Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.826.836
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Igipop75 kaže...

Ja bih gledao tu HD6850 ili R7 250 ako nađeš.

Nadam se da imaš pristojno napajanje od barem 400W.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 21:10 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

A koliko imas para? Ovaj prijedlog iznad nije los ali ce ti obe grafe CPU gusiti.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Napajanje je 400W.Predlagali su mi graficku Radeon R5 od 1 Gb.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pogledaj ti neku r7 250/7750 grafu ako mozes naci za tipa 250-300, trosi k'o upaljac a sta god da uzmes nece biti iskoristeno 100%

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 11:04 (chaselol).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pitao sam te za budzet zato sto bi i CPU trebao mjenjati.

11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Koja maticna i cpu do 150 eu , s tim da bude ddr3 radi ramova

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
A koliko ddr3 rama imas? Nemas nista bolje od g4560+ h110+4gb ddr4 cca 1300kn. Ja bih prodao taj ram koji imas i uzeo ovo jer na staroj platformi nema nista slicno ovome za tu lovu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

8gb ram, pisem umjesto prijatelja, znaci ako ikako moze da prodje sa ddr3 plocom , jer ne zeli da mjenja ramove

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Molim savjet, jesam li odabrao dobar kombo, procesor, matična, ram?

 

https://i.imgur.com/oZom6p0.png

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Neznalica121212 kaže...

Molim savjet, jesam li odabrao dobar kombo, procesor, matična, ram?

Uzmi Ryzen 1600 procesor.

11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Zašto? Predpostavljam da ćeš reći da je isti procesor ali je ovaj tvornički OC'an? Draže mi je da bude tvornički, dovoljno sam iz usmrtio sa svojim overclockanjem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 15:35 (Neznalica121212).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ili možda ovo?

 

https://i.imgur.com/dvSNp1F.png

 

5500kn

 

Ali ovo bi bio teški overkill za mene, programiram ne gejmam.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Neznalica121212 kaže...

Ili možda ovo?

Uštedi si novaca i uzmi Ryzen 1600, nije to neka velika razlika, a dobiješ i hladnjak uz njega,

za programiranje bude bio super, a ako hoćeš Intela, ja bih uzeo običan i7 8700 ako nećeš clockati tako i tako.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Piše http://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-5-1600X-vs-AMD-Ryzen-5-1600/3920vs3919  da 1600x ima 8% single core speed veći, šta je poprilično. Istina, nije mi drago što nema cooler.

7 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

zanima me da li se isplati uzeti i5 8400 pored jeftinog i3 8100? Upario bih ga s GTX1060 ili RX570 i prvenstvena namjena bi bila gaming na 1080p, znači nikakvo streamanje, video editing i ostalo što zahtjeva više jezgri. Razlika je 850kn pa se pitam jel mi uopće potreban i5?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ma uzmi i3 slobodno

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Neznalica121212 kaže...

A nije ti 8% neki napredak koji ti osjetio budeš.

Ako želiš jako single core performanse, gledaj i5 8400.

6 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Poštovani molio bih Vas da mi ponudite opcije za nadogradnju računala koje je sastavljeno 2012 godine:

 

Kučište: COOLERMASTER Elite 335U, RC-335U KKN1, MIDI crno bez PS

Napajanje: 550W XFX Core Edition 80 – Easy rail technology

HDD SATA III 1000 GB Seagate Barracuda, 3.5'', 7200 rpm, 64 mb, ST 10000DM003

Matična ploča: ASRock Z77 PRO4

CPU Desktop core i5 3570 K 3.4 GHz (6MB, S1155)

Memorija Corsair DDR3 1600 MHz 8 GB 82x4GB), Vengeance Unbuffered, 9-9-9-24, CMZ8GX3M2A1600C9

Grafička kartica: Sapphire HD7850 GDDR5 2GB

Monitor: LCD LED 24“ Dell U2412M IPS, 1920x1200, 300 cd/m2, 2 000 000: 1.8 ms

 

Takodjer, da li je potrebno sve mijenjati ili se može jedno po jedno po nekakvom slijedu važnosti kako bih igrao moderne naslove, odnosno koja je preporuka? Volio bih da cijena bude oko 5000 kn (Ako mogu proći niže utoliko bolje).

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ja bih samo piknuo neku jacu grafu na to, rx 580 gtx 1060 i oc proc na 4.5ghz i to je to. Ovisi sta zelis igrati i na kojim detaljima, mislim da nema potrebe bacati preko 5k kn za novu konfu

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Hrvoje1980 kaže...

Hvala!

RAM zamjeni za 2x 8 GB Kingston HyperX Fury, uzmi si kvalitetan SSD od min. 240 GB i GTX 1060 3 GB model grafičke kartice.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
JonDoe kaže...

Pozdrav,

 

zanima me da li se isplati uzeti i5 8400 pored jeftinog i3 8100? Upario bih ga s GTX1060 ili RX570 i prvenstvena namjena bi bila gaming na 1080p, znači nikakvo streamanje, video editing i ostalo što zahtjeva više jezgri. Razlika je 850kn pa se pitam jel mi uopće potreban i5?

Mozes i g4560 uzeti i neces imati problema 

A razliku u novcu strpas u neki SSD ako nemas i to je to

i5 nemas potrebe uzimati za 1080p gaming vise i za mid range kartice

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Je jos ce i celeron biti dovoljan za igranje, samo to uzmi neki sa barem 4jezgre jer velika vecina igri podrzava multicore
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pidzi 8gb rama nije neki veliki dealbreaker, nema nista na starijoj platformi da mozes dobiti bolje za tu lovu. Jedino ako nadje neki xeon za 1155 ali opet tu nece doci ispod 500-600kn a opet je na staroj platformi, ploce za oc nema nigdje ta da i5 2500k i ostali k procesori nemaju smisla. H100+g4560+ddr4 ram je najbolje sta se moze dobiti za tu lovu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...
Je jos ce i celeron biti dovoljan za igranje, samo to uzmi neki sa barem 4jezgre jer velika vecina igri podrzava multicore

Naravno da je bolje uzeti quad, ali trenutno cpu koji kosta duplo manje nudi 90% performansi od bilo kod quada na trzistu, jel se isplati to ili tipa ssd?
Naravno da ne

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
online
Savjeti o nadogradnji računala

Nije baš savjet vezano uz nadogradnju, al razmatram prelazak na Coffee nakon 6 godina SB-a. Može li netko potvrditi da VM-ovi normalno rade? Znam da je Ryzen imao problema s tim.

Također, gledam upiknuti jedan M.2, pa me zanimaju iskustva i s tim (Samsungov naravno, 512)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kakvih 90% performansi quada? O čemu ti pricas? Možda u odredenom igrama i to u sp, ne moze taj g4560 ni prismrditi quadu u igrama koje znaju iskoristiti vise jezgri. Da je dobar deal ako se nema love, to jest ali sad da je u rangu quada je pricanje bedastoca.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
softwaremaniac kaže...

Ma samo uzimaj i bez brige si što se tiče ploče, ali M2 SSD ti je po meni neisplativ osim ako želiš izbjeći kabele,

ali razlike u praksi ne budeš vidio sigurno, a EVO model ima i samo 3 godine garancije, dok je PRO model preskup.

Moja preporuka ti je fino 500 GB SATA 850 EVO i bez brige si, pouzdaniji i dugotrajniji po meni, a košta manje.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...
Kakvih 90% performansi quada? O čemu ti pricas? Možda u odredenom igrama i to u sp, ne moze taj g4560 ni prismrditi quadu u igrama koje znaju iskoristiti vise jezgri. Da je dobar deal ako se nema love, to jest ali sad da je u rangu quada je pricanje bedastoca.

S grafom tog ranga, izvuci ce najmanje 90% performansi kao sto bi dobio da stavi neki quad, to su cinjenice.
Ja jos nisam nasao igru koja ce pokazati vecu razliku u ovom slucaju.

Jako je to malo dual core govance i dalje postidi skupe quadove bez problema.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav. Moze li mi tko preporucit grafu (pref 2GB) u rangeu performanci HD7850 za proc AMD 750k x4 3.4ghz black edition i napajanje veće od 450W za to dvoje. Kazu da mi je stara grafa pregorila bas zbog toga, slabo napajanje

Lijep pozdrav

Crypto nova poljoprivreda
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima

 

Brat je nadograđivao komp pa su mu ostale sljedeće  komponente:

 

procesor -  AMD Phenom II X6

matična - GA970A-UD3

RAM -  Gskill 16gb DDR3

Hladnjak -  Ninja Mugen 3

Napajanje -  Corsair 550W

 

To mi nudi sve za 1.500 kn. Da li je to realna cijena za te komponente u ispravnom stanju? Također molim savjet da li je moguće kupnjom preostalih komponenti koje nedostaju (monitor ne treba) složiti gaming konfiguraciju za full HD na 60 FPS? Budžet bi bio cca 2500 kn pa molim ako je moguće konkretne preporuke za kućište, grafičku, HDD...

 

Hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice