Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.835.262
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako je tebi računalo za gaming tvoj prioritet su promjena napajanja, grafe i procesora (tim redosljedom)

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CaptainSpeedster kaže...

Planirao sam unaprijediti i grafičku karticu nešto kasnije no ok...

Ma najbolje je tebi uzeti nekoga Ryzena, ona to bude to.

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ima 15 godina, minecraft i pubertet ne izvlače najbolje iz svih 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
maks0806 kaže...

Ima 15 godina, minecraft i pubertet ne izvlače najbolje iz svih 

Ma ima još nade za njega ako uzme Ryzena.

9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Dobar dan,

prije par mjeseci sam pitao da nadogradim komp za igranje, rečeno mi je da pricekam nove ryzen proc i da malo ram i graf. cijena padne, pa me eto opet tu ako netko moze da vidi kako da najbolje nadogradim ovaj pc (dosao je 5000kn, kupljen krajem 2014):

Procesor AMD FX X6 6300 3.5Ghz (4.1GHz) box

LC POWER LC-CC-95, socket 775/1155/1156/AMD

Gigabyte 970A DS3P, AM3+

Crucial Module 8GB, 240-pin DIMM, DDR3 PC3-12800, CL=11, Unbuffered, NON-ECC

Toshiba DT01ACA100 1TB 3.5"

Gigabyte R9 280 WF3 OC, 3GB GDDR5, HDMI, DVI

Optički uređaj LG GH24NS SATA Bulk Crni 24x

Zalman Z3, USB3.0 black, 3x120mm

Fortron Hyper 600W, 80+

 

Nekako sam oduvjek imao osjecaj da mi se pc sporo boota i da je ovaj 1tb disk prespor (da zamjenim s nekim brzim?), tako da bih volio da ubacim SSD (sto veci to bolji ali s prihvatljivom cijenom, planiram windows i koju igricu na njega ubacit)

Dali uzet neki brzi 1tb hdd i manji ssd pa na njega samo windows,,, ili veci ssd da stane windows i igre ?

 

E sad nezz sto se sve moze iskoristit iz ovoga (opticki, napajanje i kuciste ?) ili da jednostvano uzmem sve novo ? mozda neko bolje i novije kuciste..s napajanjem nisam imao jos problema ali dali je to vise sigurno/isplativo nakon 4 godine koristit za novije komponente.. Uostalom vec razmisljam da mozda nekom poklonim ovaj pc :)

 

Budet mi je oko 8000 kn,nezz kako sad stoje stvari, prije sam mislio prijeci na najnoviji ryzen ali vidim dosta se preporucuje i5 i gtx kombinacija,, sto bi bilo bolje za nekih narednih 5 godina da drzi gemjing pc?


Zanima me isto da upgradam monitor , trenutno imam 1280x1024 5:4 SyncMaster 931BF hahaha znam :) bilo bi i vrijeme da prijedem na novije.
Nesto sa freesyncom ili g-sync (zavisi od graficke ako se nevaram) sa sto manjim respond timom i bar 120 hz ,, planiram jos odvojit do oko 2000kn samo za monitor odvojeno od onih 8k pa eto moze preporuke,, ubiti da bude za gejming , 24" bih trebalo biti dosta ja mislim..

 

 

Hvala unaprijed,

 

Pozdrav

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako ides na 120/144Hz onda ti je tu Intel bolji izbor.

Zadrzi hdd, napajanje i kuciste i uzmi ovako:

 

Monitor:

 

1x 27" Acer ED273Awidpx 1920x1080 144Hz 4ms VA Panel Curved LED Monitor klik

 

Ukupno: 2.239kn

 

PC:

 

1x Intel CPU Desktop Core i5-8400 (2.8GHz, 9MB, LGA1151) box 

1x CPU Hladnjak LC-CC-95, Intel/AMD, 90mm 4-pin 

1x MSI Main Board Desktop B360 (S1151, DDR4, USB3.1, USB2.0, SATA III, M.2, DisplayPort, DVI-D - Requires Processor Graphics, 8-Channel(7.1) HD Audio with Audio Boost, Intel I219-V Gigabit LAN) ATX Retail 

1x Kingston DDR4 16GB,2666MHz 

1x GIGABYTE GTX 1070 GDDR5 8GB/256bit, WINDFORCE 2X Cooler 

1x SSD Kingston 240GB A400 Series 2.5" SATA3 

 

Ukupno: 7.815kn

Besplatna dostava

 

Sve skupa: 10.054kn

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav hardveraši, ima li smisla prodavati i5-2500k i za nekih 300tinjak kuna uzeti i5-6400?

 

2500k nisam nikad clockao a PC služi i služiti će samo za CS:GO

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
SnakeST kaže...

Pozdrav hardveraši, ima li smisla prodavati i5-2500k i za nekih 300tinjak kuna uzeti i5-6400?

 

2500k nisam nikad clockao a PC služi i služiti će samo za CS:GO

2500k ima 400mhz veci takt, dakle dobit ces vise manje iste perfomasne, neisplativo ak mene pitas.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Trebam neki adapter da može lovit signal kroz 2 zida i hodnik cca 10 metara udaljenosti.

Ruter je speedport w724v.

Pušten vdsl 30 megabita i treba bit jednaka brzina kao na žici.

Jel moguće to izvest za cca 100kn ?

 

Npr. ovaj tu. KLIK

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ja imam isti takav i lovi mi 30mbit iz prizemlja na kat tako da vjerujem da bi mogao tvoje

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pacijent007 kaže...

Ja imam isti takav i lovi mi 30mbit iz prizemlja na kat tako da vjerujem da bi mogao tvoje

 

Nemaš pucanja i sličnih smetnji ?

Bitno je da stabilno radi.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

pucanja nema a brzina varira izmedu 25 i 30 na tcomu 30mbit

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
SnakeST kaže...

Pozdrav hardveraši, ima li smisla prodavati i5-2500k i za nekih 300tinjak kuna uzeti i5-6400?

 

2500k nisam nikad clockao a PC služi i služiti će samo za CS:GO

Neces imati razlike zbog grafe prvenstveno, pogasi sve u opcijama i rokaj 200fps-a 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Silent horror1992 kaže...

Trebam neki adapter da može lovit signal kroz 2 zida i hodnik cca 10 metara udaljenosti.

Ruter je speedport w724v.

Pušten vdsl 30 megabita i treba bit jednaka brzina kao na žici.

Jel moguće to izvest za cca 100kn ?

 

Npr. ovaj tu. KLIK 

 kod mene je bila slična situacija, dva zida i hodnik

zajebancije s wifi-jem, ne hvata pošteno ugrađena intelova wifi kartica na matičnoj od dječjeg kompa, isprobavao sam i s mobitelima na istoj poziciji - isti kujac, slab signal, prekida...

problem riješen wifi extenderom u hodniku između dva zida

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Ako ides na 120/144Hz onda ti je tu Intel bolji izbor.

Zadrzi hdd, napajanje i kuciste i uzmi ovako:


 

 Hvala puno na odgovoru, komponente sam naručio, čekam sljedeći tj. da dođu,
za monitor se jos nisam odlučio, nekao gledam recenzije posvuda i nisam siguran da bih uzeo 1080 na 27" makar mi se sve ostalo sviđa ..

LP

5 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Koju nadogradnju bih trebao napraviti da bih igrao najače igre danas

 

 

Procesor: AMD A8-7600 quad core

Graficka: Radeon R7 7650K

Display: 1680x1050

RAM : 8 Gb

adb
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Kompletnu

10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ljudi, imam stari pc i lošu plaću, al ev skupio sam 300kn max za nadogradnju cpu-a (naravno kupnju korištenog).

Ovo je moj pc: 

 

CPU- intel pentium dual core e5300 2.6ghz

 

GPU- radeon r7 250 msi oc 1gb 

 

RAM- 2gb ddr2 + 2gb ddr2 (4 sveukupno)

 

MATIČNA-gigabyte  g41m-combo (socket 775)

 

HDD- 300gb western digital wdc wd3200aajs-08l7a0 ata device (sata)

 

Optical drive- hl-dt-st-dvdram gh22ns40 ata device

audio-usb audio device

 

Napajanje- atx-2000 (p4-350W)  (pod voltage pise-115V-230V)-nekuzim se sto od napajanja treba, recite ako sam što propustio

 

Zanima me da nadogradim cpu radi gaminga pa sam razmišljao o core 2 quad q9550. Ako mi možete reči hoće li taj cpu odgovarat na moj pc i moje napajanje to bi bilo super i neki link gdje kupit i savjet kako da kupim rabljeni cpu da me ne prevare (da nije neki drugi i dal radi). Isto ako ima koji jači cpu od toga za moj pc i gdje se može nabavit, bio bih vam jako zahvalan.

Inače ovo sada primarno gledam radi fortnitea jer me prijatelji zovu al inače gledam da je več vrijeme da ga nadogradim (cpu) da mogu druge igre igrati isto.

Isto molim savjet kakve ram bi mogao ili je ddr2 max sto mogu zbog cpu-a i matične i koliko gb mogu imati.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Skupljaj još, socket koji imaš, a to je 775 je doslovno umro.
Dakle
Treba ti novo... sve.

Svaka nadogradnja je na ovoj konfiguraciji sto imas trenutno neisplativa,
a igranje fornite-a nocna mora, ako kupis proc moras i napajanje i graficku i imat ces max 60 fps-a na Full HD, a avg 10-40 fps.

everyday i'm shuffling...
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ali vec na ovom cpu imam 20 fps, a na game debate mi reklo da cu moci medium to high. I ne nemojte mi reci skupi još jer nema sanse, sa mojom placom ovo sam skupljao pola godine.... ocu malo uzivati barem u nekim igrama

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...

Ali vec na ovom cpu imam 20 fps, a na game debate mi reklo da cu moci medium to high. I ne nemojte mi reci skupi još jer nema sanse, sa mojom placom ovo sam skupljao pola godine.... ocu malo uzivati barem u nekim igrama

 oprosti što pitam, al moram. Kakav je to posao uz koji zaradiš samo 300kn u 6 mjeseci? Za tih 6 mjeseci rada ko student npr. zaradio bi za solidan komp

10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ode mi cijela plača na kredite koje moram svojima pomoč otplatit, a to jos dugo necu moci nista, tako da je cudo da sam i ovo skupio, samo mi molim vas recite dal ce moci taj procesor jer sam jedan polovan vidio i sto moram gledat da me ne preveslaju, hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...

Ode mi cijela plača na kredite koje moram svojima pomoč otplatit, a to jos dugo necu moci nista, tako da je cudo da sam i ovo skupio, samo mi molim vas recite dal ce moci taj procesor jer sam jedan polovan vidio i sto moram gledat da me ne preveslaju, hvala

 U redu. Sto se tice procesora on pase na tvoju maticnu i dosta je jaci od ovog kojeg trenutno imas. No, posto je to dosta stara tehnologija i sve, za cijenu stvarno ne znam i to ti mora netko drugi reci. Q9550 trosi 30W vise od tvojeg, ako napajanje nije brendirano svakako savjetujem promijeniti ga (to ne znaci da nece raditi dobro s trenutnim).

10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Kako da znam za sigurno hoče li moje napajanje biti dovoljno, i imate li savjet za mene što da pregledam kod procesora kada ga kupujem rabljenog?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...

Pozdrav ljudi, imam stari pc i lošu plaću, al ev skupio sam 300kn max za nadogradnju cpu-a (naravno kupnju korištenog).

Ovo je moj pc: 

 

CPU- intel pentium dual core e5300 2.6ghz

 

GPU- radeon r7 250 msi oc 1gb 

 

RAM- 2gb ddr2 + 2gb ddr2 (4 sveukupno)

 

MATIČNA-gigabyte  g41m-combo (socket 775)

 

HDD- 300gb western digital wdc wd3200aajs-08l7a0 ata device (sata)

 

Optical drive- hl-dt-st-dvdram gh22ns40 ata device

audio-usb audio device

 

Napajanje- atx-2000 (p4-350W)  (pod voltage pise-115V-230V)-nekuzim se sto od napajanja treba, recite ako sam što propustio

 

Zanima me da nadogradim cpu radi gaminga pa sam razmišljao o core 2 quad q9550. Ako mi možete reči hoće li taj cpu odgovarat na moj pc i moje napajanje to bi bilo super i neki link gdje kupit i savjet kako da kupim rabljeni cpu da me ne prevare (da nije neki drugi i dal radi). Isto ako ima koji jači cpu od toga za moj pc i gdje se može nabavit, bio bih vam jako zahvalan.

Inače ovo sada primarno gledam radi fortnitea jer me prijatelji zovu al inače gledam da je več vrijeme da ga nadogradim (cpu) da mogu druge igre igrati isto.

Isto molim savjet kakve ram bi mogao ili je ddr2 max sto mogu zbog cpu-a i matične i koliko gb mogu imati.

 

Moze tko reci?

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Sve ti je vec receno.

Mozes probat ici na nekog Quad Cora ali je pitanje dali bi to napajanje izdrazalo jer to ej garan neko no-name napajanje koj je doslo uz kuciste.

Nitko ne moze pogledat u kristalnu kuglu i reći hoće li to raditi ili ne.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

A jel mi mozete reci uz koji cpu bi radilo 100% a da se isplati nadogradnja sa mog?

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Kako ti nije jasno čovječe!?

Nema garancije na komponente stare 12 godina da će raditi sa tvojim 12 godina starim napajanjem na tvojoj 12 godina staroj matičnoj. Vjerojatno hoće, ali ne može se reći 100%... A realno sve je to mužnja mrtve krave, ni grafička ti nije za igranje modernih igara pa kojigod cpu da si stavio ti neće raditi puno bolje...

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...

A jel mi mozete reci uz koji cpu bi radilo 100% a da se isplati nadogradnja sa mog?

 rekao sam ti da ti se neisplati doslovno sa 20 fpsa bi dosao do 25 fpsa.

imas ovo 400kn:

https://www.njuskalo.hr/maticne-ploce/gigabyte-ga-ep45-ud3r-intel-q9400-kingston-ddr2-1066mhz-oglas-25378007

Kupi pa se sam uvjeri.

everyday i'm shuffling...
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ok znaci koliko sam shvatio teoretski bi mi trebalo raditi al nema bas 100% garancije. Inace maticna je novija kupljena prije 2-3 god jer mi stara riknula, nis kupit cu pa vam javim kak je prosli.

Moze samo savjet sto da gledam kod tog cpu-a da mi nebi uvalio strgani?

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice