Budget ram

poruka: 17
|
čitano: 2.958
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Budget ram

Pozdrav svima, ovo mi je prvi put ovdje tako da se ispricavam ako nesto krivo napisem :)

Znaci ovako imam na planu upgrejdat rig ovo ljeto i ovo mi je u  planu:

AB350 Pro4 maticna Ryzen 5 1600 procesor, samo mi jos treba neki budget ram.

Da bude 16gb ddr4 i iznad 2000mhz po povoljnoj cijeni, nista pretjerano.

 

Hvala unaprijed :)

 

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Budget ram

Nažalost cijene RAM-a su u nebesima, a čini mi se da će i još rasti, teško da češ pronać nešto povoljno

Trust nobody, become the best !
5 godina
neaktivan
offline
Re: Budget ram

Kad mislis otprilike kada bi se mogle spustiti cijene?

12 godina
neaktivan
offline
Budget ram

usput ako netko moze odmah navest i razlog zasto su tako visoke cijene rama, jel i to zbog majninga?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Budget ram

Nije zbog majninga nego zbog poskupljenja Kebaba.

 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Budget ram

...evo se usudio pogledat cjene ....ostajem na 4GB DDR2 800 iako mi MBO podržava DDR3 1600 ...meni zasad win10 lipo radi sa Athlon II 250

6 godina
offline
Re: Budget ram
AF139 kaže...

...evo se usudio pogledat cjene ....ostajem na 4GB DDR2 800 iako mi MBO podržava DDR3 1600 ...meni zasad win10 lipo radi sa Athlon II 250

 Uvjeren sam da je moj raspberry pi brži od tog setupa 

Trust nobody, become the best !
10 godina
offline
Re: Budget ram

Meni penziću (60) sasvim dovoljno, a od sinoć i sa win 1803 radi ko urica na webu i YT ...i sa par igrica koje ponekad zavrtim kao LoL , AoE-II  itd .

10 godina
offline
Re: Budget ram
Andrica54 kaže...

Pozdrav svima, ovo mi je prvi put ovdje tako da se ispricavam ako nesto krivo napisem :)

Znaci ovako imam na planu upgrejdat rig ovo ljeto i ovo mi je u  planu:

AB350 Pro4 maticna Ryzen 5 1600 procesor, samo mi jos treba neki budget ram.

Da bude 16gb ddr4 i iznad 2000mhz po povoljnoj cijeni, nista pretjerano.

 

Hvala unaprijed :)

 

 

 

 Ako planiraš raditi na Ryzenu bez neke dodatne grafičke, bez RAM-a s minimalno 2800Mhz takta nemoj računat.

16 godina
offline
Re: Budget ram
Ti znaš da ryzen 1600 nema integriran gpu pa ti izjava nema nikakvog smisla, samo 2200g i 2400g imaju igpu
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Budget ram

Imam GTX 1050 Ti

16 godina
offline
Re: Budget ram
Tu karticu bez beda iskoristi ryzen, tak da tu nemas nikakve brige, sta se tice rama gledaj crucial balistix sport 2400 koji se pokazao jako dobar na ryzen platformi i na 2933mhz bi ga mogao dignuti bez problema. Nema trenutno nista povoljnije a da valja. Vec je izasli dosta novih bios updata i sad i hynix radi jako dobro na ryzenu. Pogledaj koji bios imas na ploci i napravi update ako nije najnoviji
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
Re: Budget ram
AF139 kaže...

...evo se usudio pogledat cjene ....ostajem na 4GB DDR2 800 iako mi MBO podržava DDR3 1600 ...meni zasad win10 lipo radi sa Athlon II 250

 Usudio bih se reć da je to notorna laž, naime najveći sam skok (poslije prelska na ssd) osjetio nakon šta sam prešao sa 4 na 8gb ram-a. 

10 godina
offline
Re: Budget ram

Meni ima uvjek još slobodne memorije od mojih 4GB ram-a jer ne igram bjesne igrice niti u browseru dižem više od par tabova.

Osim win defendera i catalist-cc nemam ništa više osim systemskih servisa startano pri startup-u.

 

https://ibb.co/eW2ApS

 

..ovo je sa dva tab-a u Firefox-u

 

ps: nije lijepo reć čovjeku od 60 god. da notorno laže

6 godina
protjeran
offline
Re: Budget ram
AF139 kaže...

Meni ima uvjek još slobodne memorije od mojih 4GB ram-a jer ne igram bjesne igrice niti u browseru dižem više od par tabova.

Osim win defendera i catalist-cc nemam ništa više osim systemskih servisa startano pri startup-u.

 

https://ibb.co/eW2ApS

 

..ovo je sa dva tab-a u Firefox-u

 

ps: nije lijepo reć čovjeku od 60 god. da notorno laže

 dečkić. lupaš besmislene gluposti i kava ti ne priliči.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
offline
Re: Budget ram

... nisam ti ja kriv što si mlad i neiskusan, baš prije 8 dana napunih samo 60 .

10 godina
offline
Re: Budget ram
AF139 kaže...

Meni ima uvjek još slobodne memorije od mojih 4GB ram-a jer ne igram bjesne igrice niti u browseru dižem više od par tabova.

Osim win defendera i catalist-cc nemam ništa više osim systemskih servisa startano pri startup-u.

 

https://ibb.co/eW2ApS

 

..ovo je sa dva tab-a u Firefox-u

 

ps: nije lijepo reć čovjeku od 60 god. da notorno laže

 

Moje duboke isprike, naravno da na forumu ne gledam (doduše nisam nešto aktivan) jel netko ima 6 ili 96 godina, ali u stvarnom životu treba biti obazriv. Druga stvar je šta virtualna težina te rečenice nema veze tj. nije isto reći nekome poznaniku da laže ili nekome xyz koga ni ne znaš za neku nebitnu temu da laže, a uz to sam i naveo "usudio bih se reć". I da, itekako ima razlike između 4 i 8 gb, dok je 8 na 16 totalno nebitno za 99% korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 18:29 (mrki_tua).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice