Upis na stomatološki fakultet

poruka: 8
|
čitano: 21.686
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Fakulteti

Pozdrav! 3. sam razred opće gimnazije, a kako se matura bliži, brine me što ću upisati i kako i koliko dugo ću se pripremati za maturu... Razmišljala sam o stomatološkom fakultetu, to mi je oduvijek bio san, ali sam čula da je prijemni dosta zahtjevan, a s time i upad na faks. Što znate o tome?

9 godina
neaktivan
offline
Upis na fakultet

Ne znam apsolutno nista. Ali potrudis se ako nesto jako zelis. :) 

15 godina
offline
Re: Fakulteti

-vidljiv napredak.. dakle imaš bar minimalne šanse (elementarna inteligencija je tu, bar tema..) a samo nebo je granica.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Fakulteti
Claire kaže...

Pozdrav! 3. sam razred opće gimnazije, a kako se matura bliži, brine me što ću upisati i kako i koliko dugo ću se pripremati za maturu... Razmišljala sam o stomatološkom fakultetu, to mi je oduvijek bio san, ali sam čula da je prijemni dosta zahtjevan, a s time i upad na faks. Što znate o tome?

 Navodno je kemija teska na maturi pa to svakako uzmi pripreme. Fiziku mozda mozes sama, biologija nemam pojma (nemam veze s HR bas, ali tako kazu frendovi).

Skriptu za hrvatski A razinu posudi od nekog (Trinom ili nesto).

 

Vjerojatno mozes kupit knjigu proslih prijemnih ispita u knjiznici tog fakulteta ili naci u antikvarijatima.

 

Probaj prosjek preko laganih predmeta nabubat barem na 4.5.

 

 

Ja sam u americkom venture capitalu, investicijskom bankarstvu i programiranju. Tu nema nikoga bas iz HR osim ako su studirali u Americi ili Oxford/Imperial/Cambridge/UCL/ETH Zurich.

No znam da neke biotech kompanije i kemijske (Merck, Pfizer, P&G) dosta cijene farmaciju u Zagrebu.

 

Znam da najbolji FERovci najbolje stoje sto se tice poslova vani u dobrim firmama, ali isto tako studenti sa PMF matematike dobivaju poslove u EU dosta lagano.

Stomatologija je dobar faks, ali bojim se da je u HR tesko dobiti praksu (nepotizam), a ako nemas nekoga u obitelji tko radi slican posao, onda jos teze. Svakako se isplati studirat taj fakultet jer je privatna stomatogija dobra grana koju je nemoguce automatizirati jos dugo godina.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 19:51 (Mitch).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Fakulteti

Uzet ću pripreme za svih 6 predmeta. Da, koštat će puno, ali svaki se trud isplati. ;) A test manualnih sposobnosti ću probati što bolje i u kratkom vremenu riješiti. Nadam se upadu na faks, a sad težina fakulteta... Ako budem redovito učila i ako budem imala motivacije i želje, trud će se isplatiti.

Prve dvije sam prošla s 4.5, ovu bih trebala s 4.7, 4.8, a za 4. ću se probati što više potruditi za bolji prosjek. 

A u obitelji su sami med. tehničari, valjda ćemo uspjeti povući nekakve veze...

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 22:42 (Claire).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Fakulteti

Nova sam tu, jedva se snalazim (stavila sam istu poruku na forum dva puta, a nisam mogla naći kako da ju obrišem hahahah)

 

Uzet ću pripreme za svih 6 predmeta. Da, koštat će puno, ali svaki se trud isplati. ;) A test manualnih sposobnosti ću probati što bolje i u kratkom vremenu riješiti. Nadam se upadu na faks, a sad težina fakulteta... Ako budem redovito učila i ako budem imala motivacije i želje, trud će se isplatiti.

Prve dvije sam prošla s 4.5, ovu bih trebala s 4.7, 4.8, a za 4. ću se probati što više potruditi za bolji prosjek. 

A u obitelji su sami med. tehničari, valjda ćemo uspjeti povući nekakve veze...

12 godina
offline
Upis na fakultet

Imam dvije prijateljice koje su išle sa mnom u opću gimnaziju. Prvu godinu nijedna nije upala na Stomatološki fakultet ZG i obje su upisale Veterinu u ZG.
Nakon godinu dana jedna je imala prosjek 5.0 i uspjela se prebacit na Stomatološki, dok je druga ponovno išla polagati maturu te tako upisala Stomatološki.
Sada su na drugoj godini i ide im dobro.

Sada jedan općeniti savjet, ako želiš upisati onda se i potrudi. Ništa neće samo "pasti s neba".
Što se priprema za maturu tiče, po meni, nema smisla ići na plaćene pripreme. O cijelom gradivu koje se piše na maturi si slušala u srednjoj školi, samo trebaš proći kroz to cijelo gradivo i prisjetiti se.

Svi prošli testovi su ti dostupni na uvid, imaš, doslovno, 95% tipova zadataka koji se mogu pojaviti, na tebi je da pokušaš riješiti te zadatke i da cijelo gradivo ponovno prelistaš.
Ako se nisi u stanju sama natjerati na učenje, teško da ćeš kasnije na fakultetu, a i na poslu dobro proći.

Dosta mojih prijatelja je išlo na razne pripreme, gotovo svi su upisali željeni fakultet, ali jako mali broj njih je uspjelo doći do redovne treće godine (na kojoj sam ja, tri godine nakon završetka srednje škole).
Razloga ima više, ali po mom mišljenju, glavni razlog je taj, da svi misle da će se nešto lako odraditi, da će nešto smuljati i jednostavno proći, da će nešto "pasti s neba".
Trebaš znati razmišljati o nečemu što radiš i u to uložiti trud.

Mlada si, nemoj zaboraviti živjeti, treba steći radne navike, ali ne i prebrzo odrasti.

 

Nadam se da ćeš shvatiti poantu mog stava.

P.S. Tema je u krivom podforumu.

Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima. Sponsored by Noiseblocker.
2 godine
neaktivan
offline
Upis na stomatološki fakultet

Bok! Završila sam 3. razred opće gimanzije, sva 3 razreda prošla sam sa čvrstom peticom i razmišljam o upisu na stomatološki fakultet. Ako ima nekog tko studira u Zagrebu, Rijeci ili Splitu neka podijeli dojmove. :D

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice