Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.835.193
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

RX560

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Lp sastavljam racunalo sestri koje bi sluzilo isključivo za filmove  Internet i mozda bi zaigrala gta Sa na raspolaganju trenutno imam samo kuciste amd fx 4100 i 8gb rama 1600mh 2x4gb zelio bi proći što jeftinije a opet da je funkcionalno dijelovi mogu biti i s njuskala nebitno 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

budžet?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko odabira komponenti
ibme74 kaže...

 

 

Ukupno: 30.500kn (-2%=29.890kn)

Besplatno slaganje i dostava

 

 Ja bi mu rekao da zadrži sve što si mu naveo u vezi komponenti ali periferiju i kuciste nek si izabere sam ali nek se javi u vezi kucista zbog savjeta o airflowu i buci. Ima para ko pljeve što se tiče konfiguracije i šta god da odabere dobro je odabro, ne odgovara svakom jednako neki oblik miša ili slušalica, netko voli nekakve switcheve na tipkovnici itd...
Čak bi se tu dalo ubacit neki SLI a uz to kupiti i brutalnu periferiju koja ne mora biti bezumno bacanje novaca na najskuplje. Npr meni je Logitech G Pro najbolji miš koji sam koristio ikad a košta duplo manje, ako mu ne smetaju žične HyperX revolver su odlične slušalice za 500kn manje. Daleko od toga da je ovo što si predložio loše, ja samo dajem malo drukčiju perspektivu koja se možda njemu više svidi. 

All that is...or was...began with a dream...
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Kako sad nadograditi komp??

Bratu se sve češće ruši komp, nije kupio komponente kad sam prošli put ovdje pitao, tak mu treba.

Temperature su koliko toliko OK, pa je reko, ne da mi se sad otkrivati što je uzrok, idem kupiti nove komponente.

 

Veli:

GPU - užas ponuda! A kad pronađeš, onda je cijeno još gora od ponude :D (Nešto tipa 1070Ti ili više)

CPU - čita o procesorima, a kad tamo na svaki search izađe neki članak kako trenutni procesori imaju hardversku grešku, pa se ti natjeraj da kupiš nešto novo za nekoliko tisuća kuna, a znaš da je "s greškom" i ispravlja se patchem koji usporava CPU

Napajanje i kućište... htio bi nešto tiho, al se pojavilo toliko kućišta da nema pojma što i gdje gledati. Ja mu velim Fractal (jer ga ja imam).. A napajanje, moje EVGA G3 me razočaralo sto se tiće tišine (a trebalo je biti kralj tišine) pa ni to ne znam!

 

Uglavnom, što, gdje i kada kupiti??

 

Čekati nove AMD-e i Intele? Kad izlaze?

Čekati nove Nvidie? Do kad? Kakve će biti cijene? Tko zna, ha?

Uzeti novo napajanje i kućište? Koje ako se traži tišina, malo viši rang (da će biti dovoljno za npr. nasljednika GTX 1080 i 8700K). Odkud? Iz vana?

 

Ili jednostavno pretjpjeti rušenje kompa tu i tamo i čekati koji mjesec da se vidi što će biti s tržištem? I uzeti samo napajanje i kućište?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CyberDemonVZ kaže...

 A napajanje, moje EVGA G3 me razočaralo sto se tiće tišine (a trebalo je biti kralj tišine) pa ni to ne znam!

 hehe, kod mene je izdržalo dva dana i odmah sam ga vratio upravo zbog buke

 

a što se tiče ponude, jbga, takva je situacija

moja preporuka ti je potražiti grafu koja te zanima u alzashopu (ne tražiti preko glavne stranice, nego direktno ukucati u gugelj model grafe i dodati alzashop), pa kad ti izbaci njihovu stranicu s traženim modelom grafe, kliknuti na "monitoring" - svakih par dana dobivaju nove pošiljke po par komada, ali ih razgrabe vrlo brzo

baš gledam, prije sat vremena imali su 5 komada asus 1070 strix po 4.400 kuna i više nema niti jedne

 

EDIT:

ako ti je to preskupo, gledaj neku drugu - primjerice imali su prije par dana msi 1070 gaming x za 3.950 kuna

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 15:24 (picajzla0707).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
picajzla0707 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 A napajanje, moje EVGA G3 me razočaralo sto se tiće tišine (a trebalo je biti kralj tišine) pa ni to ne znam!

 hehe, kod mene je izdržalo dva dana i odmah sam ga vratio upravo zbog buke

 

a što se tiče ponude, jbga, takva je situacija

moja preporuka ti je potražiti grafu koja te zanima u alzashopu (ne tražiti preko glavne stranice, nego direktno ukucati u gugelj model grafe i dodati alzashop), pa kad ti izbaci njihovu stranicu s traženim modelom grafe, kliknuti na "monitoring" - svakih par dana dobivaju nove pošiljke po par komada, ali ih razgrabe vrlo brzo

baš gledam, prije sat vremena imali su 5 komada asus 1070 strix po 4.400 kuna i više nema niti jedne

 

EDIT:

ako ti je to preskupo, gledaj neku drugu - primjerice imali su prije par dana msi 1070 gaming x za 3.950 kuna

 Znam, znam, čitao sam tvoju priču :D

U tvom opisu gledam koje napajanje da mu preporučim. 

 

Hvala za Alzu!! Gledam kod njih, nema ništa!

Nisam znao za ovo preko Googla, a ni za Monitoring!!

Hvala, hvala!!

 

OK, za sad mu velim nek kupi Fractal R6 (ili rabljeni R5), Arctic Liquid Freezer 240 i Seasonic prime 650 ili 750w

 

I nek čeka dobru ponudu za grafu.

I nek overclocka CPU koliko ide

 

I za sad bi to bilo to. Kaj veliš na plan?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

SuperNova G3 je znatno tiša kada se ne koristi hibridni fan mode / eco meode ili kako ga već zovu.

To bude tiho kratko, al onda upali vent na velikoj brzini. Ja sam svoje prebacio na klasični način i sada je tiho, nemam problema.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...

SuperNova G3 je znatno tiša kada se ne koristi hibridni fan mode / eco meode ili kako ga već zovu.

To bude tiho kratko, al onda upali vent na velikoj brzini. Ja sam svoje prebacio na klasični način i sada je tiho, nemam problema.

 Hvala. Znači ništa od ugašenog ventilatora.

Ajde, neka bude tako.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Za GPU rješenje je kupnja odmah, sada odmah, jer će cijene uskoro još rasti. Samo, trik je u tome da uzme karticu barem klasu ili dvije slabiju od planirane.

 

Za CPU, uzima se Ryzen ili se čeka refresh koji stiže travanj/svibanj kadveć. Al ako je za gaming, ništa ne smeta ni Coffe Lakeu.

 

Napajanje mogu preporučiti Fractal Design Edison M seriju, to je Seasonic G s tišim ventilatorom. Al ne znam, meni ni SuperNova G3 550W nije glasno.

 

Što se kućišta tiče, imam Define R5 Blackout i sviđa mi se taj dizajn, ali to kućište ti ima i mane koje kriju kao zmija noge.

Npr čudan zvuk "brundanja" kojem ne možeš otkriti smjer, a nitko ti neće reći da je u pitanju donji fan filter (slučajno na to nadođeš kada sve drugo eliminiraš i onda skužiš da i drugi imaju taj problem čim 5 minuta googlaš).

Također, položaj gornjih ventilatora kada makneš moduVent pokrove je očajan, pogotovo ako nisu 140mm već 120mm ventilatori.

I za koristiti 2 2.5" diska na motherboard trayu treba ti ili SATA power s 3 koenktora ili pak produžni (ili adapter) za SATA power. Mogli su te nosače malo približiti ili orjentirati jedan ka drugom.

I, također, ventilatori koje dobiješ (dva) nit smrde nit mirišu.

Twitter: @191x7
6 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Svakodnevno cujete jedno te iste poruke. Meni treba jedan savjet koliko vidim vecina se razumje u ove stvari :)

Trebam navuc vise FPS u igrici. Trenutno imam oko 100 a treba mi da mi barem stabilizira 130. Igra se zove Battalion 1944. 

Dao bih do 2500kn, ako uspijem rijesiti neki dio od stare konfiguracije, jos koji par stotina kuna eventualno.

 

TRENUTNA konfiguracija:

 

- ASROCK 970 EXTREME3 AM3+ socket

- Nvidia GTX 1050 TI 4GB

- AMD FX8370 4.0GHZ x8 core

- HyperX 16GB ddr3 

- Antec 650 W

- SSD 200gb

- WIN 7 64 bit

 

Sto zamjeniti?

Razumjem se, ali fakat ne toliko da mogu sam donjet neku odluku. Molim pomoc? 

Hvala, Lp 

Nikola,

 

Nikolajeic
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 16:38 (Kaniel_Outis).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...

Strah me je i misliti koliko bude koštala GTX 2080 Ti ili kako će se već zvati.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

A koliko love imaš?

6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kaniel_Outis kaže...

Svakodnevno cujete jedno te iste poruke. Meni treba jedan savjet koliko vidim vecina se razumje u ove stvari :)

Trebam navuc vise FPS u igrici. Trenutno imam oko 100 a treba mi da mi barem stabilizira 130. Igra se zove Battalion 1944. 

Dao bih do 2500kn, ako uspijem rijesiti neki dio od stare konfiguracije, jos koji par stotina kuna eventualno.

 

TRENUTNA konfiguracija:

 

- ASROCK 970 EXTREME3 AM3+ socket

- Nvidia GTX 1050 TI 4GB

- AMD FX8370 4.0GHZ x8 core

- HyperX 16GB ddr3 

- Antec 650 W

- SSD 200gb

- WIN 7 64 bit

 

Sto zamjeniti?

Razumjem se, ali fakat ne toliko da mogu sam donjet neku odluku. Molim pomoc? 

Hvala, Lp 

Nikola,

 

 

Prodaj grafu i uzmi jacu....i na taj stroj bi IMHO bolje pasala desetka win

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 16:53 (Gorstak79).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Znaci da ne diram procesor, nema potrebe ako kupim bolju grafu, jelda ? 

Jos cu malo razmisliti, ali mi je to bilo vec na umu, odnosno u podsvijesti da to zamjenim.

Ali nije mi ni na kraj pameti bilo da promjenim Windows. Znaci win 10 je kompatibilniji sa ovom konfiguracijom kazes?

Hvala velika!

Nikolajeic
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ma ne diraj Windows, pusti te bajke, ne dobijaš ništa osjetno sa prelaskom na Win10.

Za sada mjenjaj grafu na nešto jače a prelazak na novu platformu sačekaj jer dolaze novi Ryzen i Intel procesori.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kaniel_Outis kaže...

Znaci da ne diram procesor, nema potrebe ako kupim bolju grafu, jelda ? 

Jos cu malo razmisliti, ali mi je to bilo vec na umu, odnosno u podsvijesti da to zamjenim.

Ali nije mi ni na kraj pameti bilo da promjenim Windows. Znaci win 10 je kompatibilniji sa ovom konfiguracijom kazes?

Hvala velika!

 A da jednostavno pitas njih na : https://twitter.com/Battalion1944/status/954788731290046464 ?

Vidim da je netko postavio slicno pitanje tamo, samo nemam twitter pa ne vidim odgovor.

Tamo ces dobiti najbolji moguci odgovor.

8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

pozdrav, moze za frenda neka preporuka za maticnu, proc i rame (sad jedan keks od 8gb, pa kasnije dodat jos jedan), budzet je oko 2000-2500, za iskljucivo gaming, nece bit ocanja, ne mora bit iz ducana, mozda sa njuske, rabljeno al sa garom... hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kaniel_Outis kaže...

Znaci da ne diram procesor, nema potrebe ako kupim bolju grafu, jelda ? 

Jos cu malo razmisliti, ali mi je to bilo vec na umu, odnosno u podsvijesti da to zamjenim.

Ali nije mi ni na kraj pameti bilo da promjenim Windows. Znaci win 10 je kompatibilniji sa ovom konfiguracijom kazes?

Hvala velika!

 

Ne bi smjelo biti razlike u samom gejmanju, ali na mojoj dual boot masini primjecujem da mi recimo kopiranje na usb stick ide tri puta sporije na sedmici...imas mocan stroj, samo ti triba jaca grafa...

 

windowse mozda mozes iskoristiti kljuc od svoje sedmice za aktivaciju desetke...

 

ja sam si kljuc kupio ovdje...mislim da nema nigdje jeftinije

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 17:35 (Gorstak79).
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
marattz kaže...

pozdrav, moze za frenda neka preporuka za maticnu, proc i rame (sad jedan keks od 8gb, pa kasnije dodat jos jedan), budzet je oko 2000-2500, za iskljucivo gaming, nece bit ocanja, ne mora bit iz ducana, mozda sa njuske, rabljeno al sa garom... hvala

 

i3 8100 + najjeftinija 370 maticna plus najjeftiniji ram

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gorstak79 kaže...

 

Ne bi smjelo biti razlike u samom gejmanju, ali na mojoj dual boot masini primjecujem da mi recimo kopiranje na usb stick ide tri puta sporije na sedmici...imas mocan stroj, samo ti triba jaca grafa...

 

windowse mozda mozes iskoristiti kljuc od svoje sedmice za aktivaciju desetke...

 

ja sam si kljuc kupio ovdje...mislim da nema nigdje jeftinije

Čovjek je došao po savjet kako da dobije više FPS u određenoj igri a ne kako da ubrza prebacivanje filova sa PC-a na USB (s tim da je ova trvdnja da je win10 tu 3 puta brži totalni proljev).

Savjetuješ čovjeku da izgubi pola dana na instalaciju novog windowsa i svih programa da bi dobio nikakav pomak po pitanju gaming performansi radi čega je i došao, drži se teme kani se svojih ispala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 17:54 (ibme74).
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav! Kupio sam HP Elitedesk 800 g1 SFF sa Intel Core i5-4570, 16GB RAM i 500GB HDD. Ugradio bih mu SSD kao sistemski drive a postojeći HDD bi služio za dokumente. Problem je što trenutno već imam u starom kompu tri HDD-a koja bih htio prebaciti na novi ali jednostavno nema ovoljno SATA utora na matičnoj. Točnije , ima samo jedan slobodan. Razmišljam o kupovini M.2 SSD-a ali tu nalazim niz oprečnih mišljenja, počevši od toga da M.2 SSd-ovi nisu pouzdani i trajni kao SATA pa do toga da je umijeće natjerati HP Deskjet na bootanje sa PCIe drivea. Uglavnom, razmišljam da ipak kupim SATA SSD (točnije Samsung 850 EVO 250GB) i da ga putem kakvog kontrolera spojim na PCIe. Tako bih oslobodio jedan SATA utor na matičnoj. Pa ako se bude bootalo ,super, a ako ne spojim ga SATA kablom kako bih i inače. E sad, problem je što nigdje ne nalazim takav kontroler. Je li moguće da to ne postoji, ili ja nešto krivo gledam? Tražio sam i obrnuto, PCIe kontroler kojim bih naprosto dodao još nekoliko SATA utora da ubodem te HDD-ove ali ni to ne nalazim. Ima li tko kakav savjet ili rješenje, možda link na odgovarajući kontroler? Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
marattz kaže...

pozdrav, moze za frenda neka preporuka za maticnu, proc i rame (sad jedan keks od 8gb, pa kasnije dodat jos jedan), budzet je oko 2000-2500, za iskljucivo gaming, nece bit ocanja, ne mora bit iz ducana, mozda sa njuske, rabljeno al sa garom... hvala

 

1x Procesor INTEL Core i3 8100, 3600 MHz, Coffee Lake, Socket 1151 v2

1x Matična ploča ASROCK Z370M Pro4, socket 1151 v2, DDR4, VGA, DVI, HDMI

1x Memorija CRUCIAL 8 GB DDR4, 2400 MHz, DIMM, CL17, SR

 

UKUPNO: 2.500kn

6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
gumiflex kaže...

Pozdrav! Kupio sam HP Elitedesk 800 g1 SFF sa Intel Core i5-4570, 16GB RAM i 500GB HDD. Ugradio bih mu SSD kao sistemski drive a postojeći HDD bi služio za dokumente. Problem je što trenutno već imam u starom kompu tri HDD-a koja bih htio prebaciti na novi ali jednostavno nema ovoljno SATA utora na matičnoj. Točnije , ima samo jedan slobodan. Razmišljam o kupovini M.2 SSD-a ali tu nalazim niz oprečnih mišljenja, počevši od toga da M.2 SSd-ovi nisu pouzdani i trajni kao SATA pa do toga da je umijeće natjerati HP Deskjet na bootanje sa PCIe drivea. Uglavnom, razmišljam da ipak kupim SATA SSD (točnije Samsung 850 EVO 250GB) i da ga putem kakvog kontrolera spojim na PCIe. Tako bih oslobodio jedan SATA utor na matičnoj. Pa ako se bude bootalo ,super, a ako ne spojim ga SATA kablom kako bih i inače. E sad, problem je što nigdje ne nalazim takav kontroler. Je li moguće da to ne postoji, ili ja nešto krivo gledam? Tražio sam i obrnuto, PCIe kontroler kojim bih naprosto dodao još nekoliko SATA utora da ubodem te HDD-ove ali ni to ne nalazim. Ima li tko kakav savjet ili rješenje, možda link na odgovarajući kontroler? Hvala!

 

nemoj kompiicirati nego kupi obican pci kontroler za sata diskove, pa spoji sve diskove koje imas na njega...

6 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Decki, onda kad smo vec otprilike rijesili to pitanje. Sacekam nove procesore. Prodam staru grafu i kupim si novu. Kada smo kod nove, sto mi preporucate. neku od novijih serija gtxa poput 1060 gb, 1070, 1070 ti, za ostalo necu ni gledat jer nemam novaca za takvo nesto. Ili pak neke Ati grafe ?

Nikolajeic
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Koliko imas novaca?

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ma budžet nebitan naglasio sam za sto manje novca ipak ce racunalo raditi samo za yt filmove Google i nista više da vas podsjetimo 8gb rama kuciste procesor imam

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Rx 560 2gb za yt i sa dovoljno. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

Nadogradujem pc nakon 2 i pol god,nez dal da u pc stavim gtx 1060 i novi procesor (i3 -8100),ali nez dal mi onda treba nova maticna. Gledao sam i rx580,pa u tom slucaju ne bi uzimao novi procesor i maticnu,nego grafu i jos 8gb rama.

Molim vas vase misljenje,na raspolaganju mi je 3000kn,volio bi proc sto kvalitetnije pa nije problem dat 300-400kn vise od planiranog

 

procesor : ADM FX-8300 3.30GHz

graficka : MSI Radeon RP 280x 3GB

maticna : Gigabyte GA-970A-DS3P

RAM : Kingston 8GB DDR3 1600MHz

napajanje : XFX 550W Easy rail Bronze

hladnjak : LC Power LC-CC-120

 

Hvala :D

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Naravno da ti treba druga maticna kao i ddr4 ram ako bi isao na i3 8100.

Zasto bi sa gtx1060 mjenjao cpu a sa rx580 nebi?

Za 3.000kn trenutno nemos kupiti ni rx580.

Ja bi na tvom mjestu eventualno uzeo GTX1060 3GB za nekih 1.800-1.900kn i to je to, 8gb ram-a je jos uvijek dosta a i nema smisla ulagati u DDR3 ram.

Mozda bi ti cak najbolje bilo staviti te novce na stranu i ne kupovati nista, cekaj bolje dane jer trenutno je najgore vrijeme za novi pc/upgrade.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 16:48 (ibme74).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice