprotno, odnosno po starom. Uzmu da učite par dana pred ispit, ne spavaju mjesec dana, tako da im se na kraju smuči i fakultet i učenje i obavezno se zapitaju zašto fakultet mora biti toliko težak i da li sve to njima treba. Među tom većinom sam i ja. Kako opet ne bih dolazio u takvu situaciju, odlučio sam da otvorim ovu temu. Dakle, kako vi koji polažete godinu za godinom učite? Da li je dovoljno učiti sat vremena svaki dan od početka semestra da na kraju semestra očistiš semestar?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 22:47 (zombie).
5 godina
protjeran
offline
Re: Učenje na fakultetu
zombie kaže...

Većini je poznato da učenje na fakultetu ne funkcioniše kao u srednjoj školi. Srednja škola je sistem predviđen da te natjera da završiš školu, čak si i zakonom obavezan završiti dva razreda, dok na fakultetu, osim roditelja, nemaš nikoga kome je "stalo" da daješ godinu za godinom, već si prepušten svojoj volji i želji. Većina studenata sa početkom semestra sebi obeća da će učiti svaki dan, ići na predavanja, uozbiljiti se, a većina upravo uradi suprotno, odnosno po starom. Uzmu da učite par dana pred ispit, ne spavaju mjesec dana, tako da im se na kraju smuči i fakultet i učenje i obavezno se zapitaju zašto fakultet mora biti toliko težak i da li sve to njima treba. Među tom većinom sam i ja. Kako opet ne bih dolazio u takvu situaciju, odlučio sam da otvorim ovu temu. Dakle, kako vi koji polažete godinu za godinom učite? Da li je dovoljno učiti sat vremena svaki dan od početka semestra da na kraju semestra očistiš semestar?

 Ovisi što si upisao. Ovih sat vremena dnevno teško može proći i na prometu ili filozofskom ili ekonomiji.

Jedino, ako ćeš se dovijati prepisivanju i muljažama.

Na FSBu, FERu, PMFu, medicini, veterini ili pravu ne bu baš šljakalo. Isprike, ako sam zaboravio nekoga spomenuti

14 godina
offline
Re: Učenje na fakultetu

Nije samo do fakulteta, nego i do studenta. Netko može naučiti nešto za dva dana, nekome treba 5, nekome 10, a netko nikada ni ne nauči...

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
13 godina
offline
Učenje na fakultetu

U pitanju je pravni fakultet. U redu je sve, prolazim, ali mislim da mi tehnika nije dobra. Previše je iscrpljujuća, jer po mjesec dana ne spavam, pod stresom sam da nadoknadim sve što sam prije propustio. Koliko je potrebno svaki dan učiti? Možda je to bolje pitanje.

14 godina
offline
Re: Učenje na fakultetu
zombie kaže...

U pitanju je pravni fakultet. U redu je sve, prolazim, ali mislim da mi tehnika nije dobra. Previše je iscrpljujuća, jer po mjesec dana ne spavam, pod stresom sam da nadoknadim sve što sam prije propustio. Koliko je potrebno svaki dan učiti? Možda je to bolje pitanje.

Nemoguće je reći "koliko". To ovisi i od studenta i od materije koja se studira. U svakom slučaju bolje rezultate daje učenje manjim intenzitetom kroz dulji rok, recimo 15 minuta po kolegiju dnevno, za neke stvari će to bit i previše, za neke premalo, moraš sam procijeniti. Znam puno ljudi koji su izašli s faksa i imaju 0 od znanja. Mislim da je to rezultat kampanjskog učenja, što sam i ja itekako radio. Puno je toga što niti ja više ne znam a mislim da bih znao da sam učio kroz dulji period manjim intenzitetom. Kontinuiranim učenjem (i povremenim ponavljanjem naučenog!) ćeš lakše postići bolji rezultat.

5 godina
protjeran
offline
Re: Učenje na fakultetu
zombie kaže...

U pitanju je pravni fakultet. U redu je sve, prolazim, ali mislim da mi tehnika nije dobra. Previše je iscrpljujuća, jer po mjesec dana ne spavam, pod stresom sam da nadoknadim sve što sam prije propustio. Koliko je potrebno svaki dan učiti? Možda je to bolje pitanje.

Auuu. Pravni. Štreberski. To je jedan od moja dva završena. Nikada radio u profesiji tako da je bilo gubljenje vremena.

Pa sve ovisi o godini. Ako se dobro sjećam prvu je najteže izgurati (nov si, a tu je i rimsko). Onda na drugoj dolazi malo olakšanje, jer obično KP ili KPP prebace ljudi na treću.

Onda ide treća s onim građanskim (dvoje, a literature u 3PM) gdje te ubiju u pojam, pa još dovučeš jedno od kaznenih i... Tu većina opandrči godinu. Četvrta je lagana, a nova peta (ja sam stariji pa sam diplomirao na 4) je zajebancija.

Pa sve ovisi o godini na kojoj se nalaziš i tvojim kapacitetima, ali 1-2 sata dnevno plus 15ak dana konstantnog učenja pred rokove bi trebalo čistiti semestar za semestrom.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 23:07 (Seronja nezauzet).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice