Dvije graficke pitanje

poruka: 19
|
čitano: 2.651
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Dvije graficke pitanje

Imam 1050ti i htio bih još jednu...

 

E sad, na koji to nacin funkcionira? I da li mogu uzeti recimo 1060 ili 1070 da rade zajedno?

Da li je to uopce preporucljivo?

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvije graficke pitanje
DeplorablePepe kaže...

Imam 1050ti i htio bih još jednu...

 

E sad, na koji to nacin funkcionira? I da li mogu uzeti recimo 1060 ili 1070 da rade zajedno?

Da li je to uopce preporucljivo?

 

Hvala unaprijed

Moras imati minimalno dvije 1070 kartice za to, nista ispod 1070 ne radi u SLI.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
12 godina
protjeran
offline
Re: Dvije graficke pitanje
DeplorablePepe kaže...

Imam 1050ti i htio bih još jednu...

 

E sad, na koji to nacin funkcionira? I da li mogu uzeti recimo 1060 ili 1070 da rade zajedno?

Da li je to uopce preporucljivo?

 

Hvala unaprijed

 ne, sli je mrtav, barem sto se tice gaminga.lp

Intel Core™ i7 Forever
7 godina
neaktivan
offline
Dvije graficke pitanje

Treba mi za 3D rendering. Ne znam ni što znaci SLI.

 

Ali ako to ne moze, sta se desi ako se stvae dvije kartice? Ne dobije se ubrzanje?

 

Sorry ali totalni sam noob sto se toga tice

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dvije graficke pitanje

Isplativije ti je prodat tu 1050 i kupit jednu 1070 i ugradit u racunalo.Koje napajanje imas ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvije graficke pitanje
DeplorablePepe kaže...

Treba mi za 3D rendering. Ne znam ni što znaci SLI.

 

Ali ako to ne moze, sta se desi ako se stvae dvije kartice? Ne dobije se ubrzanje?

 

Sorry ali totalni sam noob sto se toga tice

 SLI spaja dvije/više u jednu.. moraju biti iste ili se razlika jače gubi, pošto je kod nvidie svaki idući broj dvostruko jači, besmisleno je uparivati 50-60 i bilo koja takva kombinacija.

-ako software može koristiti npr cuda tad može, kao primjer su tesla kartice koje uopće ne služe slajanju na monitor nego computingu kao superračunalo.. nema posebnog ograničenja osim fizikog + os do 7 vga što se na nekima podiže do 16 uz kompliciranu konfiguraciju, dok se npr za mining može koristiti i usb adaper.. kao primjer kako se vga-gpu koristi za computing (pogledaj bilo koju temu-video o minigu-ext.gpu.. svaki soft može sve, naravno ako je to napravljeno-predviđeno u tom softwareu). Grafički-render i sl soft može nuditi u postavkama npr izbor rendera.. ako nudi, možeš probati, ako ne nudi tad ne možeš. Ponekad je potrebna novija verzija spofta/update/patch npr za novu vga ili se ručno editira congif-naziv/string za izbor u opcijama npr adobe..

 

edit: možda najzgodniji primjer su laptopi s diskretnom vga.. svaki ima integriranu koju koristi zbog potrošnje dok neka app kao igra ne zatraži jaču.. i to se u opcijama npr powermanagera podešava.. tad dvije vga rade neovisno. U SLI (nvidia) ili CF (ati) modu se spajaju dvije iste/slične i rade kao jedna. To mora podržavati sama MBO + serija vga .. i slabije uopće ne nude konektor za spajanje mada su teoretski iste (cijena).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 17:29 (ihush).
14 godina
offline
Re: Dvije graficke pitanje
mind_challenge kaže...

Moras imati minimalno dvije 1070 kartice za to, nista ispod 1070 ne radi u SLI.

 Bar ne "ofišli", možeš zmodati driver da ti se pokaže opcija ali treba gasiti driver signature enforcement, al da ne na 1050.

Može se na GTX 1060, evo video:

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 0:48 (Alkaline).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Dvije graficke pitanje
DeplorablePepe kaže...

Imam 1050ti i htio bih još jednu...

 

E sad, na koji to nacin funkcionira? I da li mogu uzeti recimo 1060 ili 1070 da rade zajedno?

Da li je to uopce preporucljivo?

 

Hvala unaprijed

 Prodaj.

 Kupi jednu karticu dovoljno jaku za ono sto ti treba.

 Ustedjet ces si vremena, posla i para ...

7 godina
neaktivan
offline
Dvije graficke pitanje

Hvala svima na odgovorima!

 

Izgleda je stvarno najbolja opcija uzeti jacu, pa u buducnosti jos jednu ako bude potrebe.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvije graficke pitanje
DeplorablePepe kaže...

Hvala svima na odgovorima!

 

Izgleda je stvarno najbolja opcija uzeti jacu, pa u buducnosti jos jednu ako bude potrebe.

 pogrešno (planiranje..), realno, sad uzmeš ono što ti SAD treba, budućnost je ako gledaš unazad posljendjih desetljeća takva da iduća-jaća gpu ima dvostruko ''konjskih snaga'' i realno tad ne dodaješ u budućnosti već zastarjelu nego novu-jaču. Ako ti danas 1050 nije dovoljna, uzmeš 1060, 70, 80.. ili Tesla. Tak kad to nije dovoljno ili imaš toliko viška novca ideš na 2-3.. komada jer to za sobom vuče i odgovarajuću MBO koja je skuplja, napajanje, kućište itd.. i problemi koji se tad množe npr statistički kvar. Obrnuto, kupiti danas mbo koja podržava SLI je bacanje novca na mogućnost koju ne koristiš, dok će u budućnosti zbog nove biti neisplativo, tj mijenja se sve, ne samo snaga gpu-a, nego i sata (1-2-3), usb (1-2-3..) itd. Slično kao kriterij za single/multi CPU. Ako je neki predviđeni životni vijek 5-10g, ako je upotrebljivi-exploatacijski do 5.. (zastarjevanje, početak kvarova..) i rewuirementsi koje će neki budući soft tražiti u budćnosti.. npr ako je danas normalno 4-16gb rama, koliko će biti za 5g? možda 128gb? Što ćeš tad ako na današnju mbo možeš utrpati manje.. usporediti s npr do ddr4, ddr3 računala kojima je max 32gb, dok su server/ws mbo mogle recimo 64-128.. a tad će možda to biti ddr5-6.. ili sata4, nvme-m3-4.. itd.

-budućnost? vga u klasi ima istu cijenu ali recimo da se po murphiju i dalje svakih 18mj duplira sve.. za istu cijenu, kao što je recimo prije 5g bila neka 980ti.. tako će biti neka 3xxx-4xxx. ili koja već oznaka tad bude. Ne pokušavaj biti vidoviti milan, jer se sve mijenja, takav je PC biz.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 15:21 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Dvije graficke pitanje

A čuj, nisam bas sa parama na "ti" :P

 

Tako da planiram unaprijed.

 

Uzeo sam Ryzen 5 2600 i MBO koja može bolji, tako da kasnije mogu upgradati procesor bez nove maticne.

Isto tako mogu do 64gb rama (sad imam 16) ali cu u buducnosti uzeti još 16 (ili 64 ukupno ako cijene budu dobre)

 

Isto tako sam planirao i dvije 1050ti ali sam se izgleda dobro zahebano oko toga :(

 

Naravno, sve to odlazi u vodu ako izadje neki novi socket sa super jakim i jeftinim procesorima i ramima ili slicno

 

Da se ima para ne bih uopce razmisljao na ovakav nacin, nego jednostavno uzeo sve novo i bolje haha jbg

 

 

 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Dvije graficke pitanje

Što mislte o:

 

GIGABYTE NVidia GeForce RTX 2060 OC GDDR6 6GB/192bit

 

Da li ona može SLI?

 

I da li je to "best buy" ili da idem na 1070 ili nešto trece?

 

(rang do 3200 kuna)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Dvije graficke pitanje

Ako je kes mozda neku 1080/1080ti sa jednu dvije god garancije na njusci.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije graficke pitanje
Ako je nekakav encoding za stream, npr. obs ili slično onda možeš koristiti dva potpuno različita gpu-a. Jedan za gejmanje a drugi kao dedicated encoder
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Dvije graficke pitanje

HD 4000 rula :p

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvije graficke pitanje
DeplorablePepe kaže...

Što mislte o:

 

GIGABYTE NVidia GeForce RTX 2060 OC GDDR6 6GB/192bit

 

Da li ona može SLI?

 

I da li je to "best buy" ili da idem na 1070 ili nešto trece?

 

(rang do 3200 kuna)

 opet.. loš plan/kalkulacija. Ako planiraš SLI tad moraš imati odgovarajuću MBO koja podržava SLI i tad si već u startu potrošio +500kn više a nikad možda nećeš iskoristiti, dok je cijena dvaju slabijih u sliju podjednaka jednoj jačoj, kao i performanse .. no problem je tad i napajanje, jer što su jače gpu to im treba više stabilne struje a tad i napajanje mora biti odgovarajuće. Ako sad kupiš odgovarajuću mbo+napajanje tad to do kupnje druge stoji besmisleno, stari-kvari se.. i bačen je novac, koji možeš sad dati ja iduću jaču i imati odmah sve.

-jedno je što se nešto može, drugo je koliko ima smisla, isplativost.. npr dodati ram je lako pa čak i isplativo jer kapaciteti+brzine rastu a cijene padaju (dok ne skoče).

-kao i serije novih vga koje su uvjek jače i teško je nakon nekog vremena očekivati da ćeš kupiti u trgovini jer ih zamjene nove.. a polovno možeš i sad opet jače itd.

-sli je samo mogućnost ali ne nešto što je za većinu isplativo, odnosno, ako su danas najjače dostupne vga nrp 2080ti ili tesla, tad ćeš složiti najjači (ovisi za što, gaming, render, computing..) tako da uzmeš sve najjače i ubodeš 2-3-više tih trenutno dostupnih kartica no to košta ko manji auto i najmenjeno je tatinim sinovima ili onima koji na jednom poslu zarade odgovarajući iznos.

 

+ njavažnije, tj kriterij koji sve isključuje.. 1050-1060 nemaju SLI (to je zapravo i logično, jer gore navedeno, tko želi jače, kupi iduću-jaču koja ima odgovarajući broj cuda-corea..). Ako gledaš neku stariju .. npr 7xx je vrlo upotrebljivo prema novijem, ali to su samo polovne, naravno, isplativo po cijeni vs rizik..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2019 21:29 (ihush).
12 godina
offline
Dvije graficke pitanje

2060 ne moze u SLI ako se ne varam.Prodaj 1050ti i kupi jednu jacu graficku i kako je Glavas napisao ustedjet ces si vremena i novca.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Dvije graficke pitanje

ali koju? lol ne zelim se opet zaletit

 

treba mi za nvidia iray rendering, ne igram igrice ni ista drugo na pc-u

 

svi govore 1080 ali nemam toliko novaca, max 400 eur

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Dvije graficke pitanje
DeplorablePepe kaže...

ali koju? lol ne zelim se opet zaletit

 

treba mi za nvidia iray rendering, ne igram igrice ni ista drugo na pc-u

 

svi govore 1080 ali nemam toliko novaca, max 400 eur

 pa gtx 1070ti ti je hw neznatno slabija od gtx1080. 400€ su ti vec nove rtx 2060 jedino neznam kak je podrska s njima za to.lp

Intel Core™ i7 Forever
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice