Upravna ili Tehnička škola?

poruka: 18
|
čitano: 20.669
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Upravna ili Tehnička škola?

Pozdrav forumaši! Molim pomoć oko odabira srednje škole.

Bio sam vec napiso kilometarski tekst za ovu temu, ali mi se nije objavilo, tako da sada cu ukratko, a vi - help me. xd

 

Imam 43 boda. Za Upravnu školu sam mislio smjer 'poslovni tajnik (43boda), a u Tehničkoj smjer 'špediter' ili 'cestovni tehničar' (oboje 40bodova)

 

Koja je po vama škola bolja? Gdje ću bolje proći? Gdje ću manje učiti? U kojim školama je općenito ekipa bolje (štreberi-klošari xd) Zar je istina, da oni koi ne upadnu i Gimnazije odlaze u Tehničku, a ne upravnu ili ekonomsku školu? Koja je škola na boljem glasu i jaća škola? S kojom školom ću poslije moći prije upisati pravni fakultet ili kif?

 

Hvala vam unaprijed na pomoći. ;)

U svakom zlu ima malo dobrog, u svakom dobru ima malo zla. Budimo optimisticni.!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Upravna ili Tehnička škola?
IvanV kaže...

 

Koja je po vama škola bolja? Gdje ću bolje proći? Gdje ću manje učiti? U kojim školama je općenito ekipa bolje (štreberi-klošari xd) Zar je istina, da oni koi ne upadnu i Gimnazije odlaze u Tehničku, a ne upravnu ili ekonomsku školu? Koja je škola na boljem glasu i jaća škola? S kojom školom ću poslije moći prije upisati pravni fakultet ili kif?

 

Hvala vam unaprijed na pomoći. ;)

 

pitas gdje ces manje ucit, i onda spominjes pravni fakultet... bas mi se i ne svidja taj tvoj stav...

ako ne zelis ucit, nemoj u srednju ni ic, nije obvezna...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Upravna ili Tehnička škola?

Ja jednostavno ne razumijem te ljude. Od hrpe neznanaca traže da im odaberu školu i budućnost {#}

http://www.chess.com/livechess/profile/Tracer1808
14 godina
neaktivan
offline
Re: Upravna ili Tehnička škola?
Mah, to pitaju na mnogo foruma pa sam i ja stavio takvo banalno pitanje. Ali i zelio bih manje uciti sada u srednjoj jer puberter, društvo i to sve. A na faksu ćemo ozbiljnije.

TracerCPP - ja jednostavno ne razumijem tebe i "te ljude" koji osudujete, na temelju cega? Ja nisam od tebe tražio da mi izabereš srednju školu nego kažeš/ete svoja iskustva ili što mi preporučate.

Hvala.
U svakom zlu ima malo dobrog, u svakom dobru ima malo zla. Budimo optimisticni.!
13 godina
neaktivan
offline
Upravna ili Tehnička škola?

Uvijek stigneš i učit i družit se sa društvom, ako svaki dan učiš 1h prolazit ćeš sa 3,5-4,0 bez problema.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Upravna ili Tehnička škola?
Jabulani kaže...

Uvijek stigneš i učit i družit se sa društvom, ako svaki dan učiš 1h prolazit ćeš sa 3,5-4,0 bez problema.

Potpisujem. Idem u gimnaziju (jednu od najjacih u zagrebu) pa stignem izlazit svaki vikend, ne ucim svaki dan, kampanjac sam pa i dalje mi se prosjek vrti oko 4,00.... Uzmi ono kaj te vise zanima i gdje se vise vidis u buducnosti, a ono ti je neko dobro rekao pravo i provlacenje u skoli bas neidu:) sretno:)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Upravna ili Tehnička škola?
Ako ucim sat vremena dnevno samo jedan teži predmet (povijest, hrvatski, kemija, fizika) ili ako sve ucim sat vremena dnevno?

Ja se u budučnosti vidim samo kao odvjetnik, ništa drugo mi ni ne stoji. Fizički rad i strukovne škole (ne podcjenjujem) mi ne stoje. Od prvog osnovne, pa i ranije govorim o pravu, tako da bi to volio i završiti. Ali pošto nemam bodova za upravnog referenta (47bodova treba) dvoumim se izmedu poslovnog tajnika ili špeditera ili cestovnog tehničara, a poslije onda na pravni fakultet, jer kolikos sam upućen poslije bilo koje četvero godišnje škole mogu upisati bilo koji fakultet?
U svakom zlu ima malo dobrog, u svakom dobru ima malo zla. Budimo optimisticni.!
13 godina
neaktivan
offline
Upravna ili Tehnička škola?

Prati nastavu, dođeš doma i pročitaš si novu lekciju par puta.Jedino kad je neki test malo više učiš.

15 godina
offline
Re: Upravna ili Tehnička škola?

E da ti odmah olaksamo zivot da te spustimo na zemlju, ak si ti u osnovnoj skupio samo 43 bodova kaj je stvarno malo. I ako uspijes sa tih 43 boda upisat upravnu sto je kao nekakav prag koji se lagano moze povisit pa ako nekim cudom upises budi sretan ako poslje uspijes upisat TVZ, filozofiju i slicne faksove... Jer vidim da su ti radne navike jako slabe. Tak ak si mislio ic na pravo valjda znas da tam svi zele ic i da je teze upast ko npr. na FER. Zato se sad odma primi knjige i probaj sto bolje rezultate postic...{#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Upravna ili Tehnička škola?
Ja sam mislio na upravi fakultet, a ne srednju školu? Da se razumijemo. A koliko znam kod upisa se na fakultet se ne gledaju bodovi iz osnovne škole?
De mi recite kako da se motiviram da više ucim? :/
U svakom zlu ima malo dobrog, u svakom dobru ima malo zla. Budimo optimisticni.!
13 godina
neaktivan
offline
Upravna ili Tehnička škola?

To je do tebe, ako to želiš učit ćeš, ako ne nećeš, to je najbolja motivacija.

14 godina
offline
Re: Upravna ili Tehnička škola?

kad pogledas danas situaciju u drzavi, i sa svim diplomama i priznanjima pa opet nemos nac posao, tesko da ce itko tu nac neku motivaciju

12 godina
neaktivan
offline
Re: Upravna ili Tehnička škola?
IvanV kaže...
Mah, to pitaju na mnogo foruma pa sam i ja stavio takvo banalno pitanje. Ali i zelio bih manje uciti sada u srednjoj jer puberter, društvo i to sve. A na faksu ćemo ozbiljnije.

TracerCPP - ja jednostavno ne razumijem tebe i "te ljude" koji osudujete, na temelju cega? Ja nisam od tebe tražio da mi izabereš srednju školu nego kažeš/ete svoja iskustva ili što mi preporučate.

Hvala.

Na osnovu kakvog ti (pred)znanja onda kaniš uopće završiti fakultet? Na osnovu kakvih radnih navika stečenih u srednjoj školi u kojoj se ne treba učiti? Nema tu "sad ću lagano pa kasnije zapeti". Ili ćeš od početka kak spada ili ćeš se kasnije jako mučiti i vjerojatno odustati.

 

badboycro kaže...

kad pogledas danas situaciju u drzavi, i sa svim diplomama i priznanjima pa opet nemos nac posao, tesko da ce itko tu nac neku motivaciju

To je izmišljotina onih koji nisu završili faks pa da se imaju čime tješiti dok činjenica je - bolje bilo kakav faks nego nikakav. Faks će uvijek biti prednost pred SSS-om. Drugo su rodbinske vezice itd., no to je više iznimka nego pravilo.

http://www.chess.com/livechess/profile/Tracer1808
13 godina
offline
Upravna ili Tehnička škola?

Ja studiram pravo i preporučujem ti da odmah promjeniš stav ako misliš prvo upisat a onda i završiti taj faks.

Gimnazija bi te najbolje pripremila za pravo makar nije to neki uvjet, al budući da nemaš dosta bodova probaj upisat upravnu školu,

mislim da bi ti bila bolja podloga za pravo, i uči više društvene predmete jer će ti trebat za državnu maturu,

ja sam s četri prolazio al mi je jako dobro išla povijest, hrvatski i logika pa sam na prijemnom imao dobar rezultat i upal sam, neznam kak to

ide sad sa državnom.

 

E i ak upadneš i hoćeš sve u roku dat preko tjedna zaboravi na zahebanciju, ima da si barem 5 sati za knjigom, možeš ti prek vikenda izlazit al prek tjedna se uči,

nekih dva tjedna prije ispita zaboravi na vanjski svijet, ja sam se 1. semestar zahebavao i skupo me to koštalo, jedva sam se izvuko iz zaostataka.

Znači treba ti hebačka motivacija i samodisciplina i puno će ti lakše bit kad dođeš u tu neku rutinu, a na ispitima faktor sreće zna igrat veliku ulogu.

 

Neznam, ne bi baš svakome preporučio taj faks,zna mi nekad jako prekipit al pretrpi se nekak,

bolonja se skoro uopće ne provodi, puno birokracije, profesori znaju bit dosta neugodni al se navikneš,možda bude bolje za par godina za par godina.

Al zato su pijanke s kolegama odlične, pogotovo kad se ispit položi, poslje rima je bilo naročito napeto.

 

Eto, nadam se da sam ti malo pomogao, al nemoj se još s tim opterećivat, prvo uživaj u srednjoj i nek ti je sa srećom.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Upravna ili Tehnička škola?
Absu kaže...

Ja studiram pravo i preporučujem ti da odmah promjeniš stav ako misliš prvo upisat a onda i završiti taj faks.

Gimnazija bi te najbolje pripremila za pravo makar nije to neki uvjet, al budući da nemaš dosta bodova probaj upisat upravnu školu,

mislim da bi ti bila bolja podloga za pravo, i uči više društvene predmete jer će ti trebat za državnu maturu,

ja sam s četri prolazio al mi je jako dobro išla povijest, hrvatski i logika pa sam na prijemnom imao dobar rezultat i upal sam, neznam kak to

ide sad sa državnom.

 

E i ak upadneš i hoćeš sve u roku dat preko tjedna zaboravi na zahebanciju, ima da si barem 5 sati za knjigom, možeš ti prek vikenda izlazit al prek tjedna se uči,

nekih dva tjedna prije ispita zaboravi na vanjski svijet, ja sam se 1. semestar zahebavao i skupo me to koštalo, jedva sam se izvuko iz zaostataka.

Znači treba ti hebačka motivacija i samodisciplina i puno će ti lakše bit kad dođeš u tu neku rutinu, a na ispitima faktor sreće zna igrat veliku ulogu.

 

Neznam, ne bi baš svakome preporučio taj faks,zna mi nekad jako prekipit al pretrpi se nekak,

bolonja se skoro uopće ne provodi, puno birokracije, profesori znaju bit dosta neugodni al se navikneš,možda bude bolje za par godina za par godina.

Al zato su pijanke s kolegama odlične, pogotovo kad se ispit položi, poslje rima je bilo naročito napeto.

 

Eto, nadam se da sam ti malo pomogao, al nemoj se još s tim opterećivat, prvo uživaj u srednjoj i nek ti je sa srećom.

 


Eh, da ima više ovakvih ljudi koji tak sve ljepo napišu i objasne, cijenim to. ;)
Za gimnaziju nažalost nemam bodova, kasno sam i počeo razmišljati o upisu i bodovima, tek u osmom razredu, u sedmom nisam mario za upis uopče.
Smjer u srednjoj upravnoj školi za upravnog referenta sam mislio (kako i ti kažeš to će me najbolje pripremiti za pravni faks), ali to se traži 47 bodova. Ništa mi ne preostaje nego stisnuti u drugom polugodištu sada, zapeti i da uspijem upisati. Imam i jednu dosta veliku prednost nad ostalima, zbog natjecanja i uzornog ponašanja dobivam 3 boda za upis što puno znaći.

Jeli ti ideš na faks u Zagrebu ili Osijeku? I koju si ti srednju školu pohađao? 
Hvala još jednom. ;)

U svakom zlu ima malo dobrog, u svakom dobru ima malo zla. Budimo optimisticni.!
13 godina
offline
Upravna ili Tehnička škola?

Išao sam u gimnaziju i Zagrebu sam na faksu,

mislim da bi ti čak bolje bilo u Osijeku ili Rijeci jer su nešto lakši a na kraju krajeva bitna je diploma,

u Rijeci je kolko sam čuo skroz uvedena bolonja,

al pitanje kaj bude za 4 godine kad češ ić upisivat tak da imaš vremena vidjet i razmislit.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Upravna ili Tehnička škola?

mislis ic na faks

Ushak
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 18:50 (Ushak).
5 godina
protjeran
offline
Upravna ili Tehnička škola?

HITNOOO!!!! Moze li se za poslovnog tajnika ili za agromehanicara imati 39 bodova i ako treba vise mogu li podici prosjek do kraja godine

Nekatamo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice