Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.827.271
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Randy21 kaže...

Koji SSD da uzmem na ovu http://prntscr.com/hbd87e konfiguraciju?

 

I ima li uopce smisla ga uzimati

Samsung EVO850 1TB :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2017 21:26 (ibme74).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
intelpro kaže...

Pozz. trenutno imam intel i5 3450 , te hd 7870 grafu i 8 gb rama...
Vjerojatno cu kupiti GTX 1060 6GB wf 2 i jos rama pa me zanima hoce li ili moze li ta graficka negativno utjecati na relativno
slabiji procesor ili ga na neki nacin optericivati vise nego sad?

I zanima me je li to najbolja graficka za gaming do 2500kn?

 imaš 6gb verziju za dva soma kuna - link

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima trenutno imam ovaj komp,da li se isplati sto nadograditi ili bolje ići sve na novo?

CPU:Intel i5 3350p

MBO: MSI B75a-g41

RAM: 4GB g skill ddr3,4GB Corsair ddr3

GPU:Sapphire HD7850 2gb gddr5

PSU: OCZ modxstream pro 500w

HDD: Seagate Barracuda 500gb,WD green 1TB

CASE: Zalman Z9+


     

   

Battlelog: LtMoNkK
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Doca15 kaže...

Pozdrav svima trenutno imam ovaj komp,da li se isplati sto nadograditi ili bolje ići sve na novo?

CPU:Intel i5 3350p

MBO: MSI B75a-g41

RAM: 4GB g skill ddr3,4GB Corsair ddr3

GPU:Sapphire HD7850 2gb gddr5

PSU: OCZ modxstream pro 500w

HDD: Seagate Barracuda 500gb,WD green 1TB

CASE: Zalman Z9+


     

   

Bez frke stavis nesto tipa 1060/480/470 na taj cpu i voyi

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Procesor možeš zamijeniti s nekim i7 no nije hitno.

Memorije definitivno trebaš još. Obavezno nabavi barem još 4GB. Više od 8GB bi bilo super, ali cijene su sada previsoke.

Grafičku trebaš jaču, uz taj i5 sasvim je ok nešto tipa GTX 1050 Ti, GTX 1060, Radeon RX 560 4GB, RX 470/570, RX 480/580.

Uz i7 procesor mogao bi i jaču grafičku, nešto tipa GTX 1070 ili RX Vega 56.

Napajanje slobodno zadrži ako ti je ispravno, pogotovo ako ne bi imaš na neku grafičku skuplju od 3000 Kn.

Vidim da nemaš SSD disk, uz nadogradnju memorije svakako TREBAŠ staviti i neki SSD od bare 120 GB za Windowse i ostale programe.

 

Prioriteti:

1. Memorija

2. SSD

3. Grafička

4. Procesor

Što i kako ti ovisi o budgetu.

 

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...

Prioriteti:

1. Memorija

2. SSD

3. Grafička

4. Procesor

Što i kako ti ovisi o budgetu.

 

Covjek oce da igra igre, ti mu preporucujes vise od 8GB memorije na prvom mjestu?
Drugo mjesto SSD i dalje nidje veze, loading ce mu biti brzi super.

Treca stavka mu kralju daje gaming performanse, ove prve dvije nista.

P.S. znam da je WD green na 5400rpm ali ako je njemu ok, to je ok  SSD je luksuz koji nije neophodan, za poslovne potrebe odlicna stvar, za cisto igranje je bacanje para, radije investiraj u cevape i pivo, ili djevojku izvedi negdje 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Kakvih više od 8GB, pa čovjek ima 4GB koliko vidim!

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Imam 8GB samo sam tako zajedno napisao pa se možda nije skužilo odmah.Hvala na preporukama,s napajanjem nemam problema niti sam ikad imao.I ja sam isto mislio samo kupit bolju grafu za početak + SSD jer je užasno spor HDD.Dal bi npr. s gtx1060 mogao igrati PUBG?

Battlelog: LtMoNkK
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako imaš 8GB, a sada vidim da imaš (ja sam nekako pročitao 4GB i ime proizvođača, mislio sam da je dalje neki opis - nisam čitao), onda ne trebaš nužno više RAM.

 

SSD svakako trebaš. Kraj 2017. je, skoro 2018., računala bez SSD-a su prespora za uporabu. Neće SSD pomoći oko igara (osim malo ako staviš koju igru na SSD), ali oko svega ostalog itekako pomaže.

Ne vjeruje nekome tko ti kaže da ne trebaš SSD, takvi uglavnom nemaju pojma ili jednostavno nisu koristili računalo s SSD-om.

 

Grafičku svakako trebaš jaču. S GTX 1060 da se igrati PUBG sasvim lijepo. No ta poluigra je jako zahtjevna i što se procesora tiče, stoga preporučam nabavku polovnog i7 npr 3770 ili pak promjenu platforme (cirka 4000 Kn + grafička).

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Hvala na savjetu,grafičku  i SSD planiram možda vec ovaj tjedan ako se nađe  na black friday popustu ne treba bit iz naše trgovine.Definitivno bih išao na novu platformu al novu(početak druge godine negdje).

Tipa ovako nešto si mislio?LINK

Battlelog: LtMoNkK
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 16:06 (Doca15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

pozdrav,htio bi si uzeti ram i sdd ovaj tjedan najvise zbog ovog black friday-a no kak idem na infogamer zna i tamo bit dobrih popusta.

Sto se tice sdd-a mislim da je Samsungov najbolji a dosta mi je 500gb a sad trenutno imam 8 giga ddr4 pa bi volio dodat jos 8,radi se o Crucial 8 GB DDR4 2133MHz.

Gledam na amazonu i za sad jos nista nisam dobroga uvidio a za druge stranice ne znam pa ako bi neko znao dobru i pouzdanu stranicu gdje se nadu dobri popusti neka javi.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
karlo125 kaže...

pozdrav,htio bi si uzeti ram i sdd ovaj tjedan najvise zbog ovog black friday-a no kak idem na infogamer zna i tamo bit dobrih popusta.

Sto se tice sdd-a mislim da je Samsungov najbolji a dosta mi je 500gb a sad trenutno imam 8 giga ddr4 pa bi volio dodat jos 8,radi se o Crucial 8 GB DDR4 2133MHz.

Gledam na amazonu i za sad jos nista nisam dobroga uvidio a za druge stranice ne znam pa ako bi neko znao dobru i pouzdanu stranicu gdje se nadu dobri popusti neka javi.

 

 

 misliš na domaće stranice ili strane? Od domaćih se ne sjećam da imaju black friday akcije kad su u pitanju dijelovi za comp...

13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
karlo125 kaže...

pozdrav,htio bi si uzeti ram i sdd ovaj tjedan najvise zbog ovog black friday-a no kak idem na infogamer zna i tamo bit dobrih popusta.

Sto se tice sdd-a mislim da je Samsungov najbolji a dosta mi je 500gb a sad trenutno imam 8 giga ddr4 pa bi volio dodat jos 8,radi se o Crucial 8 GB DDR4 2133MHz.

Gledam na amazonu i za sad jos nista nisam dobroga uvidio a za druge stranice ne znam pa ako bi neko znao dobru i pouzdanu stranicu gdje se nadu dobri popusti neka javi.

 

 

isto to i ja čekam.

misliš da će biti ssdova na infogameru?

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
tigar81 kaže...
karlo125 kaže...

pozdrav,htio bi si uzeti ram i sdd ovaj tjedan najvise zbog ovog black friday-a no kak idem na infogamer zna i tamo bit dobrih popusta.

Sto se tice sdd-a mislim da je Samsungov najbolji a dosta mi je 500gb a sad trenutno imam 8 giga ddr4 pa bi volio dodat jos 8,radi se o Crucial 8 GB DDR4 2133MHz.

Gledam na amazonu i za sad jos nista nisam dobroga uvidio a za druge stranice ne znam pa ako bi neko znao dobru i pouzdanu stranicu gdje se nadu dobri popusti neka javi.

 

 

 misliš na domaće stranice ili strane? Od domaćih se ne sjećam da imaju black friday akcije kad su u pitanju dijelovi za comp...

 Ma tak mi sve jedno sve dok salje u hr ili sloveniju a da nema carine i ostalih sranja je super

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zeryx kaže...
karlo125 kaže...

pozdrav,htio bi si uzeti ram i sdd ovaj tjedan najvise zbog ovog black friday-a no kak idem na infogamer zna i tamo bit dobrih popusta.

Sto se tice sdd-a mislim da je Samsungov najbolji a dosta mi je 500gb a sad trenutno imam 8 giga ddr4 pa bi volio dodat jos 8,radi se o Crucial 8 GB DDR4 2133MHz.

Gledam na amazonu i za sad jos nista nisam dobroga uvidio a za druge stranice ne znam pa ako bi neko znao dobru i pouzdanu stranicu gdje se nadu dobri popusti neka javi.

 

 

isto to i ja čekam.

misliš da će biti ssdova na infogameru?

 

 A gle prosle i predprosle godine je bilo svasta od miseva i tipkovnica do graficki i procesora.

Onako naletis na stand i vidis bum 30% manja cijena nego na trzistu

13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

to je to. onda cu otici i malo bolje gledati

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

bok zanima me jle netko ima ms dark shdow pro jel zna netko kako skinit prednji panel doc do prednja 3 ventilatora jer bih volio zamjenit jel lose hlade kuciste hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, nadogradio bih SSD i RAM. Komp koristim za svakodnevni rad - surfanje, programiranje, igre ne igram. Cilj mi je malo ga ubrzati. Može kakav savjet što uzeti, SSD bi 250 GB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Svejedno koji SSD uzmeš, imaš ploču s SATA2 pa ti je OK i SSD s 300 MB/s zapisom i čitanjem, za iskoristiti brže treba ti SATA3.

 

RAM uzmeš takav kakav imaš, najbolje zbog kompatibilnosti.

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Hoce li se primjetiti ubrzanje performansi sa ovom nadogradnjom ili je pametnije uloziti u nesto novije?
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
bart00 kaže...
Hoce li se primjetiti ubrzanje performansi sa ovom nadogradnjom ili je pametnije uloziti u nesto novije?

Drastično ubrzanje bi se osjetilo, ali porast performansi ne. Ništa procesor ne bi brže radio.

 

Pametno je uložiti u nešto novije, ali samo ako imaš novca za to novije. Za što trebaš komp (namjene) i koliko bi uložio?

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kao sto rekoh, igre ne igram na kompu pa ne trebam nista za tu namjenu. Koristim illustrator, photoshop, radim web stranice itd. Trenutno mi se win10 dizu do 5 minuta, pa pokrenem chrome pa je i tu spor.
Iskoristio bih napajanje i graficku ak moze, a ostalo novo. Kuciste, ssd, proc, maticna i ram.
Kaj se cijene tice cilj je uvijek potrositi sto manje, da li se do 3k kn moze kaj pametnoga sloziti?
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 12:03 (191x7).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Hvala, igraju i jedna i druga kombinacija. Raci za ovaj ssd patriot, jel to k cemu, svi hvale samsungove diskove, al pretpostavljam da je ovo za mene i vise nego dobro?
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
bart00 kaže...
Hvala, igraju i jedna i druga kombinacija. Raci za ovaj ssd patriot, jel to k cemu, svi hvale samsungove diskove, al pretpostavljam da je ovo za mene i vise nego dobro?

 Ma OK je. Samsunzi su dobri ali su i skupi.

Twitter: @191x7
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Mozda ja ne vidim dobro, jel ovo zbilja najjeftinija ploca za kavu 1300 kn? Di su ploce od 400kn?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
850kn je nejeftinija, ostali slabiji cipseti bi kao trebali doci kasnije...lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav.Frend mi ima ovu plocu MSI Krait Gaming Z170A.I zanima ga nekakav proc za ovu plocu do 1000kn,ako postoji.A da je po mogucnosti bolji od FX8300.Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 19:17 (Endymon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Zanima me da li sam dobro prošao 

 

i5 6402

Asus H110M-R

Adata DDr4 8gb 2133MHz

Adata 240gb ssd

1tb ja msm da je toshiba

Asus GTX750Ti 2Gb verzija s jednim ventom

Ms kučište s onim crvenim X naprije

Ms šrot od 600w

 

Sve to platio 2000kn, ima i garu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Triba si to uzet za 1500 bez grafe, pa ubost neku dx12 grafu, ali i ovo nije lose.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice