Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

poruka: 266
|
čitano: 77.503
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Novi Assemblio je tu!

 

http://assemblio.hr/

 

Nakon skoro 3 mjeseca razvoja, novi Assemblio.hr ugledao je svijetlo dana

nećemo previše dužiti, nadamo se da vam se sviđa, poslušali smo vaše zahtjeve i kritike i pokušali ih iskoristiti u što većem broju!

Uživajte u korištenju!

 

Promjene u odnosu na prethodnu verziju:

- novi dizajn

- novi algoritam slaganja

- napredni konfigurator

- uređivanje konfiguracije

- mogućnost naručivanja konfiguracije

- integracija s Nabava.net cijenama

- verzioniranje konfiguracije

- "duboke poveznice" na konfiguracije i verzije konfiguracija

- detaljnija stranica o nama

 

Da preduhitrim odmah pitanja koja vidim {#}

Cijene koje assemblio koristi za sam algoritam su srednja cijena svih ponuda XY komponente s nabava.net.

Dakle ako narucite konfu iz future ispast ce vas nesto jeftinije nego je assemblio predvidio.

Ako se odlucite za links ispast ce vas nesto skuplje. Nisu drasticne razlike :)

 

Za sada je samo futura IT među ponuđenim dobavljacima ali to ce se uskoro mijenjati ;)

 

I da, znam da ce vam ovo zapet za oko pa... ako se slaze gamersku konfiguraciju povise 3000kn sve je okej.

Ako se slaze ispod 3000 nužno je odznaciti SSD da bi se mogla izabrati diskretna grafika.

Na listi je da to automatiziramo naravno. Ispod 2500kn jednostavno nema novca za diskretnu grafiku. 

S obzirom da se radi o srednjim cijenama i da nismo voljni radit kompromise kao: ubaci mu MS napajanje pa ce bit para za grafiku. 

Mislim da je to razumljivo {#}

 

Hvala svima na podrsci, cekamo komentare i pitanja {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
8 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Jel dobavljač FUTURA IT obavlja besplatnu dostavu za područje cijele Hrvatske ili samo Zagreba?Sve pohvale za stranicu-ovo će daleko više uštedjeti vremena svima nama koji kupujemo nova računala-hvala vam

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.11.2014 10:38 (alexspalato).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
alexspalato kaže...

Jel dobavljač FUTURA IT obavlja besplatnu dostavu za područje cijele Hrvatske ili samo Zagreba?Sve pohvale za stranicu-ovo će daleko više uštedjeti vremena svima nama koji kupujemo nova računala-hvala vam

Cijele Hrvatske. Osobna preporuka za njih. Momci su super i sastave racunalo uredno ko apoteka {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov

Možda bi bilo bolje da budu najjiže cijene sa nabava.net. Ovako mi nudi AMD FX 4300 za 755 kuna, a za manje novaca se može nabaviti FX 6300.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2014 8:59 (dejo6).
14 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Postavite naprednu opciju, odaberite cijenu 2000Kn, postavite procesor i grafičku na AMD i dobićete zapanjujuću ponudu:

 

 

Gdje su AMD APU rješenja? Kako do njih?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2014 9:11 (Punti).
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
dejo6 kaže...

Možda bi bilo bolje da budu najjiže cijene sa nabava.net. Ovako mi nudi AMD FX 4300 za 755 kuna, a za manje novaca se može nabaviti FX 6300.

jednostavnije i bolja opcija je taj krš od fx4300 izbaciti iz jednadžbe i vuci ce onda fx6300 :=)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Radimo na fixu. Ima dosta gresaka kako smo opet od temelja slagali aplikaciju nanovo. Nadam se da cemo vec danas izbacit dosta popravaka {#}

Hvala na upucivanjima u lose konfe.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Prvi val osnovne dorade algoritma implementiran. Sada se nebi trebali pojavljivati pre slabi procesori za određene konfiguracije.

Sutra sređujemo pretjerano pojavljivanje SSD-a u gaming konfama. Nakon toga se bacamo na obogacivanje baze podataka s još komponenti. 

Fm2 socket i neki athloni za njega su prvi na listi. 

 

Šta kazete za APUove? Da li realno imaju stvarno isplativu primjenu ili je to previse kompliciranja za premalo dobiti. Jer oni su malo kompleksniji. 

Imaju svoju nesto jacu integriranu grafiku i ako ih se ubacuje u gaming konfe treba ih parirat s karticama koje mogu hibridno radit s njihovim integrirkama a to nam je poprilicna komplikacija trenutno.

Treba mi malo informacija po pitanju APUova i idealnih primjena za njih. 

 

Kada sam zadnji put stavio anketu glasali ste da ih nebi stavljali u jeftine gamerske konfe nego da bi radije isli na jeftina grafika + dvojezgreni intel/amd kombinaciju. 

 

Da se razumijemo ja njih mogu ubacit u bazu tako da oni budu dostupni u editor meniju. Ali ih iskljucit iz pretrage algoritma. Tako da ih po defaultu assemblio ne odabire. 

 

EDIT: Vidim da jos uvjek npr na 5000kn gamera okine najjaceg pentiuma u bazi u kombinaciji s R9 270X. A na 5500 onda ubaci fx6300. To je sada zbog još malo siromašne baze podataka. 

Tu između ce uletit jos par procesora da bude jos bolje :) 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.11.2014 0:55 (athlon64).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Evo opalili smo update na algoritam :) 

Sada sam proracunava da li se isplati ugrađivati SSD tako da ne pretjeruje s SSDovima i diskovima u gamerskim konfiguracijama i slicno. Također smo poradili na balansu procesor/gpu. 

 

Bacite oko :) nađite loše konfiguracije da možemo još polirat :D

 

hvala {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

"Računalo za video obradu", generalno ne izgleda mi optimalno da se po defaultu pridaje 0% važnosti disku. Ovisi za kakvu točno obradu naravno, uglavno počesto takva bi konfiguracija profitirala da ima (barem) dva diska, jedan sa kojeg tipično čita i drugi na koji piše.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
DigiMagic kaže...

"Računalo za video obradu", generalno ne izgleda mi optimalno da se po defaultu pridaje 0% važnosti disku. Ovisi za kakvu točno obradu naravno, uglavno počesto takva bi konfiguracija profitirala da ima (barem) dva diska, jedan sa kojeg tipično čita i drugi na koji piše.

 

Racunali smo da se PC za video obradu nece slagati ispod 5.5-6 tisuca kuna. To je ipak među najzahtjevnijim taskovima koje se može raditi na stolnom računalu. Poviše tog novca ti u konfu svakako ulazi SSD tako da programi kao premiere ne budu zagušeni sporoćom diska. Ali onda je bitnije imati što jači procesor, dovoljno rama i pristojnu grafu. Drugim rijecima bolje je da se u konfi za video obradu nađe 120GB ssd te i7 nego 240GB ssd i i5. Od tu proizlazi taj preset s nisko prioritiziranim diskom. Naravno to ce trebat detaljnije definirat. Kao i workstatione te ostale slicne specijalizirane konfe.  

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Osvježili smo malo editor konfiguracije: {#}

http://assemblio.hr/pc/7adSGH0vt9/1/uredi

Izmjene: 
- vidljiva je i trenutno odabrana komponenta u konfiguraciji (tekst pored tipa komponente)
- lista komponenti sada je sortirana po Assemblio ocjeni
- prikazuju se ocjene, cijene i opisi za svaku komponentu (opis samo ako postoji)
- novi stil liste i pretraživača
- moguće je pretražiti po imenu ili opisu komponente

 

Također smo poradili na problemima vezanim za lude kombinacije kad bi se ogranicavalo algoritam na npr samo nvidia graficke i samo intel procesore. 

Na tom podrucju jos uvjek radimo. Vidim da pretjeruje s i3 procesorima kad se ogranici izbor na samo intel.

Također radimo na problemu nepotrebnih grafickih kartica u uredskim konfama {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.11.2014 11:12 (athlon64).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Nadovezat ću se na moj komentar na vijest da je verzije 2.0 puštena u rad jer mi se čini da nije pročitan:

brogus kaže...

Prvo, velika pohvala za projekt!

"Igrao" sam se sa slaganjem konfuguracija još od prve verzije te još ovih par dana (čisto iz znatiželje) i mogu potvrditi da trenutno Assemblio daje dosta dobre prijedloge.

Ipak, imam nekoliko manjih dobronamjernih primjedbi koje će vam, nadam se, pomoći.

Navedeno će se odnositi na "Računalo za igre", iznosi 5000, 5500 i 6000 kn.

Smatram da se općenito predlažu prejaka napajanja (bar u tom cjenovnom rangu). Često iskače npr. XFX od 650 W koji je presnažan i pojede previše budžeta. Corsair CX430w te XFX 450w i XFX 550w su objektivno najisplativija napjanja (bar na trenutnoj listi), a XFX-iovi modeli su i dovoljno snažni čak i za zahtjevnije konfiguracije pa nema smisla tu trošiti više novaca.

Druga stvar je SSD. Koliko god ga i ja sam priželjkivao, smatram da je još uvijek preskup i neisplativ za te konfiguracije i ne bi trebao biti uključen po defaultu u osnovnom načinu rada.
Mislim, staviti samo 4 GB RAM-a da se može ubaciti SSD u igraće računalo mi je ipak neprihvatljivo. Npr. predloženi Intelov SSD 530 od 120 GB košta 670 kn, za taj novac se može staviti još 4 GB RAM-a i bolja grafička.

Ako gledamo da je ovo namijenjeno prvenstveno onima koji su manje upućeni u računala, te da bude najisplativije, od SSD-a će imati najmanju korist, barem u igraćem računalu - danas su igre ionako prevelike da bi ih se na SSD stavljalo više od jedne ili dvije.

Potvrditi ću i da su već učinjeni ispravci - Intel / AMD kombinacija je ispravljena nekih sat vremena prije ovog posta, jedino Intel / Nvidia kombinacija još uvijek izbacuje Celerone i Pentiume.


Sve u svemu, napravili ste dobar posao. Svaka vam čast!
Želim vam puno uspjeha u daljnjem radu i nastavite samo tako dalje.

Za napajanja moj komentar/prijedlog i dalje stoji.

SSD-i su poboljšani jer se više ne pojavljuju prije 6000 kn, ali u toj konfi onda izbaci SSD od skoro 1000 kn, ali sa slabijim procesorom i grafičkom.
Ispod 6000 kn su dobre konfe, osim prejakih napajanja.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Stock cooleri u AMDovim konfama za igranje (5000kn+)? To ne valja... Ubacite parametar kao i sa SSDom - "dodaj aftermarket cooler" koja je po defaultu checkirana ako je neki AMD u igri i namjena je gaming. Tih 100-150 kn se može odbiti od rezerviranog iznosa za kućište.

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
3 1 hvala 2
15 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Mali heads up: uskoro planiramo objaviti i dio weba pod nazivom Stolno računalo vs Laptop ... :)

Tražiš best buy računalo? - http://assemblio.hr/
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Završili smo tekst i video vezan za usporedbu stolnog računala i raznih tipova prijenosnika.

Iduči put kad prijatelj tvrdoglavo želi prijenosnika uputite ga tako da zna što time dobiva a što gubi 

 

Uživajte, kritike su dobrodošle kao i uvijek. 

 

http://assemblio.hr/stolno-racunalo-ili-laptop

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
4 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Evo i za sve koje su u nedoumici u vezi kupnje 4k ekrana smo napisali nešto 

 

http://assemblio.hr/4k-ekrani

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

E hebiga, ja sam već 4K aktivan.

 

Doduše samo TV dok će monitor pricekati jer idem na 1440p i 144Hz 

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Prvi puta sam koristio ovu stranicu i odlična je ali imam jednu malu zamjerku. Zašto ne mogu izbaciti napajanje? Slažem si konfiguraciju a imam vlastito napajanje te ga stoga ne kupujem, ali mi on neda da ga ja uklonim.

Treat your password like your toothbrush. Dont let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Ovo je super stranica, ali problem - kako odabrati željenu platformu - ne želim AMD ni Radeon nikako, kako izbaciti mogućnost njihova odabira?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!
Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

kad vi mislite staviti nove grafičke??

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Nakon dugo vremena sjetio se ovoga, pa se razočarao vidjevši ponudu. Projekt propao? Zašto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
SnakeST kaže...

Nakon dugo vremena sjetio se ovoga, pa se razočarao vidjevši ponudu. Projekt propao? Zašto?

Jer nije mogao zaraditi lipe a svi koji su radili na njemu imaju drugih projekata i poslova.

Doduše, već neko vrijeme radi jako loše jer se pojavio nepredviđeni bug da algoritam nema zasebne klase kompatibilnosti za ddr3 i ddr4 memorije. Odnosno on nezna da ne smije na skylake staviti ddr3 ram itd... 

Kad smo kopali rješenje ispalo je daleko od banalnog a nitko nije bio dobar s vremenom niti je bilo koji od poslovnih modela pokazao mogući profit pa nije više imalo smisla ulagati u projekt.

 

Doduše, sad kad izađe AMD zen, ddr3 ispada iz igre pa će samo updejtanjem baze podataka softver opet proraditi. Međutim da ima neku budućnost i perspektivu, ne baš.

Lokalne prodavaonice ne vide dovoljno benefita od aplikacije da bi platili ugradnju na svoj web ili uključivanje u nekakav naš prodajni sistem, naplatit korištenje samom korisniku ne možeš,

ako ideš prodavat konfiguracije sam to je u biti pokretanje najobičnije računalne prodavaonice što nema veze s idejom projekta plus to možeš uvijek napravit ako si poduzetan.

  

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 14:04 (athlon64).
10 godina
offline
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Šteta baš... Ovo je prilika i za vas i za trgovine da se zaradi, a za korisnika koji nema neko znanje da sastavi konfu po mogućnostima i potrebama... Jeste pokušali sa trgovinama raditi na neku vrstu provizije? Npr ako kupac naruči konfu od njih preko vas da vi dobijete x%?

 

Vrhunska stvar bi bila nakon što sastaviš konfu da izabereš trgovinu u kojoj kupiti. Trgovine ne moraju plaćati neku "pretplatu" ali ako dođe do realizacije vi dobijete postotak. To je WIN za sve 3 strane...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Assemblio - Složite novo računalo u par klikov
SnakeST kaže...

Šteta baš... Ovo je prilika i za vas i za trgovine da se zaradi, a za korisnika koji nema neko znanje da sastavi konfu po mogućnostima i potrebama... Jeste pokušali sa trgovinama raditi na neku vrstu provizije? Npr ako kupac naruči konfu od njih preko vas da vi dobijete x%?

 

Vrhunska stvar bi bila nakon što sastaviš konfu da izabereš trgovinu u kojoj kupiti. Trgovine ne moraju plaćati neku "pretplatu" ali ako dođe do realizacije vi dobijete postotak. To je WIN za sve 3 strane...

Da, ovo je također Hrvatska :D 

Jesmo, dapače to što si zadnje napisao je i bio nekakav osnovni poslovni model. 

Međutim to nije tako crno-bijelo. 

1. Ako na bilo kakav način od korisnika pokušaš uzet neku kunu pri samoj kupnji, on će jednostavno C/P komponente i poslat mail željenoj prodavaonici, zaobilazeći plačanje usluge. 

 

2. Ako pokušaš s web shopom dogovoriti da dobiješ dio provizije po konfiguraciji prodanoj preko assemblia automatski od strane poduzetnika s kojim pokušavaš sklopiti dogovor 

 krene hrpa protuargumenata za u startu smiješan postotak koji si predložio... jer su to Hrvatski poduzetnici. (Čast iznimkama)  

 

Uz to postoji hrpa dodatnih komplikacija. Večina prodavaonica će pokušati ugurati komponente kojih imaju viška na lageru, odnosno: "nažalost corsair ax760 nam nije dostupan ali zato imamo MS turbojumboGamer od 800W koji je ekvivalentan onome što ste tražili, za samo 300kn!"

To obično ide do granice gdje se u gotovo svakoj prodanoj konfiguraciji mijenjaju 3-4 komponente od prvobitno izabranih čime smisao aplikacije i kontrola kvalitete padaju u vodu jer ti dođe na isto kao da si prodavaonici poslao upit za i7 konfiguraciju s SSD-om i 16GB rama,

i onda su ti oni oko tih okvira složili nešto svoje...

 

Dakle bez dodatnog razvoja kompleksnog sustava za kontrolu ne možeš nadgledati što prodavaonica radi s traženom konfiguracijom nakon što je korisnik prešao u komunikaciju s njima što opet ubija poantu aplikacije. 

 

Osim toga stoji činjenica da su publika koja se razvila oko aplikacije, odnosno ljudi koji su je najviše koristili, bili relativno ili nešto više educirani gejmeri ili hardverski entuzijasti, kojima je aplikacija korisna za povirit šta se trenutno može dobit za koje novce a dalje sve znaju sami. 

Bilo koji potpuni laik koji ne razumije ništa vezano za računalni hardver će opet ili pitati nekog trećeg jer ne vjeruje listi komponenti na nekoj web stranici, ili će se s tim komponentama obratiti prodavaonici gdje će mu oni u većini slučajeva opet prodati nešto svoje s ovom i onom pričom... 

 

Dakle ne samo da je ciljana publika ispala ona publika kojoj sama aplikacija nije dovoljno korisna da bi je upotrijebili za išta dalje od povremene provjere situacije na tržištu, nego te ciljane publike ima toliko malo da efektivno ne možeš ništa zaradit. 

 

Kad bi u idealnoj situaciji našao način da ubereš neki sitni postotak od već sitne marže prosječne prodavaonice, za svaku konfiguraciju koja je prodana preko aplikacije, opet bi aplikaciju koristila publika koje nema dovoljno. 

Aplikacija nije prvobitno bila zamišljena za hardverske entuzijaste nego za potpune neznalice (široku publiku) a takvi je jednostavno neće koristiti jer ih većina misli da kad odeš uzet gotovi komplet u neku prodavaonicu dobiješ jako dobro računalo i da se samostalnim izborom komponenti ne može dobiti bolje. 

Ako pokušaš takvom korisniku dokazivati da je "loše prošao" upadaš u rupu bez dna i nikad ništa ne napraviš. 

 

I onda dolaziš na zadnju vrlo jednostavnu matematičku računicu.

 

Na tržištu imaš X ljudi koji trenutno kupuju računalo i imaš 5 prodavaonica. Ti ljudi se podjele po postoječim prodavaonicama koje su međusobna konkurencija. 

Sad ti dolaziš na tržište i svojom aplikacijom nekako pokušavaš povući nešto ljudi iz te "X" skupine. Nakon toga te ljude želiš dat nazad tim prodavaonicama i u procesu uzeti neku kunu. 

 

Ako ćeš surađivati s jednom od 5 prodavaonica svoju uslugu ćeš moći naplatiti jer ta prodavaonica ima tvoju aplikaciju kao benefit u usporedbi s ostalim prodavaonicama. 

Međutim ne možeš se ograničiti na jednu prodavaonicu jer to ubija poantu softvera koji bi korisniku trebao omogućiti da bira najjeftiniju prodavaonicu s najboljom uslugom. 

Što znači da tih X korisnika opet počinješ dijeliti na istih 5 prodavaonica, što znači da pomažeš korisniku ali ne i prodavaonicama. Dakle prodavaonice ti neće platiti za uslugu. 

 

Odnosno jedini smisleni poslovni model je onaj u kojem sam prodaješ svoje konfiguracije ili imaš usku suradnju s samo jednim dobrim web shopom.

a) Zainterensiranog web shopa za navedeno nema. Ili ima ali su voljni platit 200kn mjesečno ili nešto jednako smiješno. 

b) Nitko od nas se ne namjerava baviti prodajom računala jer imamo druge poslove i profesije. 

 

Naravno ako imaš bolju ideju dobrodošla je :D 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 18:20 (athlon64).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice