Kratki vodic za kupovinu laptopa

poruka: 2
|
čitano: 751
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kratki vodic za kupovinu laptopa

Pozdrav svima. Nekoliko puta sam postavljao pitanja na forumu u vezi pojedinih komponenti pri izboru novog laptopa ili kompjutera i za mene koji se ne razumijem u racunare sve to zvuci i dalje zbunjujuce. Upravo tragam za novim laptopom i sto vise pretrazujem vise sam zbunjen, ne mogu da procijenim koja je graficka  bolja od koje, koji je procesor bolji, ima ih previse, pa me zanima je li mozete napisati na neki nacin redoslijed po kvaliteti, i samo za one kljucne komponente kao sto je graficka, procesor itd. Znam najosnovnije, sto vise rama to bolje, sto brzi procesor to bolje, u smislu 2ghz je losije od 2.5ghz, ali opet me zbuni kada naidjem na laptop gdje napisu da je 1.1ghz up to 2ghz i slicne stvari.

 

Na koji nacin biste mogli olaksati da imam neku listu npr grafickih i da kada tragam za laptopom da me ne moze niko prevariti, odmah uporedim da li je ta i ta graficka bolja od one koju moj trenutni laptop posjeduje. Ako je ikako moguce to bicu zahvalan.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kratki vodic za kupovinu laptopa

Vise RAM-a nije nuzno bolje, tj 8 GB ti je vise nego dovoljno na vecini laptopa i za vecinu uporabi.

 

Kod procesora prvi broj ti je "stock" osnovni takt, a drugi broj je najvisa frekvencija do koje ce se automatski clockati dok je u upotrebi. Generalno, izvan gaminga je bilo koji i5 (sto novije generacije) ili Ryzen ok. Sto se tice grafickih, generalno je GTX 950/ 1050 neki minimum koji se uopce isplati imati, ispod toga su toliko slabe da nisu znacajno bolje od integriranih. 

 

To ti je ovako osnove osnova, al najbolje ti je pitati za specificnu namjenu/ budzet. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice